Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2018

Kalendář KVĚTEN 2018

 • Výsledky 1. kola přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého gymnázia máme povinnost zveřejnit nejpozději do středy 2. května. Bilanci přijímacích zkoušek obdržíme z  CERMATu v  pátek 27. dubna v průběhu dne a budeme ji ihned zpracovávat. Ve věci musíme mj. dodržet pravidla platného správního řádu. Mějte prosím trpělivost; odhadujeme, že kompletní výsledky budeme moci zveřejnit už v  pátek 27. dubna v průběhu dne, nejdříve však ve 13:00 hod. Všem uchazečům doporučujeme sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení“ na našich webových stránkách (www.giosm.cz), kde poskytujeme aktuální informace a servis rodičům uchazečů. Základní informace budou průběžně zveřejňovány také ve vitríně před hlavním vchodem do budovy školy. Přijatí uchazeči svou volbu školy musí potvrdit odevzdáním zápisového lístku ve lhůtě 10 dnů od zveřejnění rozhodnutí o přijetí; nepřijatým uchazečům doporučujeme nejpozději do 3 dnů po obdržení rozhodnutí o nepřijetí podat odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí, protože jen na základě odvolání mohou být v případě posunu v pořadí přijati. Nepřijatí uchazeči se mohou pokusit o úspěch také v případných dalších kolech přijímacího řízení. Máte otázky? Nejste si jistí, jak máte postupovat? Ve Vaší konkrétní situaci Vám rádi poradíme. Uchazečům a jejich rodičům poskytuje konzultace a poradenství k  přijímacímu řízení ředitel školy (nejlépe osobně v termínu dle dohody nebo telefonicky na číslech 481 622 773 nebo 725 346 390). (VOJ)
 • Maturitní zkoušky proběhnou i letos v několika fázích – studenti složí část společnou (státní) a profilovou (školní). Studenti musí úspěšně absolvovat písemné i ústní zkoušky – jedině v takovém případě mohou u maturity celkově uspět. První maturitní písemnou práci (z českého jazyka a literatury) absolvovali maturanti už 11. dubna. Další písemné maturitní zkoušky společné části maturity proběhnou v  celé České republice v týdnu od 2. do 4. května. Studenti obou našich maturitních tříd najednou vykonají pak ústní část maturitních zkoušek v týdnu od 21. do 25. května.  Na dny 21. a 22. května (pondělí a úterý) bude ředitelem gymnázia z  provozních důvodů vyhlášeno volno pro žáky, kteří letos nematurují (tzv. ředitelské volno). I letos počítáme se slavnostním zakončením maturit, které bude spojeno s předáním maturitních vysvědčení a odměn nejlepším studentům. Toto již tradiční setkání úspěšných maturantů, jejich rodičů, vedení školy, třídních učitelů a dalších pedagogů proběhne pravděpodobně v  pátek 1. června od 14:00 hod. (4. ročník) a od 15:00 hod. (oktáva). (VOJ)
 • Ve středu 4. 4. proběhlo okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E, F v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech. V kategorii E (kvarta) se na 2. místě umístil Tomáš Chmelík a na 3. místě Viktorie Šídová, v kategorii F (tercie) se na 2. místě umístil Jakub Mlejnek a úspěšným řešitelem se stal také Max Vloeberghs, který skončil na 4. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy i ostatním soutěžícím. (KCÁ)
 • Krajské kolo Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR proběhlo v Liberci dne 5. 4. 2018. Letos na téma Československo v letech 1968-1977. Otázky byly cílené nejen na tzv. velké dějiny, ale do všech oborů lidské činnosti, jako je hudba, literatura, sport, věda i každodennost. Naše gymnázium reprezentovali Štěpán Strnad, Štěpán Zonyga a Thanh Viet Tran. Náš tým se v silné konkurenci umístil na 10. místě. (HOR)
 • Na pomyslné stupně vítězů se v krajském kole Olympiády v českém jazyce – konaném 5. dubna v Liberci - dostala studentka septimy Alena Buriánková. V konkurenci studentek a studentů gymnázií a dalších středních škol obsadila pěkné třetí místo a získala nominaci prvního náhradníka pro postup do celostátního kola. Alence gratulujeme. (PÝCH)
 • V pátek 6. 4. proběhlo školní kolo Pythagoriády pro zájemce ze tříd 1.O - 3.O. V kategorii P6 (1.O) se na 1. místě umístil Alex Kobr, o druhé a třetí místo se podělily se stejným počtem bodů Lenka Brázdilová a Simona Plšková. Mezi terciány si nejlépe vedl Jakub Mlejnek, druhé místo vybojoval Max Vloeberghs a 3 .- 4. místo patří Michaele Parkánové a Veronice Medkové. V kategorii P7 (2.O) se úspěšnými řešiteli stali Karel Otakar Bartoň (3. místo), Šárka Matěchová (2. místo) a zvítězila Tereza Krausová s plným počtem bodů! Všichni tři umístění ze sekundy a Alex Kobr z primy postupují do okresního kola, které se bude konat 29. 5. v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech. Držíme jim palce. (KCÁ)
 • V pátek 6. dubna se v Kulturním centru Semily uskutečnilo vyhlášení ankety Sportovec roku 2017 města Semil. Mezi oceněnými v mládežnických kategoriích byly i dvě studentky z našeho gymnázia: Justýna Kolářová z tercie (cyklistika) a Veronika Vanická ze sexty (lyžování). (KJC)
 • Dne 12. dubna se uskutečnilo okresní kolo biologické olympiády kategorie D. Tereza Krausová (2.O) získala 3. místo a postupuje tak do krajského kola. Přejeme další úspěchy. (HSÁ)
 • V pátek 13. dubna se v Liberci uskutečnilo krajské kolo Juniorského maratónu. Jedná se o štafetový běh, každý z deseti studentů běží úsek dlouhý 4,2 km. Naše družstvo skončilo na krásném 4. místě a o kousek nám unikl postup na republikové kolo. Před námi se umístila pouze družstva ze sportovních škol z Jilemnice a Jablonce. (KJC) 
 • Ve školním kole matematické olympiády se v kategorii Z6 umístila na 1. místě Markéta Hedvičáková, 2. - 4. místě Jana Bártů, Lenka Brázdilová a Lenka Chmelíková, v kategorii Z7 obsadila 1. místo Tereza Krausová, 2. místo Jindřich Mlejnek a 3. místo Lucie Kořínková a v kategorii Z8 se o 1. - 2. místo dělili Justýna Kolářová a Lukáš Kvarda. Dne 17. 4. se konalo okresní kolo. Mezi úspěšnými řešiteli v kategorii Z6 byly Lenka Brázdilová, Jana Bártů a Lenka Chmelíková a v kategorii Z7 Tereza Krausová. Gratulujeme! Děkujeme i dalším zúčastněným za reprezentaci školy. (PVÁ)
 • Krajské kolo chemické olympiády kategorie C se uskutečnilo ve středu 18. dubna v Liberci. Jedinou soutěžící za GIO Semily byla Tereza Machačková (5.O), která v silné konkurenci vybojovala krásné 5.místo. Tereza se tento školní rok účastnila i korespondenčního semináře KSICHT pro středoškoláky z celé republiky. Díky výborným výsledkům byla vybrána mezi nejlepší řešitele, kteří se 17. - 22. června zúčastní závěrečného soustředění na PřF UK, kde získají mnoho zkušeností v laboratořích. Tereze gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy. (HSÁ)
 • V pátek 20. dubna proběhlo v Turnově okresní kolo OVOV. Z našich studentů dosáhli na medailové umístění Lukáš David (4.O) – 1. místo v kategorii 2003, Adam Malý (2.O) – 1. místo v kategorii 2004, Ema Brillová (3.O) – 2. místo v kategorii 2003 a Ondřej Fries (2.O) – 3. místo v kategorii 2005. Gratulujeme k postupu na krajské kolo, které proběhne 21. 5. ve Stráži pod Ralskem. (KJC)
 • Ve dnech 20. – 22. dubna se tým studentů kvinty ve složení Matěj Karpíšek, Tony Šimek a Matyáš Vízner zúčastnil soutěže středoškoláků Ekologická olympiáda, která je zaměřená především na řešení praktických problémů. V krajském kole, které se letos konalo v Zákupech u České Lípy, vybojovali naši studenti v silné konkurenci desáté místo. Do celkového hodnocení se započítávaly výsledky testu, poznávačky a praktický úkol, kterým byl letos průzkum a návrh na úpravy zámeckého parku v Zákupech. Praktický úkol sestával z práce v terénu, přípravy prezentace a obhajoby návrhu před porotou. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za statečnost. (VÍZ)
 • Ve čtvrtek 26. dubna proběhla od 8 do 11 hod. v KC Golf přednáška pro studenty 1. ročníku GIO s názvem Od návyku k závislosti. Se studenty besedoval pan Mgr. Kuřátko, který je zaměstnancem věznice ve Valdicích. Akce se zúčastnili také studenti prvních ročníků ISŠ v Semilech a žáci 9. tříd ZŠ I. Olbrachta a ZŠ Řeky. Přednášky pana Kuřátka se vždy setkávají s velice pozitivním ohlasem u studentů. (ULV) 
 • Cestopisné pořady manželů Špillarových jsou velmi oblíbené. Studenti nematuritních tříd se i letos mohou těšit na poutavé vyprávění a nádherné fotografie ve středu 23. 5. od 9:00 hod. v aule. Tentokrát půjde o pořad o Vietnamu.  Náklady na přednášku bude částečně hradit SRPG. (VOJ)
 • Dne 29. května bude Max Vloeberghs reprezentovat naši školu a Liberecký kraj v ústředním kole jazykové soutěže. Jedná se o kategorii II.C v anglickém jazyce. Následující den, 30. května, v kategorii III.B Jef Vloeberghs poměří své znalosti a schopnosti s dalšími zástupci všech krajů naší země. Obě kategorie jsou určeny pro žáky, kteří dlouhodobě pobývali v anglicky hovořících oblastech. Do Prahy naše studenty doprovodí Mgr. Petra Pekárková. (ZAH)
 • I v tomto školním roce se účastníme projektu společnosti Post Bellum Příběhy našich sousedů. Týmy studentů z tercie a kvarty zaznamenaly příběhy dvou semilských pamětníků - paní Marianne Karešové, která zažila ve Francii, Polsku a Československu oba totalitní režimy minulého století, a účastníka chuchelského povstání v květnu 1945 pana Rudolfa Daníčka. V archivu se naši studenti seznámili s dobovou literaturou a dokumenty a navštívili dva tematické workshopy v Praze, které jim měly pomoci osudy pamětníků poutavě zpracovat. Jak dalece se jim to povedlo, můžete sami zhodnotit dne 30. 5. od 16:00 v semilském kině Jitřenka. (HOR, ULV)
 • Ve dnech 31. 5. a 1. 6. budou studenti 3. ročníku a septimy obhajovat své ročníkové práce. Časový rozpis obhajob bude vyhotoven podle aktuální personální a provozní situace. (VOJ)

 

Na červen chystáme mj.:    

 • setkání s panem Tomášem Zdechovským, poslancem Evropského parlamentu, který bude se studenty hovořit na téma „EU a její instituce“ (pondělí 18. 6.),
 • závěrečnou pedagogickou radu (pátek 22. 6. od 14:00 hod.), 
 • tradiční akci „Academii“ (pravděpodobně v úterý 26. 6. od 18:00 hod.),
 • výlety jednotlivých tříd v různých termínech dle dohody třídních učitelů s vedením školy 

 

Ředitelství školy a všichni pedagogové přejí letošním maturantům, aby úspěšně zvládli maturitní zkoušky.


 

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na červen:  

pondělí 28. května ve 12:00 hod.


 

© 27. 4. 2018, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Helena Babcová a Mgr. Pavel Nečaský. Příspěvky dodali: Mgr. Klára Hassová (HSÁ), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH)

 

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz