Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2019

Kalendář březen 2019

 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2019 – 2020 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách  www.giosm.cz; v rubrice „Přijímací řízení“ jsou zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Přihlášky je možno podávat pouze do 1. března. Poslední možnost, jak podat řádně přihlášku do prvního kola přijímacího řízení, je podat ji na poště v pátek 1. března do 18.00 hod. (v obálce s uvedením adresy gymnázia). Pro uchazeče připravujeme konzultační semináře k přijímacímu řízení. Termíny seminářů: pátek 15. 3. 2019 od 14:30 hod., sobota 23. 3. 2019 od 9:00 hod. Účast na těchto seminářích není pro uchazeče povinná, ale velmi ji doporučujeme. Přijímací řízení na všech středních školách je administrativně poměrně složité, při jakýchkoli nejasnostech se neváhejte zeptat (např. k  problematice zveřejňování výsledků řízení, postup s tzv. zápisovým lístkem, počítání lhůt atd.). Avizujeme, že pokud zůstanou po 1. kole přijímacího řízení volná místa, bude vyhlášeno 2. kolo přijímacího řízení. (VOJ)
 • Ve dnech 29. a 30. ledna 2019 se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 37 žáků. Výsledky jednotlivých kategorií: kategorie A (prima): 1. Nikola Slabá, 2. Dana Andrejsková, 3. Vendulka Sisrová; kategorie B (sekunda): 1. Lenka Brázdilová, 2. Lenka Chmelíková, 3. Barbora Zahrádková; kategorie C (tercie, kvarta): 1. Adam Zoubek (tercie), 2. Jindřich Mlejnek (tercie) a Radim Pavliščák (kvarta); kategorie D (ostatní třídy): 1. Tony Šimek (sexta), 2. Tomáš Chmelík (kvinta) a Václav Hochmal (2.). První dva z každé kategorie nás reprezentovali v okresním kole, které se konalo 20. února 2019. Našim studentům se dařilo. Na „bedně“ jsme měli 4 žáky. Velmi pěkného úspěchu dosáhla v kategorii B Lenka Chmelíková (sekunda), která obsadila 1. místo, a Lenka Brázdilová byla v této kategorii třetím místě. Velkou radost jsme měli i v kategorii D, kde Tony Šimek (sexta) obsadil 1. místo a bronz získal Tomáš Chmelík (kvinta). Tony a Lenka postupují z  prvního místa do krajského kola, které se uskuteční 20. března. Všem olympionikům děkujeme za účast, vítězům gratulujeme a Tonymu a Lence držíme palce v krajském kole. (BRÁ)
 • V okresním kole olympiády z českého jazyka si naše studentky počínaly skvěle! Ze čtyř zúčastněných tři postupují do krajského kola. Jsou jimi Tereza Krausová (tercie), která v kategorii I. vybojovala 1. místo, Anna Pýchová (3. ročník), která se umístila na 1. místě v II. kategorii, a Alena Buriánková (oktáva), která obsadila v téže kategorii 3. místo. Adéla Ďoubalíková (tercie) skončila v I. kategorii na 12. místě, což je v konkurenci 30 soutěžících velmi dobrý výsledek. Všem čtyřem řešitelkám blahopřejeme a třem postupujícím budeme držet pěsti v krajském kole. (LSÁ)
 • V pondělí 4. února se v Liberci konalo krajské kolo Florbal Challenge cupu. Naší studenti obsadili v konkurenci šesti škol pěkné 4. místo. (KJC)
 • Dne 5. února proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, které se konalo na ZŠ v Řekách. Naše studentka Žaneta Valčišová (2.0) obsadila 2. místo v kategorii I.B. V kategorii II.B obsadil Jan Hlaváč  4. místo a Anna Marie Valentová 6. místo. Děkujeme za reprezentaci školy. (ZAH)
 • Dne 12. února se konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce v kategorii III. A, tentokrát na gymnáziu v Jilemnici. Zúčastnili se ho dva naši studenti. Jana Tůmová ze sexty se umístila na 7. místě, Matěj Pavlata z kvinty obsadil 8. místo. (VTÁ)
 • V týdnu od 4. do 8. března mají studenti jarní prázdniny. (VOJ)                                                                                                                      
 • 10. března 2019 si demokratický svět připomene již 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k  akci připojí. Nesouhlasíme s  potlačováním lidských práv v  Tibetu, a proto 10. března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (pokud Vás zajímají další informace k  akci, najdete je také na stránkách www.lungta.cz). (VOJ)                                                        
 • V neděli 17. března se vydá 51 studentů našeho gymnázia a 4 učitelé na dalekou cestu. Čeká na nás překrásná jihovýchodní Anglie. Cestou z Calais do Doveru prozkoumáme obří trajekt, který nás převeze přes Lamanšský průliv, a uvidíme bílé křídové útesy jižního pobřeží Anglie. Navštívíme Londýn a nejznámější památky této evropské metropole, např. London Eye, London Aquarium, Tower, National Maritime Museum a HMS Belfast, což je křižník, který se zapojil do bojů druhé světové války a kotví na Temži. Dále nás čeká procházka po křídových útesech, návštěva Brightonu, Hastingsu a pašeráckých jeskyní, města Portsmouth s námořní základnou Velké Británie, kde uvidíme moderní bitevní lodě, ale  také loď  HMS Victory,  vlajkovou loď admirála Nelsona. Ubytovaní budeme rovněž u moře, a to ve městě Eastbourne, kde si nás každý večer vyzvednou místní rodiny. Na zpáteční cestě zažijeme jízdu rychlovlakem pod mořským dnem a zpět do Semil se vrátíme v sobotu 23. března. (ZAH)                                                      
 • Na našem gymnáziu působí již několik let tým studentů, kteří se průběžně proškolují v  moderování interaktivních her s preventivní tematikou. Na úterý 26. března připravili tito studenti pod supervizí PhDr. Věry Pickové program „Zdraví, zdraví, zdraví“ pro žáky 3. tříd semilských ZŠ. Během programu, který proběhne v aule GIO od 8 do 12 hodin, absolvují třeťáci celkem šest stanovišť zaměřených na zdravý životní styl a výživu. Školení pro studenty, jak mají moderovat výše zmíněný preventivní program, proběhne v pondělí 11. 3. od 14 do 16 hod v učebně VTM. (ULV)
 • Ve dnech 27. až 29. března se setkají ředitelé gymnázií z celé republiky v Brně na celostátní konferenci. Asociace ředitelů gymnázií ČR bude jednat mj. se zástupci MŠMT. Hlavní témata: aktuální problémy ve školství, připravovaná reforma financování středního školství, další vzdělávání pedagogů, bezpečnostní opatření ve školách atd. (VOJ)

Co se bude dít v dubnu mimo jiné? 

 • maturitní písemná práce z českého jazyka a literatury (středa 10. 4.), 
 • maturitní písemné práce z angličtiny, němčiny a francouzštiny (čtvrtek 11. 4.),
 • čtvrtletní porada pedagogů (čtvrtek 11. 4. od 16:00 hod.),
 • přijímací zkoušky pro uchazeče o studium čtyřletého a osmiletého gymnázia od školního roku 2019 – 2020, 1. kolo přijímacího řízení: 12. a 15. dubna (čtyřleté studium), 16. a 17. dubna (osmileté studium),
 • setkání pedagogů s rodiči žáků (SRPG) ve třídách (úterý 16. 4. od 16:00 hod.),
 • závěrečná porada pedagogů k hodnocení prospěchu studentů maturitních tříd (čtvrtek 25. 4. od 16:00 hod.),
 • radostné vzpomínání na pana Mgr. Pavla Nečaského (pátek 26. 4. od 15:00 hod. v aule školy),
 • ukončení řádné výuky pro maturanty (úterý 30. 4.)(VOJ)

Citát měsíce k  zamyšlení: 

„Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.“                                          

Romain Rolland


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na duben: 

pátek 22. března v 16.00 hod.


© 1. 3. 2019, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Jana Lásková (LSÁ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz