ACADEMIA 2022

Zkoušky 2021-22

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 Nejnovější fotogalerie...  

 

 

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2018

Kalendář PROSINEC 2018

 • Studenti naší školy Vojtěch Pýcha (2.) a Daniel Rypl (6.O) se stali v dresu Vrchlabí juniorskými mistry ČR v rugby. Vojta Pýcha si navíc kvalitními výkony zajistil místo v juniorské reprezentaci a příští rok ho čeká mistrovství Evropy v Paříži. (KJC)
 • V úterý 13. listopadu se v Jilemnici uskutečnilo okresní kolo v basketbale. Chlapci prohráli až ve finále a obsadili druhé místo. Dívky slavily celkové vítězství a postupují do krajského finále, které proběhne 29. listopadu v Jablonci nad Nisou. (KJC)
 • Oblastní kolo soutěže pIšQworky v úterý 13. listopadu přineslo jediné překvapení – a to, že se nenašel přemožitel našich čtyř nejlepších školních týmů. Zároveň se potvrdilo pořadí – opět nejlepšími se stali Apple π (Machačková, Tvrzníková, Bartoň J., Koťátko, Suchardová), druhé místo obsadili Pekelní pytlíci. Místo třetí a poslední postupové až v rozstřelu vybojovali Unternehmen Barbarossa. Slečny Škoda musí počkat na další ročník soutěže. V úterý 27. listopadu jsme se v silném složení vypravili do Liberce do krajského kola a celí napjatí očekávali, jaké překážky nám los či soupeři nachystají. Pekelní pytlíci vypadli ve své skupině, Unternehmen Barbarossa vybojovali 4. místo. Apple  π ve velice těsném finálovém zápase skončili zklamaní na 2. místě. (PKÁ)
 • Ve dnech 15. – 18. listopadu uspořádal KČT v Semilech celorepublikovou akci „Za posledním puchýřem“. Naše škola vypomohla s organizací a ubytovala v tělocvičně 50 turistů z opavského oddílu Kadao. Kromě noclehu využili turisti i stravování v naší jídelně, kde jim kuchařky připravily snídaně a večeře. (KJC)
 • V pondělí 19. 11. se konalo školní kolo olympiády z dějepisu. Tématem letošního ročníku byly „Cesty jako tepny civilizace“. Z osmi účastníků z tercie a kvarty prokázaly nejlepší znalosti Klára Housová (3.O), Sára Parkánová (4.O) a Justýna Kolářová (4.O). Všechny tři žákyně postupují do okresního kola. Všem děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole. (HOR)
 • Dne 27. 11. se konalo na SUPŠ v Turnově okresní kolo přeboru škol v šachu družstev. Tým z naší školy ve složení Lenka Brázdilová, Lenka Chmelíková, Ondřej Kvarda, Petr Machačka a Štěpán Rypl (všichni žáci 2.O) si odvezl bronzové medaile a pohár. (KCÁ)
 • Tradiční Vánoční jarmark pořádaný Muzeem a Pojizerskou galerií se uskuteční v prvním adventním týdnu v sobotu 1. prosince 2018 od 9 do 16 hodin. Výrobky naší keramické dílny na něm prezentujeme pravidelně od roku 2002. Vedle několika osvědčených typů vánočního zboží připravujeme i výrobky zcela nové. Dárečky pro děti i dospělé se studenty připravily profesorky Riegrová a Staňková. Příprava této akce je pro nás každoročně potěšením. Přijďte, pozastavte se u našeho stánku a vyberte si. Uděláte radost nejen sobě a vašim blízkým, ale i nám. (SVÁ, RIE)
 • Na přelomu listopadu a prosince proběhne po celé České republice další ročník osvětové a informační kampaně zaměřené na prevenci a boj s nemocí AIDS. S touto kampaní je již tradičně spojená také veřejná sbírka – Červená stužka. V pondělí 3. prosince si budete moci od vybraných studentů, dobrovolníků 1. ročníku, koupit za 20 Kč červenou stužku, která je symbolem solidarity k osobám HIV pozitivním a nemocným AIDS. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o kampani a sbírce naleznete na: http://www.aids-pomoc.cz/. (ULV)
 • Ve středu 5. 12. se v učebnách 5.O a 8.O uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích  III. A (5.O, 6.O, 7.O, 1., 2., 3. ročník) a II. B (3.O, 4.O). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete do pondělí 3. 12. přihlásit. Viel Erfolg! Ve stejný den se v učebně MUJ koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích – označených A I, B II). Informace u vyučujících FJ, přihlášky též do 3.12. Bonne chance à tous! Obě olympiády začnou v 9 hodin. (VTÁ, HOR)
 • Ve čtvrtek 6. 12. se v  Tanvaldu sejdou ředitelé gymnázií Libereckého kraje. V rámci Asociace ředitelů gymnázií ČR budou jednat zejména o připravované reformě financování regionálního školství, maturitních zkouškách a přijímacím řízení v roce 2019, o postavení gymnázií ve školské soustavě a o dalších aktuálních otázkách v oblasti středního školství v Libereckém kraji. (VOJ)
 • 11. 12. se na GIO opět vrátí dlouhodobě nejčtenější současný český spisovatel Michal Viewegh. Pozornost na sebe upoutal v roce 1992 svou druhou prózou Báječná léta pod psa. Získal za ni Cenu Jiřího Ortena a o pět let později byla zfilmována. Ostatně jako řada dalších autorových románů, například Účastníci zájezdu, Román pro ženy, Román pro muže, Andělé všedního dne nebo Vybíjená. Michal Viewegh se v minulosti věnoval i filmové scenáristice (Nestyda, Svatá čtveřice) nebo tvorbě pro malé čtenáře (Krátké pohádky pro unavené rodiče). Pravidelně publikuje v tisku. Beseda s autorským čtením Michala Viewegha proběhne v multimediální učebně od 14:30 a je určena studentům literárního semináře a dalším zájemcům. (PÝCH)
 • Ve čtvrtek 13. prosince bude od 16:00 v IC školy jednat Rada SRPG. Na programu budou zejména příprava obou plesů a provozní záležitosti v rámci spolupráce Rady SRPG a gymnázia. (VOJ)
 • Dne 19. prosince se pro maturanty a studenty třetího ročníku a septimy uskuteční přednáška o přijímacím řízení a studiu na vysokých školách v zahraničí. Prezentovat bude absolventka našeho gymnázia Anna Máková, která v současné době studuje na University of Glasgow ve Skotsku. Pro upřesnění hodiny a místa sledujte změny rozvrhu. (VOJ, Anna Máková) 
 • Ve čtvrtek 20. prosince od 13:30 hod. se ve velké tělocvičně uskuteční tradiční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Pokud se nedostanete do studentské nominace, přijďte alespoň povzbudit svůj oblíbený tým. (KJC)
 • Ve čtvrtek 20. 12. se v aule uskuteční herní noc pro třídu prima.  Na studenty čekají kolektivní hry či vědomostní soutěže. Cílem celé akce je prevence sociálně patologických jevů a stmelení nově vzniklého kolektivu. Pedagogický dohled vykonají Mgr. J. Lásková a Mgr. S. Ulvr. (LSÁ)
 • Vánoční prázdniny pro studenty začínají v sobotu 22. 12. 2018 a skončí ve středu 2. 1. 2019. Výuka v novém kalendářním roce bude zahájena ve čtvrtek 3. 1. 2019. (VOJ)

Na leden 2019 mj. připravujeme:

 • lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n.J. od 6.1. do 11.1.),
 • „Den otevřených dveří“ pro zájemce o studium čtyřletého i osmiletého studijního oboru na semilském gymnáziu (sobota 12. ledna od   9:00  do 14:00 hod., začátek v aule, kde vedení  školy podá aktuální  informace k přijímacímu řízení, poté prohlídka školy), 
 • pololetní pedagogickou radu (pátek 25. ledna od 14:00 hod.),                
 • ples maturantů (sobota 26. ledna, KC Golf Semily, od 20:00 hod.).   
 • školní kolo zeměpisné olympiády ve všech kategoriích (úterý 29. 1. a středa 30. 1.; podrobnější informace najdete ve vitríně zeměpisu vedle učebny MUL a u vyučujících zeměpisu)

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia a všem lidem dobré vůle klidné a krásné adventní dny a vánoční svátky plné pohody a radosti.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na leden: 

pondělí 17. prosince v 16:00 hod. 


© 30. 11. 2018, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Jana Lásková (LSÁ), Anna Máková, Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), PhDr. Ivona Riegrová (RIE), Mgr. Šárka Staňková (SVÁ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO

 

 



 



 

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz