Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2019

Kalendář listopad 2019

 • V úterý 1. října se v Jilemnici uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. Naši školu reprezentovala tři družstva. Mladší děvčata obsadila konečné 3. místo, mladší chlapci byli čtvrtí. Nejlépe si vedli dorostenci (Matěj Hejduk 1. místo, Petr Flössel 3. místo, Adam Malý 4. místo a Lukáš David 5. místo), kteří soutěž vyhráli a postoupili do krajského kola v Jablonci nad Nisou. Zde nás opět výborně reprezentovali a obsadili 3. místo (mezi jednotlivci byl Adam Malý na pátém místě, Matěj Hejduk byl šestý). (KJC)
 • V krajském kole Středoškolského poháru v atletice, který se uskutečnil 3. října v Turnově, obsadili chlapci 6. místo, dívky byly sedmé. (KJC)
 • V sobotu 5. října se uskutečnil již 39. ročník Pochodu maturantů, který připravují maturitní třídy GIO Semily. I navzdory chladnému a deštivému počasí se na trasy pochodu vydalo 130 studentů, učitelů a dalších zájemců z řad veřejnosti. Největší zájem byl o pěší trasu 7 km, kterou absolvovalo celkem 101 účastníků. Soutěž o nejpočetněji zastoupenou třídu GIO a krásně ozdobený dort vyhrála třída septima. Na závěr pochodu se mohli všichni občerstvit ve školní jídelně a vychutnat si oblíbenou bramboračku, bramboráky a jiné dobroty. Poděkování patří nejen všem účastníkům, ale hlavně také studentkám a studentům maturitních tříd, kteří pochod připravili. (ULV, VÍZ)
 • Tradiční soutěže „Cesta proti času“ (21. října) se zúčastnilo z primy a sekundy celkem 11 družstev. Naši studenti dosáhli opět výborných výsledků – tým sekundy (Vendula Sisrová, Nikola Slabá, Barbora Novotná) skončil na druhém místě, tým primy (Barbora Trýznová,  Darja Mojžíšová, Veronika Háková) na čtvrtém místě. Oba týmy si zaslouží poděkování a gratulaci. (HOR)
 • Dne 24. října se utkaly v aule naší školy pětičlenné týmy ve školním kole soutěže pIšQworky. První dvě místa nepřinesla žádné překvapení: Apple π (Tereza Machačková, Anna Tvrzníková, Jan Koťátko, Jan Bartoň, Václav Bartoň) a Pekelní pytlíci (Tomáš Chmelík, Matěj Hejduk, Lukáš David, Anna Hošková, Vendula Buriánová) se po remíze ve skupině utkali ve finále a zvítězila „Jablíčka“. Na třetí místo se probojoval velice těsným vítězstvím nad příjemným překvapením soutěže sOXs tým Dingo (Petr Machačka, Lenka Chmelíková, Lenka Brázdilová, Markéta Hedvičáková, Jana Bártů). Děkuji za účast a hladký průběh i ostatním týmům. Držte palce do oblastního kola, které se koná 7. listopadu od 9 hodin opět v aule GIO. (PKÁ)
 • Od zásadní změny poměrů v naší zemi, tj. od 17. listopadu, uplyne letos 30 let. Studenti gymnázia si toto velmi důležité výročí připomenou např. návštěvou výstavy v Muzeu a Pojizerské galerii Semily (výstava má název „Sametová revoluce v  Semilech“), kde také mohou v menších skupinách absolvovat s panem PhDr. Chvátalem, historikem semilského muzea, komponovaný program k  této události. Další příležitostí, jak si listopadové dění v roce 1989 připomeneme, bude setkání studentů vybraných tříd s panem PhDr. Jakubem Bažantem, známým sportovním reportérem České televize, a s panem Ing. Tomášem Hohlem, přímým účastníkem dramatických událostí v Praze na Národní třídě. Program se uskuteční v pátek 8. listopadu v aule gymnázia od 10:00 hod. do cca 11:30 hod. a po dohodě s panem ředitelem Waldorfské střední školy v Semilech se ho zúčastní i 3 třídy této školy. (VOJ)
 • Ve středu 13. listopadu se ve velké tělocvičně uskuteční „Noční maratón v basketbale“, pro zájemce spojený s přespáním v aule školy. Začínáme v 18 hodin, konec bude o půlnoci. (KJC)
 • Na čtvrtek 14. listopadu plánujeme uskutečnit převážně se studenty kvinty, sexty a druhého ročníku zájezd do Šaldova divadla v Liberci na Moliérovu komedii Škola žen. Hře ve verších, v úžasném moderním překladu Jiřího Žáka, zůstaly zachovány typické znaky, a je tudíž vhodná pro středoškoláky. Fakt, že právě liberecká inscenace získala v roce 2015 hlavní cenu na Grandfestivalu smíchu, dokazuje, že ani po více než třech stech letech její příběh nenudí. Odjezd ze semilského náměstí od prodejny drogerie v 17:30 hod. (RIE, SVÁ)
 • V pátek 15. listopadu od 10 hodin se studenti Hv (1. a 2. ročníku, kvinty, sexty, hudebního semináře) zúčastní výchovného koncertu pro školy v KC Golf Semily v rámci festivalu "Jazz pod Kozákovem". Vystoupí Big Band ZUŠ Vrchlabí, taneční obor ZUŠ Semily, slovem provází bývalá studentka gymnázia Nikola Bartošová. Máme se opět na co těšit! (SDÁ, PVÁ)
 • Čtvrtletní porada pedagogů proběhne v pondělí 18. listopadu od 16:00 hod. Učitelé zhodnotí prospěch, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2019-2020. (VOJ)
 • Na úterý 19. listopadu od 16:00 hod. je naplánováno setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule od 16:00 hod., od cca 16:30 hod. informace o prospěchu, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2019-2020 ve třídách). (VOJ)
 • Během listopadu se uskuteční dvě akce zaměřené na prevenci rizikového chování dětí a mládeže. Účastnický poplatek na obě níže zmíněné akce je 20 Kč/student. 

○ V úterý 19. listopadu se zúčastní žáci 6. tříd semilských ZŠ a primy GIO preventivního programu zaměřeného na rizika virtuálního světa a nebezpečí kyberšikany. Žákům se bude věnovat pan kapitán J. Pančenko z Policie ČR. Program proběhne od 8:00 do 9:45 hod. v kině Jitřenka.
○ Ve čtvrtek 21. listopadu navštíví žáci 8. tříd semilských ZŠ a tercie našeho gymnázia kino Jitřenka, kde se zúčastní kombinovaného programu (film, diskuze, práce ve skupinách a plnění úkolů) zaměřeného na problematiku finanční gramotnosti. Program proběhne mezi 8 - 12 hod. (ULV)

 • Tradiční Vánoční jarmark pořádaný Muzeem a Pojizerskou galerií se uskuteční  v sobotu 30. listopadu 2019 od 9 do 16 hodin. Výrobky naší keramické dílny na něm prezentujeme pravidelně od roku 2002. Vedle několika osvědčených typů vánočního zboží připravujeme i výrobky zcela nové. Dárečky pro děti i dospělé se studenty připravily profesorky Riegrová a Staňková. Příprava této akce je pro nás každoročně potěšením. Přijďte, pozastavte se u našeho stánku a vyberte si. Uděláte radost nejen sobě a vašim blízkým, ale i nám. (SVÁ, RIE)
 • Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2020 je ještě daleko. Střední školy se ale na školách základních prezentují vždy už v podzimních měsících. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2020-2021 a jejich rodiče jsme již podali, anebo budeme podávat na tradičních „burzách“ středních škol, a to např. v Jilemnici (22. října), v KC Golf Semily (5. 1istopadu), v Lomnici nad Popelkou (6. listopadu), ve Vysokém nad Jizerou (18. listopadu). Avizujeme také, že tradiční „Den otevřených dveří GIO“ se uskuteční v budově gymnázia v sobotu 11. ledna 2020 od 9:00 do 14:00 hod. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý zvláště po administrativní stránce, jsou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy (kontakty viz webové stránky naší školy: www.giosm.cz). (VOJ)

Co se bude mj. dít v prosinci? 

 • školní kolo olympiády z němčiny a francouzštiny (čtvrtek 12. 12.),
 • vánoční prázdniny pro žáky začnou 21. prosince a skončí 3. ledna 2020 (výuka v novém školním roce začne v pondělí 6. ledna 2020)

 Citát měsíce k zamyšlení:

„Úspěch není něco, za čím se honíte. Je to něco, o co se neustále musíte snažit. Pak možná přijde, když to čekáte nejméně.“

                                                                                       (Michael Jordan)


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na prosinec:

pondělí 26. 11. v 16:00 hod. 


© 31. 10. 2019, redakce: PhDr. Jindřich Vojta,Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), PhDr. Ivona Riegrová (RIE), Mgr. Šárka Staňková (SVÁ), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ)

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz