Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » ROK 2021

Kalendář březen 2021

 • Vzhledem k epidemiologické situaci probíhá výuka ve všech třídách čtyřletého i osmiletého gymnázia po celý měsíc březen pouze distanční formou. (VOJ)
 • Uchazeče o studium v  naší škole od školního roku 2021/2022 upozorňujeme na změnu termínů jednotné přijímací zkoušky. Vzhledem k epidemiologické situaci rozhodlo MŠMT o termínech zkoušek takto: čtyřletý studijní obor → pondělí 3. 5. 2021 (1. řádný termín), úterý 4. 5. 2021 (2. řádný termín), osmiletý studijní obor →  středa 5. 5. 2021 (1. řádný termín), čtvrtek 6. 5. 2021 (2. řádný termín). Pokud mají uchazeči a jejich rodiče jakékoli dotazy k  přijímacímu řízení, mohou kontaktovat ředitele nebo zástupce ředitele školy. Doporučujeme Vám také sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení“ na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz). (VOJ)                                                                         
 • Ke změnám termínů došlo i u maturitních zkoušek. Didaktické testy společné části maturit absolvují studenti 4. ročníku a oktávy ve dnech 24. až 26. května, ústní maturitní zkoušky profilové části maturit proběhnou v  naší škole od úterý 8. června do pondělí 14. června. Protože se maturanti mohou do konce dubna rozhodnout, zda budou absolvovat ústní zkoušky z českého jazyka a literatury a z cizího jazyka (který zvolili ve společné části maturity), je pravděpodobné, že ústní maturitní zkoušky skončí v pátek 11. června.  Někteří studenti mohou navíc nahradit ústní zkoušku z cizího jazyka, který zvolili ve společné části maturit, předložením odpovídajícího certifikátu dle SERRJ. Denní rozvrh ústních zkoušek může být zveřejněn nejdříve po 30. dubnu. (VOJ)
 • Dne 23. února proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích II a III. Na prvním místě v kategorii II. B se umístila Lenka Chmelíková z kvarty. Druhé místo obsadila Michaela Farská z tercie a třetí místo obsadil Jan Vávra z tercie. Na prvním místě ve III. kategorii se umístil Dominik Pavlata ze septimy, druhé místo obsadila Anna Marie Jelínková ze sexty a třetí místo Klára Housová z kvinty.  Celkem se v  obou kategoriích zúčastnilo olympiády 17 studentů. (ZAH)
 • V  krajském kole v  kategorii II., které proběhlo 34. března, nás reprezentovaly Lenka Chmelíková a Michaela Farská.  V  krajském kole olympiády v kategorii III., které proběhne 6. dubna také online formou, budou naše gymnázium reprezentovat Dominik Pavlata a Anna Marie Jelínková. (ZAH)
 • Dne 10. března jsme se opět připojili k mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet”. Letos jsme si připomenuli 62. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, při němž zahynulo na 80 000 Tibeťanů. Statisíce Tibeťanů zemřely v  následujících letech ve věznicích, pracovních táborech či během hladomoru. Počet tibetských uprchlíků v exilu dosáhl zhruba 150 000. Na protest proti porušování lidských práv v  Tibetu se za posledních třináct let upálilo již 156 Tibeťanů. Vyvěšením tibetské vlajky na budově naší školy jsme vyjádřili symbolickou podporu malému národu, který jako naše země před rokem 1989 zažil totalitní režim i okupaci. Tibetská vlajka je jedním z  nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané používají při nenásilných protestech v Tibetu. Jejím vyvěšením přitom riskují až několik let ve vězení. (VOJ)
 • Ve čtvrtek 18. března proběhlo okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E a F. V kategorii E se tohoto kola, které se uskutečnilo on-line, zúčastnila naše studentka Lenka Chmelíková z kvarty. Lenka v tomto kole obstála a stala se úspěšnou řešitelkou. Děkujeme jí tímto za dobrou reprezentaci naší školy. (MOL)
 • Ve středu 24. března proběhla v rámci společenskovědního semináře online beseda o Evropské unii. Se studenty septimy a 3. ročníku debatoval pan Martin Fišer z  Eurocentra v  Liberci. Tématem besedy byly, mimo jiné, aktuální otázky EU, vztah EU a České republiky a příležitosti, které EU nabízí studentům a mladým lidem. (ULV)
 • V pátek 26. března absolvovali žáci tercie interaktivní online program o finanční gramotnosti. Tento program proběhl v rámci hodin občanské výchovy a matematiky (4. a 5. vyučovací hodinu). Lektorem programu byl pan Ing. Michal Koťátko, který měl pro terciány kromě teoretických informací o finanční gramotnosti přichystané i zábavné praktické aktivity. (ULV)  
 • V pondělí 29. března proběhne online formou školní kolo biologické olympiády ve všech kategoriích. (RAM) 
 • V průběhu předešlých měsíců řešili zájemci úlohy 1. kola matematické olympiády. V kategorii Z6 (prima) se o 1. a 2. místo podělili Charlotte Šírková a David Horák, 3. místo získal Petr Flégr. V kategorii Z7 (sekunda) řešila zdárně úlohy Barbora Trýznová a patří jí 1. místo. V kategorii Z8 (tercie) zvítězila Dana Andrejsková a 2. místo zaujal Damián Roháček. Všem řešitelům děkujeme za účast a postupujícím do okresního kola držíme pěsti. Okresní kolo se uskuteční 31. 3. online. (KCÁ)

Na duben plánujeme (výběr, změna vyhrazena):  

 • ve čtvrtek 1. 4. mají studenti velikonoční prázdniny,         
 • 15. 4. přednáška pro studenty semináře z matematiky na téma „Logické funkce a logické úlohy“,  
 • čtvrtletní porada pedagogů v Po 19. 4. od 16:00 hod. (prospěch, chování, absence studentů),   
 • 22. 4. online schůzky SRPG pro rodiče žáků v MS TEAMS.

Uzávěrka příspěvků pro kalendář a zpravodaj na duben: 

pátek 16. dubna v 16:00 hod.


© 26. 3. 2021, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha, Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Marek Molčan (MOL), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH)

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz