Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2020

Kalendář BŘEZEN 2020

 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2020-2021 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách  www.giosm.cz; v rubrice „Přijímací řízení“ jsou zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Přihlášky je možno podávat pouze do 1. března. Poslední možnost, jak podat řádně přihlášku do prvního kola přijímacího řízení, je podat ji na poště v pátek 1. března do 18:00 hod. (v obálce s uvedením adresy gymnázia). Pro uchazeče, kteří podají přihlášku k přijímacímu řízení na semilském gymnáziu, připravujeme konzultační semináře k přijímacímu řízení. Termíny seminářů: sobota 21. 3. 2020 od 9:00 hod., pátek 27. 3. 2020 od 15:00 hod. Účast na těchto seminářích není pro uchazeče povinná, ale velmi ji doporučujeme. Přijímací řízení na všech středních školách je administrativně poměrně složité, při jakýchkoli nejasnostech se neváhejte zeptat (např. k  problematice zveřejňování výsledků řízení, postup s tzv. zápisovým lístkem, počítání lhůt atd.). Avizujeme, že pokud zůstanou po 1. kole přijímacího řízení volná místa, bude vyhlášeno 2. kolo přijímacího řízení. (VOJ)
 • 24. ledna se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E a F. V kategorii E zvítězila Tereza Krausová (kvarta) a postupuje do krajského kola, které se bude konat dne 26. března v Liberci. V kategorii F se na 2. místě umístila Lenka Chmelíková (tercie). Okresní kolo je v této kategorii kolem nejvyšším. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a umístěným gratulujeme! (MOL)
 • V okresním kole Olympiády v českém jazyce si naši studenti opět počínali skvěle! Ze čtyř zúčastněných tři postupují do krajského kola přímo. Jsou jimi Zuzana Buriánková  (obsadila  1. místo v I. kategorii), Tereza Krausová (2. místo v I. kategorii) a Matyáš Vízner (2. místo v II. kategorii). Anna Pýchová (4. ve II. kategorii) se stává náhradní postupující. Všem našim reprezentantům děkujeme, blahopřejeme a držíme jim palce v krajském kole. (PÝCH)
 • Tereza Krausová (4.O) úspěšně absolvovala školní kolo matematické olympiády v kategorii Z9 a postoupila do okresního kola, kde se umístila na krásném 2. místě. 17. března se účastní krajského kola v Liberci. Blahopřejeme a držíme pěsti! (PVÁ)
 • Dne 13. února pořádala naše škola okresní kolo soutěže v německém jazyce v kategorii SŠ III. A (kvinta až septima, 1. až 3. ročník). Zúčastnilo se ho 11 studentů z 5 středních škol našeho okresu. První tři místa obsadili studenti z turnovského gymnázia. Náš Matěj Pavlata ze sexty se umístil na krásném 4. místě, 7. místo obsadil Tomáš Chmelík (také ze sexty). Studenti soutěžili ve čtyřech disciplínách: Hörverstehen, Leseverstehen / Quiz, Konversationsthema a Bildbeschreibung. Kompletní výsledky najdete na nástěnce NJ či na webových stránkách komise NJ. Ve školních kolech našeho okresu soutěžilo letos v této kategorii celkem 69 studentů. (VTÁ)
 • Dne 20. února proběhlo v Liberci krajské kolo olympiády v anglickém jazyce a náš student sexty Dominik Pavlata obsadil třetí místo. V konkurenci dalších 12 soutěžících ze všech gymnázií Libereckého kraje jde o skvělé umístění, a to i s přihlédnutím k faktu, že byl jedním z nejmladších účastníků soutěže. Děkujeme za reprezentaci školy! (ZAH)
 • V týdnu od 9. do 13. března mají studenti jarní prázdniny. (VOJ)                                                                                                                      
 • 10. března 2020 si demokratický svět připomene již 61. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet“ vznikla v  polovině devadesátých let v západní Evropě s  cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k  akci připojí. Nesouhlasíme s  potlačováním lidských práv v  Tibetu, a proto 10. března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (pokud Vás zajímají další informace k  akci, najdete je také na stránkách www.lungta.cz). (VOJ)
 • Ve dnech 16. až 18. března se setkají ředitelé gymnázií z celé republiky v Seči u Chrudimi na celostátní konferenci. Asociace ředitelů gymnázií ČR bude jednat mj. se zástupci MŠMT. Hlavní témata: aktuální problémy ve školství, připravované změny maturitní zkoušky, financování škol, další vzdělávání pedagogů, projektové řízení, bezpečnostní opatření ve školách atd. (VOJ)
 • Studenti vybraných tříd gymnázia navštíví ve středu 25. března kino Jitřenka, kde se od 8 do 10 hod. zúčastní promítání dokumentu V síti: Za školou a následné diskuze s tvůrci. Jedná se o zkrácenou verzi filmu V Síti od režiséra Víta Klusáka o zneužívání dětí na internetu určenou pro školy. Vstupné 30 Kč. (ULV)
 • V sobotu 28. a v neděli 29. března proběhne další z tradičních seminářů o bonsajích. Lektorem bude Martin Ašennbrener. Informace k semináři podá pan Jan Lengál (702 013 542). (VOJ)

Co se bude dít v dubnu mimo jiné? 

 • čtvrtletní porada pedagogů (úterý 7. dubna od 16:00 hod.),
 • maturitní písemná práce z českého jazyka a literatury (středa 8. dubna) 
 • přijímací zkoušky pro uchazeče o studium čtyřletého a osmiletého gymnázia od školního roku 2020-2021, 1. kolo přijímacího řízení: 14. a 15. dubna (čtyřleté studium), 16. a 17. dubna (osmileté studium)
 • setkání pedagogů s rodiči žáků ve třídách (schůzky SRPG) (čtvrtek 16. dubna od 16:00 hod.),
 • závěrečná porada pedagogů k hodnocení prospěchu studentů maturitních tříd (pátek 24. dubna od 14:00 hod.),
 • maturitní písemné práce z angličtiny, němčiny a francouzštiny (čtvrtek 30. dubna),
 • ukončení řádné výuky pro maturanty (čtvrtek 30. dubna) (VOJ)

Citát měsíce k  zamyšlení: 

„Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest.“ 

Jan Amos Komenský


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na duben:

úterý 24. března v 16:00 hod.


© 28. 2. 2020,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Marek Molčan (MOL), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz