Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2020

Kalendář PROSINEC 2020

  • 30. listopadu proběhlo na GIO tradiční školní kolo Olympiády v českém jazyce, s  ohledem na epidemiologickou situaci však jen v distanční podobě. Jako každý rok naši studenti řešili úlohy gramaticky i stylistické, a to jak v kategorii I. (mladší), tak v kategorii II. (starší). O jejich výsledcích budeme informovat v některé z lednových zpráv. (PÝCH) 
  • Aktuální epidemiologická situace v  souvislosti s  onemocněním COVID-19 se zlepšuje, vyhráno ale ještě není. Na základě příslušných nařízení vlády ČR a pokynů MŠMT je postupně umožňována osobní účast žáků vybraných tříd ve výuce. K prezenční výuce v  naší škole nejdříve nastoupili studenti 4. ročníku a oktávy, nově se střídají žáci tříd nižšího gymnázia (vždy jeden týden mají prezenční výuku žáci primy a sekundy, zatímco žáci tercie a kvarty mají výuku vedenou distanční formou). Od 7. prosince se k rotaci tříd přidají prezenční formou studenti 1., 2. a 3. ročníku čtyřletého gymnázia, které v  dalším týdnu (od 14. prosince) vystřídají studenti kvinty, sexty a septimy osmiletého studijního programu; v dalších týdnech, pokud nedojde ke změně, se třídy ve formě výuky prostřídají. Distanční výuka probíhá stále v jednotné platformě MS Teams. Pokyny MŠMT a dalších orgánů se mění v závislosti na epidemiologické situaci. Podrobnosti k aktuálnímu provozu školy zveřejňujeme na webových stránkách gymnázia (hlavní strana s aktualitami, podrobnosti v rubrice „Sdělení ředitele“). (VOJ)
  • I přes nepříznivou situaci, kdy je částečně zakázána prezenční výuka a provoz škol je do značné míry omezen, pokračuje naše gymnázium v online prezentaci gymnázia pro uchazeče o vzdělávání v naší škole od školního roku 2021 – 2022. Dále je GIO prezentováno i na portále BurzaŠkol.Online. Prostřednictvím tohoto portálu se uchazeči mohou spojit s vedením školy a zjistit potřebné informace. První online setkání uchazečů se zástupcem ředitele a ředitelem školy proběhlo 12. listopadu 2020, další je naplánováno na 15. prosince 2020 v čase od 18 do 21 hodin. V době vydání tohoto kalendáře a zpravodaje není jasné, zda budeme pro uchazeče o vzdělávání moct uskutečnit „Den otevřených dveří“ plánovaný na sobotu 9. ledna 2021. Pokud to nebude možné, zvolíme náhradní termín a budeme o něm veřejnost včas informovat. (VOJ)   
  • Řada připravených projektů a akcí v měsíci prosinci nemůže proběhnout. V čase vydání tohoto kalendáře zpravodaje platí stupeň 4, od pondělí 7. prosince stupeň 3 „Opatření PES pro oblast školství“. Není pravděpodobné, že do Vánoc bude situace lepší. S politováním avizujeme, že ani tradiční akce v lednu 2021 nemohou proběhnout.  Odkládáme proto lyžařský kurz třídy kvinta, který se měl uskutečnit hned v prvním lednovém týdnu roku 2021, nemůže se konat ani maturitní ples původně plánovaný na sobotu 23. ledna (náhradní termín pro maturitní ples byl zatím stanoven na sobotu 10. dubna). (VOJ)

Citát k  zamyšlení:

„Až se náš svět vyrovná s COVID-19, bude v mnohém jiný. Uvědomíme si, jakou hodnotu má pro nás svoboda, jak důležité je mít silné a odolné zdravotnictví, školství zvládající i výuku na dálku, digitalizovanou státní správu a že se vyplatí v ,,dobrých časech" myslet na zadní kolečka.“

            Helena Horská (Časopis Reflex č. 14/2020) 


 

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia a všem lidem dobré vůle klidné a krásné adventní dny a vánoční svátky plné pohody a radosti. A hlavně dobré zdraví.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na leden 2021:

pátek 18. prosince v 16:00 hod.


© 4. 12. 2020, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ)

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz