Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » ROK 2021

Kalendář prosinec 2021

 • Provoz školy v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 není jednoduché organizovat a udržet. Na základě příslušných pokynů MŠMT a KHS Libereckého kraje denně situaci vyhodnocujeme. K datu vydání tohoto kalendáře probíhá ve většině tříd prezenční výuka, distanční formu výuky realizujeme aktuálně v tercii, kvartě a kvintě osmiletého gymnázia. Podrobnosti k  aktuálnímu provozu školy zveřejňujeme na webových stránkách gymnázia (hlavní strana s aktualitami a v rubrice „Sdělení ředitele“). Rodiče studentů příslušných tříd nebo jednotlivci jsou informováni v programu Bakaláři (komunikační systém KOMENS). (VOJ)
 • V pondělí 1. listopadu se zájemci z naší školy, a dalších škol v Semilech, zúčastnili Simulace městského zastupitelstva pořádaného spolkem „Mladí demokraté”. Tato akce se k nám do Semil vrátila po třech letech. Celkem se této akce zúčastnilo 17 žáků, převážně z našeho gymnázia. Čtyři nejaktivnější “zastupitele” čekaly drobné ceny a mohou se těšit na exkurzi do vybrané evropské instituce. (Jaromír Šimek, 4. roč., HOR)
 • Ve dnech 2. a 3. 11. se konalo školní kolo Pythagoriády, soutěže pro žáky 2. stupně se zájmem o matematiku. V primě se nejlepší řešitelkou stala Daniela Szabó, za ní se umístil Martin Trýzna a o 3. – 6. místo se rozdělili Anna Housová, Daniel Kopal, Viktorie Kučerová a Antonín Vacek. V sekundě si nejlépe vedl David Horák, 2. místo patří Adamu Drahoňovskému a 3. – 4. místo získali se stejným bodovým hodnocením Anežka Brázdilová a Petr Flégr. V tercii si za plný počet bodů vysloužil 1. místo Juraj Polakovič, 2. místo získal Jakub Matura a 3. místo Terezie Nechanická. V kvartě zvítězila Dana Andrejsková a o 2. - 3. místo se podělili  Nikola Slabá a Jiří Hassa. Všem gratulujeme a těm nejlepším řešitelům držíme pěsti do okresního kola, které proběhne online 7. a 8. 12. (KCÁ)
 • Dne 25. listopadu  se zúčastnili studenti 3. ročníku a 7.O přednášky Technologická gramotnost, kde jim byly představeny moderní technologie jako elektromobilita, umělá inteligence AI a s ní související IoT, 5G, kyberbezpečnost, ale také etika. Program ŠKODA AUTO a.s. ve spolupráci s FEL ČVUT v Praze, pod záštitou MŠMT, byl bezplatný a na závěr byl pro studenty připravený kvíz o ceny. (KCÁ)
 • Zájemci se i letos zúčastnili Logické olympiády pořádané Mensou ČR. V kategorii B se do soutěže zapojilo 21 091 řešitelů. S vynikajícím kvantilem 95,74 se stala Terezie Nechanická z tercie krajskou semifinalistkou. Výborně si vedli také Juraj Polakovič z tercie (kvantil 86,66) a David Horák ze sekundy (kvantil 81,34). V kategorii C (SŠ) se do soutěže zapojilo 14 936 řešitelů. Mezi 75 % nejlepších řešitelů se probojovali Lenka Chmelíková (5.O) a Tomáš Chmelík (8.O). Tomáš Chmelík obsadil následně v krajském kole ve velké konkurenci dalších 46 středoškoláků dokonce krásné 6. místo. Blahopřejeme. (KCÁ, PKÁ)
 • V úterý 7. prosince navštíví studenti oktávy a 4. ročníku science centrum iQLANDIA v Liberci. V rámci projektového dne hrazeného z  projektu Šablony II je čeká prohlídka interaktivních expozic, samostatné zpracování úkolů a tematická science show Zkrocení elektrické energie. Pedagogický doprovod vykonají učitelé Kocourová a Molčan. (KCÁ)
 • V sobotu 11. prosince absolvuje 12 studentů našeho gymnázia Cambridge zkoušku FCE. Studenti se připravují na hodinách se svými vyučujícími anglického jazyka, probíhá e-learning a každé pondělí v odpoledních hodinách se koná na naší škole příprava s rodilým mluvčím Chrisem Muffettem, narozeným v Londýně, ale trvale žijícím v České republice. (ZAH)
 • V pátek 17. prosince absolvují žáci tercie interaktivní program spojený s besedou o finanční gramotnosti. Program proběhne od 10:00 do 12:30 hod. (3. až 5. vyučovací hodinu). Lektorem programu bude pan ing. Michal Koťátko, který bude mít pro terciány kromě teoretických informací o finanční gramotnosti přichystané i zábavné praktické aktivity. (ULV)
 • Připravujeme školní kolo olympiád v německém a francouzském jazyce. Vzhledem k epidemické situaci zatím nestanovujeme termín. (VTÁ, ŠKÁ)
 • Vánoční prázdniny začnou ve čtvrtek 23. prosince. Vzhledem k epidemické situaci zvažuje MŠMT posunout začátek prázdnin o několik dní, takže by prázdniny pro žáky začaly už v  pondělí 20. prosince. Do uzávěrky tohoto zpravodaje nebylo rozhodnutí MŠMT známo. Budeme o něm informovat na webových stránkách školy.  (VOJ)

 


Na leden 2022 plánujeme:

 • lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n. J. od 9. 1. do 14. 1.)
 • pololetní poradu pedagogů o prospěchu, chování a absenci studentů za 1. pololetí školního roku 2021/2022 (24. 1. od 16:00 hod.)
 • maturitní ples (sobota 29. 1.)
 • ukončení 1. pololetí školního roku 2021/2022 a předání vysvědčení resp. výpisů z vysvědčení (pondělí 31. 1.)

Poznámka: lyžařský kurz a maturitní ples se budou konat, pokud to dovolí aktuální epidemická situace a platná hygienická opatření.


Citát měsíce k zamyšlení:

„Člověk by se měl chovat tak, jak myslí, že by se měli chovat všichni.“               

                                                                                               Václav Havel


 Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia a všem lidem dobré vůle klidné a krásné adventní dny a vánoční svátky plné pohody a radosti. A hlavně dobré zdraví.


 Uzávěrka příspěvků pro kalendář na leden 2022: středa 15. prosince v 16:00 hod. 


© 30. 11. 2021, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Jaromír Šimek (4. ročník), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH)

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz