Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2019

Kalendář říjen 2019

 • Ve dnech 5. a 6. září proběhlo v Brně republikové finále OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Tato akce probíhá pod patronací Roberta Změlíka a Romana Šebrleho a je určena pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Z našeho gymnázia postoupil Adam Malý (4.O), který vyhrál jarní krajské kolo. Adam bojoval o každý bod, jeho čas 2:52 min. na trati 1000 metrů byl nejlepším ze všech účastníků finále. Nakonec obsadil krásné 18. místo. (KJC)
 • Ve čtvrtek 19. září proběhlo v Turnově okresní kolo středních škol v atletice. Družstvo chlapců vybojovalo stříbrnou pozici a postupuje do krajského kola, družstvo dívek obsadilo 4. místo. (KJC)
 • 1. a 2. října se našim studentům 2., 3. a 4. ročníku čtyřletého gymnázia a sexty, septimy a oktávy osmiletého gymnázia v kině Jitřenka představí špičky české slam poetry Anatol Svahilec (mistr ČR 2014), Dr. Filipitich (mistr ČR 2017) a Karin (dvojnásobná vítězka Femislamu). Slam poetry je formou rétorické poezie, která je určena živému vystupování, důležité v její formě jsou rým, rytmus, improvizace, kontakt s divákem. Akci Poezie naživo pro naše studenty připravuje Městská knihovna Semily v rámci Týdne knihoven. (PÝCH)
 • V sobotu 5. října se bude konat tradiční Pochod maturantů, který pro vás připravily maturitní třídy Gymnázia Ivana Olbrachta Semilech. Můžete se vydat pěšky nebo na kole. Pro ty z vás, kteří raději chodíte pěšky, budou připraveny trasy v délce 7 a 12 km, cyklisti se mohou těšit na trasu v délce 50 km. Děti se mohou vydat na dětskou trasu na Ostrově, kde pro ně bude připravený zábavný program. Prezentace účastníků bude probíhat ve vestibulu školy od 8 do 11 hodin, startovné činí 30 Kč, pro děti 10 Kč. V rámci této akce proběhne soutěž o nejmladšího a nejstaršího účastníka a zároveň bude vyhlášena třída semilského gymnázia s největším počtem zúčastněných studentů. Při zpáteční cestě si přijďte do vestibulu pro diplom a také se podívejte do jídelny, kde na vás bude čekat bohaté občerstvení. (ULV, Natálie Francová, oktáva)
 • Ve dnech 10. 10. až 12. 10. proběhne v liberecké Home Credit Areně největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji EDUCA 2019 MYJOB LIBEREC. Semilské gymnázium se stejně jako v minulých letech prezentuje i letos jako vystavovatel a představuje se zájemcům o studium. Garantem prezentace a expozice je zástupce ředitele gymnázia Mgr. Lukáš Rambousek, na přípravě a realizaci se významně podílejí i Ing. Luboš Hlava a naši studenti. Veletrhu se zúčastní školy, zaměstnavatelé, regionální i mezinárodní společnosti. Akce má řadu doprovodných programů, účast našim studentům, pedagogům i veřejnosti vřele doporučujeme. (VOJ)
 • Také v letošním roce se naši vybraní studenti vyšších ročníků zúčastní divadelního semináře, který se pořádá v rámci přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Ve dnech od 12. 10. do 16. 10.  budou pod vedením zkušených lektorů sledovat a hodnotit soutěžní představení a sami se budou pokoušet o drobnou režijní a hereckou tvorbu. (PÝCH)
 • V úterý 15. října se bude konat tradiční zeměpisný pořad s cestovatelem panem Kubešem. Tentokrát bude prezentovat svůj pořad „Tam na Východě“ a klip o plastech.  Pro třídy 1.O až 4.O začíná pořad v 8 hodin pro ostatní třídy v 10 hodin. Vstupné 50,-Kč. Zeměpisáři přejí hezký zážitek. (BRÁ)
 • I letos se studenti gymnázia aktivně zapojí do dobročinné akce s názvem Bílá pastelka, tento rok s podtitulem Viděno srdcem. Jedná se již o 20. ročník sbírky, kterou pořádá SONS ČR, z. s. a dceřiná společnost Tyfloservis, o. p. s. Vybrané dvojice studentů 1. ročníku se pak ve středu 16. 10. 2019 zapojí do prodeje symbolických bílých pastelek. Neviditelný bílý obraz a bílá pastelka jsou tak symboly rovnosti vidících a nevidomých. (RAM)
 • V pondělí 21. října navštíví naši studenti divadelní představení v anglickém jazyce s názvem TOM SAWYER. Tentokrát prožijeme v Salesiánském divadle v Kobylisích dramatizaci slavného Twainova románu Dobrodružství Toma Sawyera. Profesionální herci z Velké Británie nám představí příběh chlapce prožívajícího s kamarády mnohá dobrodružství a tvrdě narážejícího na svět dospělých. (ZAH)
 • V pátek 24. října proběhne v aule lítý souboj pětičlenných týmů na čtverečkovaném papíře ve školním kole soutěže pIšQworky. Všichni hráči se setkají v 8:00 hod. v aule, kde bude turnaj zahájen. Ať vyhraje ten nejlepší! (PKÁ)
 • V úterý 29. října a ve středu 30. října budou podzimní prázdniny. S předcházejícím víkendem a státním svátkem budou mít žáci příjemných pět dnů volna. (VOJ)
 • Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2020 je ještě daleko. Střední školy se ale na školách základních prezentují vždy už v podzimních měsících. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2020/2021 a jejich rodiče budeme podávat mj. na již tradičních „burzách“ středních škol. Uchazeči o studium všech maturitních oborů na středních školách budou konat jednotné státem připravené zkoušky z českého jazyka a z matematiky. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý zvláště po administrativní stránce, jsou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy – kontakty viz webové stránky naší školy www.giosm.cz. Pro školní rok 2020/2021 můžeme přijmout 30 žáků do primy osmiletého studia a 30 žáků do 1. ročníku čtyřletého studia. Avizujeme, že „Den otevřených dveří GIO“ proběhne v sobotu 11. ledna 2020. (VOJ)

V listopadu mj. proběhnou:

 • čtvrtek 7. 11. - oblastní kolo soutěže pIšQworky (PKÁ),
 • 11. 11. až 22. 11. - šetření (testování) České školní inspekce ve třídě (prima osmiletého gymnázia) k matematické gramotnosti (VOJ),
 • pondělí 18. 11. od 16:00 hod. - čtvrtletní porada pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků (VOJ),         
 • úterý 19. 11. od 16:00 hod. v aule a poté ve třídách setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o  dění  ve  škole, jednání  Spolku  rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách  (VOJ)

Citát měsíce k zamyšlení:

„Svoboda bez vzdělání je nebezpečná, vzdělání bez svobody je zbytečné.“ 

 J. F. Kennedy, 35. prezident USA 


Uzávěrka příspěvků pro kalendář listopad:

středa 23. 10. v 16:00 hod.


© 30.9.2019, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Natálie Francová (oktáva), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz