Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2018

Kalendář LISTOPAD 2018

 • V sobotu 6. 10. se konal 38. ročník pochodu maturantů. Pochodu se zúčastnilo celkem 212 turistických i cyklistických nadšenců. Vybrat si mohli z pěti tras. Největší zájem byl o pětikilometrovou pěší trasu, kterou absolvovalo 134 účastníků. Naši studenti se také mohli zapojit do soutěže o nejvíce zastoupenou třídu, kterou vyhrála sexta a dostala vynikající dort od naší cukrářky paní Kubíkové. Odměny byly předány také nejstaršímu účastníkovi (ročník 1947) a nejmladšímu účastníkovi (září 2018). Všem odvážlivcům děkujeme za účast a odměněným ještě jednou blahopřejeme. Těšíme se na Vás příští rok! (Erika Jiroušová a Iveta Vaňátková, studentky 4. ročníku)
 • Školní kolo soutěže pIšQworky konané 19. 10. se obešlo bez větších překvapení. V konkurenci 12 týmů první místo opět obsadili Apple π (Machačková, Tvrzníková, Koťátko – 6.O, Suchardová – 4., Bartoň V. – 5.O), druhé místo s přehledem uhájili Pekelní pytlíci (Chmelík, David, Hošková, Burianová, Hejduk – 5.O) a místo třetí nevyrovnanými výkony a s kupou štěstí připadlo družstvu Unternehmen Barbarossa (Pýcha, Zonyga, Sadílek, Vejnar, Beck – 2.). Do oblastního kola, které se odehraje 13. 11., postupují ještě děvčata Škoda (Valentová, Krausová, Kopych, Matěchová, Housová – 3.O) z místa čtvrtého. Popřejme jim hodně rozvahy a bystré oko! (PKÁ)
 • Tradiční soutěže „Cesta proti času“ se zúčastnilo z primy a sekundy celkem 11 družstev (22. 10.). Naši studenti dosáhli výborných výsledků – obsadili nejen první místo, ale i dalších 7 v první desítce. Zaslouží si poděkování a gratulaci. (ŠFÁ)
 • Na 1. pololetí jsme připravili pro většinu skupin německého jazyka tandemovou výuku, se kterou se naši studenti setkali již na jaře. Tehdy jsme zvolili kombinaci němčiny a dějepisu. Mgr. Vojtová ve spolupráci s  Mgr. Štefánkovou připravily hodiny doplněné power-pointovými prezentacemi a pracovními listy k tématům, která studenti poté využili při psaní kompozic, kvízů či k maturitě. Šlo například o témata: Marie Terezie, Sissi, Rakouská monarchie, Martin Luther, Školství za Josefa II., Sjednocení Německa 1871, Znovusjednocení Německa po pádu Berlínské zdi,…. V tomto pololetí se budeme věnovat kombinaci němčiny a hudby. Mgr. Vojtovou doplní v hodinách Mgr. Strnadová. Spolu připravují hodiny o velikánech německé hudby (W. A. Mozart, J. S. Bach, L. van Beethoven, R. Wagner,…), budou také seznamovat studenty i s významnými hudebními festivaly a slavnými pěveckými sbory v německy mluvících zemích. (VTÁ)
 • Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2019 je ještě daleko. Střední školy se ale na školách základních prezentují vždy už v podzimních měsících. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2018-2019 a jejich rodiče budeme podávat na již tradičních „burzách“ středních škol, a to např. v Lomnici nad Popelkou (7. 11.), v Turnově (8. 11.) a ve Vysokém nad Jizerou (21. 11.). Avizujeme také, že tradiční „Den otevřených dveří GIO“ se uskuteční v budově gymnázia v sobotu 12. 1. 2019 od 09:00 do 14:00 hod. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý zvláště po administrativní stránce, jsou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy (kontakty viz webové stránky naší školy: www.giosm.cz). (VOJ, RAM)
 • Ve středu 7. listopadu 2018 od 8:00 hodin proběhne v zastupitelském sále města Semily studentská simulace zastupitelstva pro žáky našeho gymnázia, kterou organizují  členové Mladých demokratů. Studenti si vyzkouší jednání zastupitelstva a několik jich na základě prezentačních a komunikačních dovedností získá zájezdy do Evropského parlamentu v Bruselu či Štrasburku. (Jan Pekárek, absolvent GIO v roce 2018)
 • V pátek 9. 11. od 10:00 hod. se naši studenti zúčastní výchovného koncertu v  KC Golf Semily v rámci festivalu  „Jazz pod Kozákovem“. Hrát bude turnovský Jazzband a slovem provázet herečka Nikola Bartošová. Programu se zúčastní třídy tercie, kvarta, sexta, septima osmiletého studia a 1. , 2. a 3. ročník čtyřletého studia. Máme se na co těšit! (SDÁ, PVÁ)
 • Čtvrtletní porada pedagogů proběhne ve čtvrtek 15. 11. od 16:00 hod. Učitelé zhodnotí prospěch, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2018-2019. (VOJ)
 • Dne 16. 11. se uskuteční promítání a beseda o cestách, nám již známého, pana Kubeše. Program pro primu až kvartu začíná v 8:00 - téma Africká mozaika. Od 10:00 začíná pořad pro ostatní třídy - téma Západní Afrika. Vstupné je 50,-Kč. Přejeme Vám hezké zážitky. (BRÁ)                                           
 • Na úterý 20. 11. od 16:00 hod. je naplánováno setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule od 16:00 hod., od cca 16:30 hod. informace o prospěchu, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2018-2019 ve třídách). (VOJ)
 • Během listopadu se uskuteční dvě akce zaměřené na prevenci patologických jevů. Účastnický poplatek na všechny níže zmíněné akce je 20 Kč/student.

○ V pátek 23. listopadu navštíví žáci 8. tříd semilských ZŠ a tercie našeho gymnázia KC Golf, kde se zúčastní kombinovaného programu (film, diskuze, práce ve skupinách a plnění úkolů) zaměřeného na problematiku finanční gramotnosti. Program proběhne mezi 8 - 12 hod. 

○ V úterý 27. listopadu se zúčastní žáci 6. tříd semilských ZŠ a primy GIO preventivního programu zaměřeného na rizika virtuálního světa a nebezpečí kyberšikany. Žákům se bude věnovat pan kapitán J. Pančenko z Policie ČR. Program proběhne od 8:30 do 10:15 v kině Jitřenka. (ULV)


 

Co se bude mj. dít v prosinci? 

 • Školní kolo olympiády z  němčiny a francouzštiny (5. 12.),
 • vánoční prázdniny pro žáky začnou 22. 12. 2018 a skončí 2. 1. 2019 (výuka v novém školním roce začne ve čtvrtek 3. 1. 2019)

 

Citát měsíce k zamyšlení:

„Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí.“

 

 (Karel Čapek)


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na prosinec:

 

pondělí 26. 11. v 16:00 hod. 


 

© 26. 10. 2018, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Erika Jiroušová a Iveta Vaňátková (studentky 4. ročníku), Jan Pekárek (absolvent GIO v roce 2018), Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz