Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2019

Kalendář prosinec 2019

V říjnu Tereza Krausová (4.O) úspěšně absolvovala online test logické olympiády z matematiky a v listopadu se zúčastnila krajského kola v Liberci. Děkujeme za reprezentaci naší školy. (PVÁ)

 • Oblastní kolo soutěže pIšQworky 7. listopadu potvrdilo dominanci našich stálic; Apple π (Tereza Machačková, Anna Tvrzníková, Jan Koťátko, Jan Bartoň, Václav Bartoň) a Pekelní pytlíci (Tomáš Chmelík, Matěj Hejduk, Lukáš David, Anna Hošková, Vendula Buriánová) si s přehledem poradili s konkurencí dalších osmi týmů, umístili se na 1. a 2. místě a dostali tak již po několikáté šanci bojovat 25. 11. 2019 v krajském kole v Liberci s ostatními hvězdnými týmy. Krásné třetí místo Apple π budiž povzbuzením pro ostatní pišqworkáře. (PKÁ)
 • V úterý 12. listopadu se v Jilemnici uskutečnilo okresní kolo v basketbale. Dívky prohrály až ve finále a obsadily druhé místo. Chlapci skončili na šestém místě. (KJC)
 • Ve středu 27. listopadu navštívil naše gymnázium profesor Karel Vachek, režisér a dlouholetý vedoucí katedry dokumentaristiky FAMU. Besedoval se studenty společenskovědního semináře a dalšími zájemci o současném filmu, osobnostech literatury a současném stavu naší společnosti. V 17 hodin pak v semilském kině v rámci filmového klubu uvedl svůj poslední, téměř šestihodinový film „Komunismus a síť“. Pan profesor má často kontroverzní názory, kterými provokuje k zamyšlení. Setkání s panem Karlem Vachkem ve škole a v kině připravili Mgr. Petr Pýcha a Mgr. Jan Hortvík. (VOJ)
 • Tradiční Vánoční jarmark pořádaný Muzeem a Pojizerskou galerií se uskuteční v sobotu 30. listopadu od 9 do 16 hodin. Výrobky naší keramické dílny na něm prezentujeme pravidelně od roku 2002. Vedle několika osvědčených typů vánočního zboží připravujeme i výrobky zcela nové. Dárečky pro děti i dospělé se studenty připravily profesorky Riegrová a Staňková. Příprava této akce je pro nás každoročně potěšením. Přijďte, pozastavte se u našeho stánku, a vyberte si. Uděláte radost nejen sobě a vašim blízkým, ale i nám. (SVÁ, RIE)
 • Na přelomu listopadu a prosince každoročně probíhá po celé České republice osvětová a informační kampaň zaměřená na prevenci a boj s nemocí AIDS. S touto kampaní je již tradičně spojená také veřejná sbírka – Červená stužka. V pondělí 2. prosince si budete moci od vybraných studentů, dobrovolníků z kvinty a 1. ročníku, koupit za 20 Kč červenou stužku, která je symbolem solidarity s osobami HIV pozitivními a nemocnými AIDS. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o kampani a sbírce naleznete na:http://www.aids-pomoc.cz/. (ULV)
 • Žáci nižšího gymnázia zhlédnou v úterý 3. prosince v  aule interaktivní divadelní představení společnosti Divadelta. Žáci primy a sekundy se zúčastní od 9 hod. programu s názvem „Nový spolužák“, který zábavnou a poučnou formou přibližuje problematiku šikany. Pro žáky tercie a kvarty jsme vybrali představení s  názvem „Vadí, nevadí“, během kterého se studenti dozvědí, jak alkohol ovlivňuje lidské chování a jak je škodlivý. Do obou představení se studenti mohou aktivně zapojit a vyzkoušet si některé modelové situace „na vlastní kůži“. (ULV) 
 • Dne 9. prosince od 9:00 hod. se žáci 1.O - 6.O a 1. - 2. ročníků zúčastní interaktivní hudební přednášky o skupině The Beatles, kterou pořádá chomutovská hudební agentura FORREST GUMP. Celým koncertním pásmem o délce jedné vyučovací hodiny nás bude provázet, společně se svou akustickou kytarou, zpěvák a speaker Dan Kubica. Cena pořadu je 40,- Kč. (PVÁ, SDÁ)
 • Ve středu 11. prosince čeká studenty septimy, 3. ročníku a zájemce z jiných tříd (SŠ) přednáška Interakce světla s hmotou RNDr. Milana Durchana, CSc. z Přírodovědecké fakulty JU. Témata přednášky: z čeho vzniká světlo a jakým způsobem může hmota světlo pohltit, na jaké formy energie se může využít absorpce fotonu, luminiscence, tepelná disipace, energie chemické vazby, fotosyntéza, antény atd. Přednáška bude od 10 hodin v aule. (KCÁ)
 • Ve čtvrtek 12. prosince se v učebnách 6.O a 8.O uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích III. A (5.O, 6.O, 7.O, 1., 2., 3. ročník) a II. B (3.O, 4.O). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete do úterý 10. 12. přihlásit. Viel Erfolg! Ve stejný den se v učebně MUJ koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích – označených A I, B II). Informace u vyučujících FJ, přihlášky též do 10. 12. Bonne chance à tous! Obě olympiády začnou v 9 hodin. (VTÁ, ŠKÁ)
 • Ve čtvrtek 12. prosince proběhne v rámci semináře z dějepisu beseda o historii i současnosti islámského náboženství. Debatovat se studenty bude ThLic. Lukáš Nosek, Th.D., který je zaměstnancem katedry religionistiky Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. (HOR, ULV)
 • V úterý 17. prosince navštíví GIO vzácná žena Marie Hildyard, neteř Jiřího Voskovce a manželka zvukaře Davida Hildyarda, dvojnásobného držitele Oscara (Kabaret, Šumař na střeše). Vyprávět bude nejen o nich, ale i o svém vlastním působení u filmu. Setkání je určené především studentům literárního semináře a dalším zájemcům. (PÝCH)
 • V úterý 17. prosince od 10:15 hod. budou mít studenti sekundy a tercie příležitost zhlédnout anglické divadelní představení THE ONLINES v KC Golf Semily. Cena vstupného je 70,- Kč. Přejeme jim příjemný zážitek. (RMÁ, ULV)
 • Ve čtvrtek 19. prosince od 13:30 hod. se ve velké tělocvičně uskuteční tradiční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Pokud se nedostanete do studentské nominace, přijďte alespoň povzbudit svůj oblíbený tým. (KJC)
 • Blíží se závěr ročního pilotního projektu, který se týká přeshraničních památek světového dědictví UNESCO. Poslední akcí bude konference v Berlíně, které se od 18. do 20. prosince zúčastní Mgr. Kubíková a Mgr. Vojtová. Konference se uskuteční v prostorách IHS (Institut Heritage Studies) při IAB (Internationale Akademie Berlin). (VTÁ)
 • Vánoční prázdniny pro studenty začínají v pondělí 23. prosince a skončí v pátek 3. ledna. Výuka v novém kalendářním roce 2020 bude zahájena v pondělí 6. ledna. (VOJ)

Na leden 2020 mj. připravujeme:

 • lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n. J. od 5. 1. do 10. 1.),
 • „Den otevřených dveří“ pro zájemce o studium čtyřletého i osmiletého studijního oboru na semilském gymnáziu (sobota 11. ledna od 9:00 do 14:00 hod., začátek v aule, kde vedení školy podá mj. aktuální informace k přijímacímu řízení, poté prohlídka školy),                                                                  
 • pololetní pedagogickou radu (pondělí 27. ledna od 16:00 hod.),                
 • ples maturantů (sobota 25. ledna, KC Golf Semily, od 20:00 hod.).

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia a všem lidem dobré vůle klidné a krásné adventní dny a vánoční svátky plné pohody a radosti.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na leden: 

pondělí 16. prosince v 16:00 hod. 


© 29. 11. 2019, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lucia Rambousková, PhD. (RMÁ), PhDr. Ivona Riegrová (RIE), Mgr. Šárka Staňková (SVÁ), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz