Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » ROK 2022

Kalendář leden 2022

 • Dne 25. listopadu se konalo regionální online finále soutěže pIšQworky. Náš region byl dosti rozhlehlý (od Chomutova po Trutnov) a celkem 30 týmů v něm měřilo své síly. Oba naši zástupci Pekelní pytlíci  i vGUS ostudu rozhodně neudělali (obsadili 9. a 14. místo), přesto na postup do celostátního kola to nestačilo. (PKÁ)
 • Ve dnech 7. a 8. prosince se konalo okresní kolo Pythagoriády. Juraj Polakovič (tercie) se umístil ve své kategorii na 3. místě. Úspěšnou řešitelkou se stala také Terezie Nechanická (tercie). Gratulujeme! (KCÁ)
 • Pokud to dovolí epidemická situace, zúčastní se ve dnech 9. až 14. ledna studenti kvinty lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Martin Krajíc, Radim Berka a Lukáš Rambousek. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků. (KJC)
 • Na sobotu 22. ledna připravujeme „Den otevřených dveří gymnázia“, který se uskuteční od 9:00 do 14:00 hod. v případě, že to umožní aktuální hygienická nařízení vydaná v souvislosti s epidemií COVID-19. Zahájení akce bude v aule školy, ukážeme Vám učebny a další prostory školy. Setkání je určeno zejména uchazečům o vzdělávání na semilském gymnáziu od příštího školního roku ve čtyřletém a osmiletém studijním programu. Vysvětlíme Vám podmínky přijímacího řízení, zodpovíme Vaše dotazy. Všem uchazečům doporučujeme sledovat aktuality na webových stránkách školy. (VOJ)
 • Pedagogové budou hodnotit prospěch, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2021-2022 na pedagogické radě v pondělí 24. ledna od 16:00 hod. (VOJ)   
 • V termínu 25. a 26. ledna uspořádá komise zeměpisu školní kola zeměpisné olympiády ve všech kategoriích. V kategorii „A“ soutěží studenti primy, v kategorii „B“ pak sekunda, v kategorii „C“ studenti tercie a kvarty. Poslední kategorie „D“ je vyhrazena studentům vyššího stupně gymnázia. Přihlášky do školního kola u vyučujících zeměpisu. Postupová okresní kola, stejně jako v  roce minulém, budou probíhat  v online prostředí IS MUNI.  (RAM)
 • Ve středu 26. ledna navštíví studenti septimy a 3. ročníku Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání  Gaudeamus 2021/2022, který se koná na výstavišti PVA Expo Praha - Letňany. Veletrhy Gaudeamus jsou postaveny na více než pětadvacetileté úspěšné tradici a probíhají každoročně v Brně, Praze a Nitře. Cílem veletrhů je vytvořit místo setkávání zástupců vzdělávacích institucí a jejich potenciálních studentů. Veletrhy poskytují platformu pro výměnu komplexních informací o možnostech pomaturitního studia a celoživotního vzdělávání v České republice, na Slovensku i v zahraničí. Studenty doprovodí výchovná poradkyně Mgr. Lucia Rambousková a třídní učitelka septimy Mgr. Šárka Staňková. (RMÁ, SVÁ)  
 • V pátek 28. ledna proběhne v rámci společenskovědního semináře (5. a 6. vyučovací hodinu) přednáška a  následná beseda o historii i současnosti islámského náboženství v Evropě. Debatovat se studenty bude ThLic. Lukáš de la Vega Nosek, Ph.D., který je odborným asistentem na katedře religionistiky Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a vyučuje také na Katedře kulturních a náboženských studií Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. (ULV)
 • Studenti 4. ročníku a oktávy, třídní učitelé Mgr. Aleš Zahradník a Mgr. Jan Hortvík, vedení školy a Spolek rodičů a přátel Gymnázia Ivana Olbrachta Semily pro Vás připravují 65. maturitní ples. Ples se uskuteční v plánovaném termínu 29. ledna v  případě příznivé epidemické situace, a pokud to umožní v tu dobu platná hygienická nařízení. (ZAH, HOR)
 • Kritéria přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého studijního programu pro uchazeče o studium v  naší škole od školního roku 2022/2023 budou stanovena a zveřejněna do konce ledna. Všichni uchazeči budou konat jednotné přijímací zkoušky, které připravuje a hodnotí Centrum (dříve Cermat), tj. vykonají zkoušky z  českého jazyka a z matematiky. Započítávat budeme také hodnocení uchazečů na základních školách (vybraná vysvědčení). Podle sumáře výsledků bude pak sestaveno pořadí přijatých uchazečů. Představu o škole si můžete udělat z videí, která najdete v  levém menu na webových stránkách školy (www.giosm.cz). Pokud budete potřebovat konzultaci k  přijímacímu řízení, kontaktujte ředitele nebo zástupce ředitele školy. (VOJ)
 • Výpisy z vysvědčení za 1. pololetí předají třídní učitelé svým studentům v pondělí 31. ledna. (VOJ)

Na únor 2022 plánujeme:

 • olympiádu z angličtiny, školní kolo, 1. a 2. února, 
 • pololetní prázdniny v pátek 4. února,
 • lyžařský kurz tercie v termínu od 6. do 11. února,
 • jarní prázdniny v termínu od 14. do 18. února,
 • lyžařský kurz 1. ročníku v termínu od 20. do 25. února.

Uzávěrka příspěvků pro kalendář a zpravodaj na únor:

pondělí 24. ledna v 16:00 hod.     


© 22. 12. 2021, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Helena Babcová, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Lucia Rambousková, PhD. (RMÁ), Mgr. Šárka Staňková (SVÁ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH)

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz