Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2018

Kalendář ČERVEN 2018

 • V pondělí 21. května proběhlo ve Stráži pod Ralskem krajské kolo OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů). Naše družstvo složené ze studentů sekundy obsadilo 10. místo. Mezi jednotlivci zvítězili ve svých kategoriích Adam Malý (2.O) a Lukáš David (4.O). Oba studenti postupují na republikové kolo, které proběhne 5. – 7. září v Brně. (KJC)
 • Do celostátních kol olympiád se nejezdí každý den, proto nás velmi těší letošní účast i konečná umístění našich dvou studentů v ústředním kole olympiády v anglickém jazyce. Max Vloeberghs (3.O) ve své kategorii II.C vybojoval 6. místo a Jef Vloeberghs (5.O) obsadil 11. místo v kategorii III.B. Konkurence byla obrovská, výkony vyrovnané a rozhodovaly detaily. Oběma chlapcům blahopřejeme a těšíme se na další ročníky. (PKÁ)
 • Na konci března 2018 se studentka kvarty Therezia Anna Hakenová zúčastnila  regionálního kola VII. ročníku mladých recitátorů Memoriálu Rosti Čtvrtlíka „Čtvrtlístek 2018“ ve Vrchlabí. Svým úspěšným 2. místem měla otevřenou cestu do celostátního kola memoriálu o měsíc později, 25. dubna, kam postoupila jako nejmladší z 15 již „protřelých“ účastníků. Na první tři místa nedosáhla, ale i tak můžeme mluvit o velkém úspěchu. Její přednes uslyšíte v programu školní Akademie na konci června. Děkujeme a těšíme se. (KSÁ)
 • Dne 29. 5. zvítězilo družstvo našeho gymnázia v krajském kole soutěže Europa secura a postupuje do celostátního kola, které se koná ve dnech 11.-15. 6. ve VVP Brdy. Kapitánu Tonymu Šimkovi, Matyáši Víznerovi a Matěji Karpíškovi (všichni 5.O) blahopřejeme a držíme palce v dalším klání. (HOR)
 • Maturitní zkoušky na semilském gymnáziu proběhly celkově úspěšně.  Ústní maturitní zkoušky společné i profilové části maturitní zkoušky probíhaly letos současně v týdnu od 21. do 24. května. Někteří studenti předvedli skvělé výkony. Vyznamenání  dosáhlo 12 studentů v oktávě a 3 studenti ve 4. ročníku (2 maturanti byli dokonce hodnoceni stupněm výborně ze všech předmětů), což je jistě mimořádný úspěch. Studenti skládali zkoušky ve společné části, kterou připravil ve státní zakázce CERMAT, a v  profilové části, kterou připravovala škola. Aby byli maturanti úspěšní, museli vyhovět požadavkům ve všech částech zkoušky (ústní zkoušky společné i profilové části, písemné zkoušky a didaktické testy společné části maturit). Maturita rozhodně není zkouškou jednoduchou. Z dílčích zkoušek profilové části maturity neuspělo pět studentů. Ti si na podzim zkoušku zopakují. Slavnostní předání maturitních vysvědčení proběhne již tradičně v budově Státního archivu v Semilech 1. června odpoledne. Na setkání zveme zejména rodiče našich maturantů. (VOJ) 
 • Ve dnech 3. až 8. června se zúčastní studijní cesty určené pro vítěze 2. ročníku soutěže vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže EXPO SCIENCE AMAVET (Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Libereckém kraji) Adéla Pospíchalová ze 4. ročníku. Adéla naši školu úspěšně reprezentovala s projektem „Závislost vitální kapacity plic na výšce a váze člověka“. Studijní cesta povede do Francie a bude velmi atraktivní (mj. Paříž, Versailles, návštěva Velvyslanectví ČR v Paříži atd.) a je pro Adélu odměnou za náročnou projektovou práci. Na studijní cestě ji doprovodí oponent práce Ing. Luděk Štěpnička. (VOJ,ŠTĚ)
 • Ve středu 6. června se studenti sekundy, tercie a další zájemci zúčastní hudební exkurze do Prahy. Na programu   je návštěva Muzea hudby a operního představení vrcholného díla Gaetana Donizettiho Poprask v opeře na scéně Stavovského divadla. (PVÁ)
 • V měsíci červnu se uskuteční několik akcí zaměřených na prevenci sociálně patologických jevů.

- V pátek 8. června navštíví studenti kvarty kino Jitřenka, kde od 8:00 hod zhlédnou film s názvem „Život není hra“. Tento film se dotýká několika problémových okruhů – rizik imaginárního světa internetu, kyberšikany, xenofobie, atd. Účastnický poplatek 20 Kč.
- Zájemci z  řad studentů vyššího gymnázia se v pondělí 18. června zúčastní školení, v rámci kterého budou seznámeni s metodikou moderování interaktivních her zaměřených na prevenci patologických jevů. Školení proběhne od 14:00 do 16:00 hod v učebně 6.O pod lektorským vedením PhDr. Věry Pickové. 
- Získané znalosti studenti zúročí 26. června, kdy v KC Golf pomohou s realizací programu pro žáky 5. tříd zaměřeného na prevenci kriminality.  
- Dále 27. června studenti odprezentují ve Sportovním centru žákům 7. tříd semilských škol a sekundy GIO preventivní hru „Jak se (ne)stát závislákem“. Začátek akce je v 8:00. Účastnický poplatek 20 Kč.
- V pátek 22. června navštíví naše gymnázium strážníci Městské policie v Semilech, kteří seznámí studenty primy a sekundy s prací Městské policie a budou s nimi besedovat o kyberšikaně, přestupcích a rizikovém chování mládeže. Besedu připravujeme ve spolupráci s vrchním strážníkem MP, panem Václavem Baudysem. (ULV)

 • V pondělí 18. června přivítáme na našem gymnáziu vzácného hosta, který si připravil pro studenty přednášku a besedu na téma Evropská unie. Jmenuje se Tomáš Zdechovský a čtvrtým rokem zastupuje náš stát coby poslanec Evropského parlamentu. Seznámí studenty s institucemi Evropské unie, prací europoslance a významem, který pro nás členství v tomto uskupení evropských států bezesporu má. Dopolední přednáškový blok v aule zahájí studenti Masarykovy univerzity, kteří založili projekt Zvol si info a v rámci tohoto projektu seznamují studenty středních škol s riziky, která jim hrozí na internetu – fake news, dezinformace, polopravdy. Zvláště v dnešní době vzestupu populismu je potřeba být opatrný a pečlivě rozlišovat, které informace jsou důvěryhodné. (ZAH)
 • Studenti, kteří navštěvují seminář z dějepisu se 20. června vypraví do Chlumce nad Cidlinou. Zde si prohlédnou barokní zámek Karlovu korunu. Pedagogický doprovod vykoná Mgr. Jana Štefánková. (ŠFÁ)
 • V návaznosti na projekt Post Bellum – Příběhy našich sousedů navštíví studenti tercie 21. června mezi 8 - 9:30 hod Státní okresní archiv v Semilech, kde je pan PhDr. Ivo Navrátil seznámí s fungováním této instituce. (HOR, ULV)
 • Ve čtvrtek 21. června od 18:00 hodin se v aule gymnázia uskuteční premiéra divadelního představení Tartuffe v nastudování dramatického kroužku GIO. Klasická Moliérova komedie ze 17. století  posloužila jako předloha pro moderní veršované drama současnosti, které pro veřejnost nacvičili studenti 1.O, 2.O, 4.O a 5.O. Všichni jste srdečně zváni! (MAI)
 • V červnu proběhnou v různých termínech také výlety jednotlivých tříd, které se svými studenty připravují třídní učitelé. Informace o výletech poskytují rodičům žáků třídní učitelé. (VOJ) 
 • V pátek 22. června proběhne fotografování tříd. (ŠTĚ)
 • Závěrečná porada pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků za 2. pololetí školního roku 2017-2018 je naplánována na pátek 22. června. (VOJ) 
 • V pondělí 25. června se studenti 5.O a 1. ročníku zúčastní exkurze za tajemstvím Rukopisu královédvorského. Prohlédnou si kostel sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové nad Labem, kde vyslechnou přednášku o největším literárním falzu českých dějin. V odpoledních hodinách poté navštíví zoologickou zahradu. Exkurzi organizují vyučující českého jazyka v daných třídách: Mgr. J. Maierová a Mgr. P. Nečaský. (MAI)
 • V posledním červnovém týdnu proběhnou atletické soutěže. V pondělí 25. června se na městském stadionu uskuteční atletická soutěž pro semilské školy, kterou spolupořádáme společně se Sportovním centrem. Tradiční atletický den, ve kterém proti sobě soupeří družstva složená ze studentů jednotlivých tříd naší školy, se na školním hřišti uskuteční ve čtvrtek 28. června. (KJC)
 • Na závěr školního roku připravujeme pro naše studenty tradiční  promítání v kině Jitřenka. Studenti vyšších ročníků budou mít možnost zhlédnout vizuálně mimořádný (animace rotoskopií) životopisný snímek o Vincentu van Goghovi S láskou Vincent. Film se stal nejlepším evropským animovaným filmem loňského roku a byl nominován na Oscara. Studentům mladších ročníků bude patřit dokument Planeta Česko, první celovečerní film o české přírodě, který přibližuje fascinující dobrodružství živočichů a rostlin kolem nás. Obě projekce plánujeme na 26. června. Pro žáky tříd 1.O až 4.O začne projekce v 8:00 hod., pro žáky vyšších ročníků cca v 10.00 hod. Vstupné pro všechny žáky je zlevněné a činí 40,-Kč. (PÝCH, ŠTĚ)
 • Na úterý 26. června připravujeme schůzku s budoucími studenty 1. ročníku čtyřletého studia. Půjde např. o předběžné rozřazení do jazykových skupin, informaci k adaptačnímu kurzu apod.  Setkání začne ve 14.00 hod. v aule školy. Žáci budoucí primy osmiletého studia se sejdou až v září. (ŠTĚ)
 • V úterý 26. června od 18:00 proběhne v aule školy tradiční pořad „ACADEMIA“. Studenti se předvedou v  pestrém okruhu zájmů a v rolích, které pravděpodobně neznáte. Všichni jste srdečně zváni.  Přípravu akce řídí Ing. Luděk Štěpnička. (ŠTĚ)
 • 27. června proběhne divadelní představení „HANAKO“ Turnovského divadelního studia, se kterým studio postoupilo do národní přehlídky. Účinkují také Theresia Anna Hakenová a Artuš Hašek. Cena představení je 10,- Kč, začátek představení v 9:00 hod. v aule školy. Účastní se všichni žáci. (ŠTĚ)
 • Burzu učebnic chystáme na 28. června od 9:00 hod. v aule školy. (ŠTĚ)
 • Ve čtvrtek 28. června od 12:00 do 16:00 hod. proběhnou volby do nové školské rady. Veškeré informace k průběhu a organizaci voleb najdete na webových stránkách školy (www.giosm.cz) v rubrikách „Aktuality“ a „Školská rada“. (VOJ)
 • V pátek 29. června zhodnotíme uplynulý školní rok  (včetně tradičního zakončení školního roku v aule) a  předáme  studentům vysvědčení, nejlepším z nich pak také pochvaly a odměny. (VOJ)

Na červenec připravujeme:

„Dny asijského umění“ (6. až 8. 7.): výstava pěstitelů bonsají, výstava suiseki, přednáška o pěstování bambusů, prodejní výstava tušových maleb (připravuje pan Jan Lengál, podrobnější informace viz speciální plakát)

Na září připravujeme mimo jiné:

Úvodní adaptační kurz pro nové studenty primy a 1. ročníku GIO (5. až 7. září),
Sportovní kurz pro studenty budoucího 3. ročníku a budoucí septimy (10. až 14. září)


Ředitelství školy přeje všem studentům krásné prázdniny, děkuje svým pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům za vykonanou práci pro GIO ve školním roce 2017-2018 a přeje jim zaslouženou a krásnou dovolenou.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na září: pondělí 28. srpna v 16:00 hod.


© 1. 6. 2018, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Helena Babcová a Mgr. Pavel Nečaský. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Eva Kousalová (KSÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Jan Lengál, Mgr. Jana Maierová (MAI), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH)

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz