Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » ROK 2021

Kalendář LISTOPAD 2021

  • Vážení učitelé, milí studenti a přátelé školy. Chtěli bychom vám moc poděkovat za hojnou účast na našem pochodu maturantů. Krásné počasí přilákalo na trasy rovných 300 účastníků a pozor, to je vůbec nejvíce, co se kdy na tento pochod vydalo. Vytrvalých cyklistů bylo 11. Na dětské trase si zasportovalo 48 malých olympioniků, sedmikilometrovou trasu zdolalo 207 lidí a třináctikilometrovou 34 odvážlivců. Nejstaršímu účastníkovi bylo 74 let a byla mu předána láhev výborné slivovice. Nejmladší turistce byly dokonce necelé 2 roky a dostala krásného plyšáka. Hlavní příčky soutěže o letošní nejzastoupenější třídu obsadila na 3. místě kvinta, na druhém místě sexta a první místo získala septima. Septima byla zastoupena 12 účastníky, kteří tvořili 80% studentů z celé třídy. Dort, vlastnoručně upečený paní učitelkou Kubíkovou, jim byl předán ve škole, kde jim pogratulovali třídní učitelé obou maturitních ročníků. Jejich výhra byla zvěčněna společnou fotkou. Ještě jednou děkujeme všem za účast a snad se spolu příští rok sejdeme jako spoluúčastníci na 42. ročníku pochodu maturantů. (Dita Bartušková ze 4. ročníku a Vít Chlupáč z oktávy) 
  • Máme za sebou školní kolo logické soutěže pIšQworky a známe vítěze i poražené. Dne 7. října 2021 všem ukázali záda a s přehledem vyhráli Pekelní pytlíci ve složení Hejduk, Hošková, Chmelík, Buriánová, David (všichni oktáva). Jediný vážný soupeř, který dokázal vítěze potrápit, byl na druhém místě vGUS ve složení Malý, Krause, Hašek, Bartoň V., Bartoň K. (oktáva a sexta). Tyto dva týmy postupují do dalších (online) klání o postup do celorepublikového grandfinále v Brně. Blahopřání si ještě zaslouží nadějní kvintáni Dingo (Hlava K, Movsesjanová, Chmelíková, Brázdilová, Rypl). Děkuji všem za účast a těším se na další ročníky. (PKÁ)
  • Naše gymnázium jsme ve druhém říjnovém týdnu prezentovali na veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí  EDUCA EXPO v Liberci.  Naši školu představili zájemcům Mgr. Lukáš Rambousek, Ing. Luboš Hlava a studenti Kateřina Janevová a Michal Stránský ze 4. ročníku. Zájemcům o studium na našem gymnáziu od školního roku 2022/2023 s předstihem sdělujeme, že v  přijímacím řízení budeme moct přijmout 30 studentů do čtyřletého a 30 studentů do osmiletého studijního programu. Možná se zdá, že na přijímací řízení je ještě brzy, čas ovšem běží neuvěřitelným tempem. Avizujeme, že tradiční „Den otevřených dveří Gymnázia Semily“, který je určen zejména uchazečům o studium, plánujeme na sobotu 8. ledna 2022. V tento den Vám podrobně vysvětlíme podmínky přijímacího řízení, budete si moct prohlédnout školu a pohovořit s ředitelem, zástupcem ředitele a pedagogy školy. (VOJ)
  • V pondělí 1. listopadu se 15 až 20 studentů vyšších ročníků gymnázia zúčastní „Simulace Zastupitelstva města Semily“. Účastníci se nejprve seznámí s fungováním veřejné správy a samosprávy a poté se rozdělí do politických skupin podle výsledků voleb do zastupitelstva města. Následovat bude jednání zastupitelstva o 4-6 bodech programu, které zastupitelstvo v poslední době reálně řešilo. Nejúspěšnější studenti budou odměněni. (HOR)
  • Ve středu 3. listopadu se na gymnázium po několika letech opět vrátí spisovatel a scenárista Jaroslav Rudiš (Nebe pod Berlínem, Alois Nebel, Národní třída). Stane se tak nedlouho poté, co mu v domovském českém nakladatelství Labyrint vyšel nový román Winterbergova poslední cesta (původně napsaný německy), a poté, co z rukou německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera obdržel vysoké státní vyznamenání Spolkový kříž za zásluhy. Nejen o těchto svých posledních úspěších bude Jaroslav Rudiš mluvit s našimi studenty od 14:30 hod. v multimediální učebně. Součástí setkání bude i autorské čtení a autogramiáda. (PÝCH)
  • V pátek 12. listopadu od 10:00 hod. se studenti hudební výchovy (1. a 2. ročníku, kvinty a sexty) zúčastní výchovného koncertu pro školy v KC Golf Semily v rámci festivalu "Jazz pod Kozákovem". Vystoupí JAZZTET ZUŠ Jablonec nad Nisou, taneční obor ZUŠ Semily, slovem bude provázet bývalá studentka gymnázia Nikola Bartošová. Máme se opět na co těšit!  (SDÁ, PVÁ)
  • Čtvrtletní porada pedagogů proběhne ve čtvrtek 18. listopadu od 16:00 hod. Pedagogové budou hodnotit prospěch, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2021-2022.  (VOJ)
  • Na čtvrtek 25. listopadu od 16:00 hod. v aule a poté ve třídách plánujeme setkání pedagogů s  rodiči našich žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách). Všichni věříme, že se vzhledem k aktuální epidemiologické situaci budeme moct setkat. Sledujte prosím průběžně naše webové stránky (www.giosm.cz). (VOJ)

Citát k  zamyšlení: 

„Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale chvíle, okamžiky a vteřiny.“                         

 (Karel Čapek) 


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na prosinec: 

středa 24. 11. v 16:00 hod.


Vybrané informace na prosinec:

  • nejpozději 1. prosince se maturanti musí přihlásit k maturitě, kterou budou konat v květnu 2022
  • vánoční prázdniny začnou ve čtvrtek 23. prosince (vyučování v novém kalendářním roce začne v pondělí 3. ledna)  

© 26. 10. 2021, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Dita Bartušková (4. ročník), Vít Chlupáč (oktáva), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ)

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz