Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2018

Kalendář DUBEN 2018

 • Dne 12. 3. 2018 se konalo v DDM Větrník v  Liberci krajské kolo olympiády v německém jazyce v kategorii II. B. Zúčastnili se ho dva naši studenti z kvarty Tomáš Chmelík a Dominik Pavlata. Tomáš Chmelík se umístil na 4. místě, jen o půl bodu za Patrikem Lanerem z Liberce. Dominik Pavlata obsadil 7. místo. Soutěž byla velmi vyrovnaná, mezi jednotlivými účastníky byly jen velmi malé bodové rozdíly. Děkujeme chlapcům za dobrou reprezentaci školy. (VTÁ)
 • Školní kolo chemické olympiády kategorie C se uskutečnilo v úterý 13. 3. 2018. V náročné teoretické přípravě, praktické části a testu získala Tereza Machačková (5.O) 151,25 bodu ze 160 možných a zvítězila tak s velkým náskokem před druhou Kateřinou Navrátilovou (2.), která byla se 102,6 bodu rovněž úspěšnou řešitelkou školního kola. Všem děkujeme za účast, vítězům blahopřejeme a držíme palce do vyšších kol. (VÍZ, ŠTĚ, HSÁ, RAM)

 • Ve středu 21. 3. 2018 se konalo v Liberci krajské kolo olympiády ve francouzském jazyce. V kategorii A1 soutěžila Jana Špačková (4.O) a obsadila 9.-10. místo. Alena Buriánková a Michal Valenta (oba 7.0) reprezentovali naši školu v nejvíce obsazené kategorii B2. Alenka skončila na 11. místě a Michal vybojoval krásné 2. místo a je prvním náhradníkem pro národní kolo! Obrovská gratulace a všem poděkování za předvedené výkony. (ŠKÁ)
 • Ve čtvrtek 22. 3. se v České Lípě uskutečnilo krajské kolo ve florbale. Naši studenti obsadili v konkurenci pěti škol 3. místo. (KJC)
 • Dne 22. a 23. března dosáhli naši studenti vynikajících úspěchů v krajském kole soutěže v anglickém jazyce. Jef Vloeberghs v kategorii III.B a jeho bratr Max Vloeberghs v kategorii II.C nenašli přemožitele a získali 1. místa. Koncem května tak budou reprezentovat naši školu v ústředním kole, které se bude konat v Praze. Obě kategorie, ve kterých chlapci zvítězili, jsou určeny pro žáky, kteří dlouhodobě pobývali v anglicky hovořících oblastech. Tony Šimek v kategorii II.B získal 4. místo. Chlapcům děkujeme a blahopřejeme. (ZAH)
 • Letos podruhé se GIO zapojilo do soutěže vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže EXPO SCIENCE AMAVET. V rámci Libereckého kraje vytvořili studenti různých škol 18 projektů. Naši školu reprezentovala Adéla Pospíchalová ze 4. ročníku se svým projektem Závislost vitální kapacity plic na výšce a váze člověka, kterou vytvořila v rámci ročníkové práce. Ve čtvrtek 22. března v budově Krajského úřadu Libereckého kraje hodnotili projekty odborníci a vědečtí pracovníci z různých oborů. Práce Adély byla hodnocena jako jedna z pěti nejlepších. Za odměnu pojede v červnu na mezinárodní stáž ve Francii. Děkujeme za vynikající reprezentaci školy, přejeme další úspěchy a mnoho zážitků během stáže. (RAM, VOJ)
 • V březnu proběhla na naší škole školní kola biologické olympiády ve všech čtyřech kategoriích. V nejstarší kategorii A zvítězila Barbora Bísová (7.O) a do krajského kola, které se koná v pondělí 26. 3. 2018 v DDM Větrník v Liberci, ji doprovodí druhá Lenka Bělohlávková (8.O) a třetí Adéla Pospíchalová (4.). V kategorii B pro 1. a 2. ročník, kvintu a sextu, zvítězil Adam Stodola (2.), druhé místo obsadila Tereza Machačková (5.O) a třetí byla Kateřina Navrátilová (2.). Všichni tři budou reprezentovat GIO Semily v krajském kole, které se koná v pátek 6. 4. 2018 v DDM Větrník v Liberci. Kategorie C měla letos jen 5 účastníků, vítězství vybojovala Viktorie Šídová (4.O) a druhé a třetí místo obsadili studenti tercie Jakub Mlejnek a Anna-Marie Jelínková. V nejmladší kategorii D byly velmi úspěšné studentky primy Lenka Brázdilová a Jana Bártů, které obsadily první a druhé místo, na třetím místě zabojovala Tereza Krausová (2.O). Vítězové kategorie C a D postupují do okresních kol, která se budou konat v dubnu na ZŠ Řeky. (VÍZ, ŠTĚ, HSÁ, RAM)
 • Dne 4. 4. 2018 se v ZŠ Dr. F. L. Riegra Semily uskuteční okresní kolo olympiády z fyziky. V kategorii F budou naši školu zastupovat studenti Justýna Kolářová, Michaela a Sára Parkánová, Robert Nechanický, Andrea Šturmová, Max Vloeberghs a Jakub Mlejnek. (MOL)
 • Také v dubnu se mohou těšit příznivci filmového klubu na čtyři pravidelné středeční projekce. Úvodní - 4. 4. - patří cyklu celovečerních hraných snímků Duší umělec a vítězi loňského ročníku festivalu v Cannes filmu Čtverec švédského režiséra Rubena Ostlunda. O týden později – 11. 4. – začne festival dokumentárních snímků Jeden svět.  A také další dvě projekce – 18. 4. a 25. 4. – potěší stále přibývající zájemce o celovečerní dokumenty. V prvním případě půjde o snímek Mečiar, v druhém o Nic jako dřív. Všechna promítání v kině Jitřenka začínají tradičně v 19 hodin. (PÝCH, NEČ)
 • Projekt „Post Bellum“ pokračuje dvěma výjezdy skupin našich studentů do Prahy (1. skupina s Mgr. Hortvíkem 4. dubna, 2. skupina s Mgr.Ulvrem 18. dubna). (ŠTĚ)
 • 5. dubna od 10:00 proběhne v Liberci krajské kolo XXVII. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií. Účastní se tříčlenné družstvo, soupiska bude doplněna aktuálně. (HOR)
 • V pátek 6. 4. proběhne školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda od 8 hod. do 9:15 hod. pro zájemce ze tříd 2.O a 3.O (v učebně 1.O), od 10 hod. do 11:15 hod. pro žáky 1.O v rámci hodin matematiky. (KCÁ)
 • Na našem gymnáziu působí již několik let tým studentů, kteří se průběžně proškolují v moderování interaktivních her s preventivní tematikou. Na úterý 10. 4. připravili tito studenti pod supervizí PhDr. Věry Pickové program „Zdraví, zdraví, zdraví“ pro žáky 3. tříd semilských ZŠ. Během programu, který proběhne v aule GIO od 8 do 12 hodin, absolvují třeťáci celkem šest stanovišť zaměřených na zdravý životní styl a výživu. Krátké školení pro studenty jak moderovat výše zmíněný preventivní program proběhne ve středu 4. 4. od 14 hod v učebně Ateliér. (ULV)
 • V dubnu proběhnou školní kola v basketbale (4. 4. dívky, 9. 4. chlapci) a florbale (18. 4. chlapci, 26. 4. dívky). V pátek 20. 4. se v Turnově uskuteční okresní kolo OVOV, Lukáš David (4.0) se pokusí o čtvrtý postup na republikové finále. (KJC)
 • Ve dnech 11. až 13. dubna se opět budeme podílet na organizaci a projekci v rámci festivalu filmů o lidských právech „Jeden svět“. Projekce budou probíhat v aule naší školy a v kině Jitřenka. (ŠTĚ)
 • 12. 4. se koná okresní kolo biologické olympiády kategorie D (prima, sekunda) v ZŠ Dr. F. L. Riegra Semily. (VÍZ)
 • Prospěch, absenci a chování žáků za třetí čtvrtletí letošního školního roku zhodnotí pedagogická rada na svém jednání v pátek 13. dubna.  Jednání začne ve 14:00 hod. (VOJ)
 • V pondělí 16. dubna navštíví studenti od primy do kvarty Kulturní centrum Golf v Semilech a zhlédnou divadelní představení Jack and Joe v anglicko-českém zpracování. Celé představení je koncipováno jako hraná učební pomůcka a maximálně využívá slovní zásobu a fráze, se kterými se studenti mohou setkat v reálném životě. (ZAH)
 • 17. dubna proběhne okresní kolo olympiády z matematiky v kategorii Z6 až Z8 v ZŠ Dr. F. L. Riegra. (ŠTĚ)
 • V dostatečném předstihu informujeme rodiče, že schůzky SRPG o prospěchu a chování žáků ve 3. čtvrtletí se uskuteční ve čtvrtek  19. dubna od 16:00 hod. ve třídách. Doporučujeme, aby se s pedagogy přišli poradit zejména rodiče žáků se slabším prospěchem, případně rodiče žáků se zdravotními, kázeňskými či jinými problémy. Vítáni jsou samozřejmě všichni rodiče našich žáků. (VOJ) 
 • Na uchazeče o studium čtyřleté i osmileté čekají přijímací zkoušky.  Pro první kolo přijímacího řízení byly státem stanoveny následující termíny: čtvrtek 12. dubna (1. termín pro čtyřleté studium), pondělí 16. dubna (2. termín pro čtyřleté studium), pátek 13. dubna (1. termín pro osmileté studium), úterý 17. dubna (2. termín pro osmileté studium). Pro osmiletý a čtyřletý studijní cyklus platí kritéria, která jsou zveřejněna na webových stránkách gymnázia (www.giosm.cz, rubrika „přijímací řízení“). Výsledky přijímacích zkoušek obdrží školy ke zpracování 27. dubna, zveřejnění očekávejte nejdříve ve stejný den ve 13:00 hod. I letošní přijímací řízení na střední školy je náročné zejména po administrativní stránce. Připomínáme například, že přijatí uchazeči musí potvrdit svůj úmysl vzdělávat se na příslušné střední škole odevzdáním tzv. zápisového lístku, který musí být řádně vyplněn a doručen do školy v zákonné lhůtě. Opomenutí této povinnosti znamená, že se úspěšný uchazeč vzdává možnosti příslušnou střední školu navštěvovat a na jeho místo nastupuje v pořadí další úspěšný uchazeč. Jinou možností je otevření dalších kol přijímacího řízení v případě, že po 1. kole zůstanou volná místa. Nejen z těchto důvodů nabízíme stále průběžné konzultace všem uchazečům a jejich rodičům (aktuální informace poskytují ředitel a zástupce ředitele). V přijímacím řízení přejeme všem uchazečům hodně úspěchů. (VOJ) 
 • Dramatický kroužek Gymnázia Ivana Olbrachta chystá na 20. – 21. 4. soustředění v aule. Náplní soustředění bude především výroba kulis a nácvik komedie na motivy slavného Moliérova dramatu ze 17. století Tartuffe. Akce se účastní celkem 13 studentek z primy, sekundy, kvarty a kvinty. Pedagogický dohled vykoná Mgr. J. Maierová. (MAI)
 • 20. - 22. 4. (víkend) se koná krajské kolo ekologické olympiády v Zákupech u České Lípy. (VÍZ) 
 • 23. dubna se koná okresní kolo biologické olympiády (tercie, kvarta) v ZŠ Dr. L. Riegra Semily. (VÍZ)
 • O tom, jak vzniká animovaný film – od prvního náčrtu k výslednému snímku – bude se studenty především výtvarné výchovy a literárního semináře hovořit výtvarník, scénárista a režisér Cyril Podolský.  Z jeho autorské tvorby můžeme připomenout večerníčkovský seriál Krysáci. Účastnil se ale i na vzniku legendární série Pat a Mat. Beseda – doplněna o filmové ukázky – se uskuteční 24. 4. (PÝCH)
 • Duben je posledním měsícem studia pro naše letošní maturanty, kterým se čas strávený na gymnáziu neuvěřitelně rychle naplňuje. Studenti budou absolvovat písemné i ústní zkoušky a musí úspěšně vykonat část společnou (státní) i profilovou (školní). První písemnou maturitní práci napíší maturanti už ve středu 11. dubna, a to z českého jazyka a literatury. Vzhledem k maturitnímu kalendáři musí mít studenti maturitních ročníků uzavřené hodnocení prospěchu už do konce měsíce dubna. Pedagogická rada rozhodne na svém jednání ve čtvrtek 26. dubna o tom, zdali všichni studenti nejvyšších ročníků splnili podmínky k tomu, aby mohli maturitní zkoušky konat v řádném termínu. Jednání začne v 16:00 hod. Pokud studenti 4.ročníku a oktávy uspějí ve všech předmětech, obdrží v pondělí 30. dubna vysvědčení za poslední ročník studia. Vzhledem k  termínům přijímacího řízení (zpracování výsledků a jejich předpokládané zveřejnění výsledků v pátek 27. 4.) proběhne tradiční „poslední zvonění“ v pátek 27. 4. od 8:00 do max. 11:00 hod. (v režii letošních maturantů) a také již tradiční „exmatrikulace“ (připravují ředitel a zástupce ředitele) v pondělí 30. dubna 5. vyučovací hodinu. (VOJ)

Citát na duben k zamyšlení:

„Pouze dvě věci jsou nekonečné: vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist.“  

Albert Einstein


Na květen mj. připravujeme: 

 • maturitní zkoušky (písemné zkoušky společné části maturity postupně již od 2. 5., ústní zkoušky společné i profilové části maturity v týdnu od 21. 5. do 25. 5. pro oktávu i 4. ročník současně (VOJ)

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na květen:  

pondělí 23. dubna do 16:00 hod.                                                                                                    


© 29. 3. 2018, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Klára Hassová (HSÁ), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Jana Maierová (MAI), Mgr. Marek Molčan (MOL), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz