Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2018

Kalendář ÚNOR 2018

 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2018-2019 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času, školní jídelna a bufet, rekonstruované školní hřiště s volejbalovými kurty, hřištěm s novým umělým povrchem atd.). Pokud jste se nemohli dostavit na „Den otevřených dveří GIO“, který proběhl v sobotu 13. ledna 2018, anebo jste nemohli být přítomni na prezentacích naší školy na burzách středních škol nebo na veletrhu EDUCA 2017 v Liberci, přijďte do školy jindy, nejlépe po předchozí domluvě. Konzultace k přijímacímu řízení poskytují ředitel a zástupce ředitele, kteří se Vám rádi budou věnovat. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách  www.giosm.cz; v rubrice „Přijímací řízení“ jsou již zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Uchazeči vykonají jednotné přijímací zkoušky, započítávají se výsledky z posledních tří vysvědčení a také výsledky z olympiád a soutěží. Můžeme přijmout 30 uchazečů do 4-letého a 30 uchazečů do 8-letého gymnázia. Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na poslední chvíli. Přihlášky musí být do školy dodány poštou nebo osobně nejpozději do 1. března (pokud budete posílat přihlášku poštou, rozhoduje datum na poštovním razítku - nejpozději 1. 3. 2018). (VOJ)
 • Ve čtvrtek 21. prosince se odehrál klasický předvánoční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Diváci mohli vidět kvalitní zápas, ve kterém se z vítězství 5:0 radovalo družstvo učitelů. (KJC)
 • Ve středu 10. ledna se v Liberci uskutečnilo krajské kolo KB Florbal challenge. Družstvo našich studentů obsadilo pěkné 4. místo. (KJC)
 • Vynikající úspěchy Veroniky Vanické. Veronika v lednu tohoto roku ovládla mezinárodní mistrovství ČR v rychlostních disciplínách, které zahájila sjezdem (jela tuto disciplínu poprvé v životě, jelikož je teprve prvním rokem juniorka) a vybojovala fantastický vicemistrovský juniorský titul. Následující dny už patřily jenom jí, kdy se nejprve stala juniorskou mistryní České republiky v superobřím slalomu, zároveň vicemistryní mezi dospělými ženami a poslední den získala druhý titul juniorské mistryně ČR, kdy ovládla alpskou kombinaci (zvítězila v obou kolech, tzn. v superobřím slalomu, a v druhém kole - slalomu). Veronice se navíc velmi dobře daří skloubit vrcholové lyžování s náročným studiem na gymnáziu. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci! (VOJ)
 • Dne 17. ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I a II. Na prvním místě v kategorii I se umístil Michal Sedláček ze sekundy, na druhém místě Anna Marie Valentová ze sekundy a se stejným počtem bodů obsadily třetí až čtvrté místo Klára Housová a Olesya Kopych rovněž ze sekundy. Na prvním až druhém místě v kategorii II se umístili Pavel Mazánek a Dominik Pavlata z kvarty a třetí místo obsadil Tomáš Chmelík rovněž z kvarty. Dne 18. ledna proběhlo školní kolo v kategorii III. Na prvním místě se umístila Tereza Šmídová ze septimy, druhé místo obsadil Tony Šimek z kvinty a třetí Václav Hochmal z 1. ročníku. Školního kola se také zúčastnili Max a Jef Vloeberghsovi, kteří postupují rovnou do krajského kola v Liberci. Celkem se ve všech kategoriích zúčastnilo olympiády 69 studentů. Všem děkujeme za účast a blahopřejeme vítězům! (ZAH)
 • Ve středu 17. ledna proběhlo na ZŠ Dr. Fr. L. Riegera okresní kolo dějepisné olympiády. Naše gymnázium reprezentovali M. Hejduk (6. místo), T. Chmelík (7. místo) z kvarty a S. Parkánová (13. místo) z tercie. Do krajského kola tentokrát přímo náš zástupce nepostupuje, ale po přepočítání výsledků v celém Libereckém kraji naděje na postup ještě trvá. (HOR)
 • 31. 1. - 1. 2. Na závěr 1. pololetí je připravena projekce filmu Jana Svěráka „Po strništi bos“ v kině Jitřenka. (ŠTĚ)
 • V pátek 2. února mají studenti jednodenní pololetní prázdniny. (VOJ)
 • V únoru se uskuteční dva lyžařské kurzy v Rokytnici nad Jizerou. Studenti budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Od 4. do 9. února se koná kurz pro studenty tercie (pedagogický dohled a instruktoři Berka, Hlava, Štěpnička), ve dnech 18. až 23. února pro studenty 1. ročníku (pedagogický dohled a instruktoři Krajíc, Rambousek, Berka). (KJC) 
 • Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Ve středu 7. února proběhne na gymnáziu v Turnově okresní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii III. Naši školu budou zastupovat Tereza Šmídová a Tony Šimek. V úterý 13. února proběhne okresní kolo v kategoriích I a II na ZŠ Dr. Riegra. Naše gymnázium bude zastoupeno Michalem Sedláčkem, Annou Marií Valentovou, Pavlem Mazánkem a Dominikem Pavlatou. (ZAH)
 • 8. února 2018 padesát studentů z kvarty, septimy, oktávy a 3. ročníku za doprovodu paní Mgr. Evy Kousalové, Mgr. Šárky Staňkové a pana Mgr. Pavla Nečaského navštíví Prahu. Cílem jejich jednodenního pobytu je zhlédnutí dramatu Maryša v moderní podobě na scéně Národního divadla. Během dne navštíví Parlament ČR a v odpoledních hodinách budou poučeni o Národním divadle prostřednictvím prohlídky jeho historických budov. Program celého dne je bohatý a pestrý, od politiky ke kultuře a umění. (KSÁ)
 • Ve dnech 13. 2. a 14. 2. 2018 se uskuteční olympiáda ze zeměpisu. V úterý 13. 2. kategorie A (prima) a C (tercie a kvarta). Ve středu 14. 2. kategorie B (sekunda) a D (ostatní třídy). Podrobnější pokyny k tématům a organizaci soutěže najdete na nástěnce vedle učebny MUL a také u svých vyučujících zeměpisu. Přijďte si zasoutěžit a porovnat své znalosti se spolužáky. Těšíme se na Vás. (BRÁ)
 • Od počátku letošního roku je program filmového klubu při semilském kině Jitřenka rozšířen o nový cyklus Československá nová filmová vlna – 60. léta.  Cyklus postupně představí zásadní díla zlaté éry domácí kinematografie.  21. 2. to bude Vláčilova a Vančurova historická freska Markéta Lazarová.  V tradičním cyklu Okrajové žánry českého a světového filmu pak 28. 2.  filmový klub v premiéře promítne poslední film režiséra surrealisty Jana Švankmajera Hmyz a cyklus celovečerních hraných snímků Duší umělec bude 7. 2. pokračovat novinkou svébytného amerického režiséra P. T. Andersona (Magnolia, Až na krev) Nit z přízraků. (PÝCH,NEČ)
 • 14. 2. proběhne školní kolo olympiády z chemie. (ŠTĚ)
 • 20. 2. se v ZŠ Dr. F. L. Riegra Semily uskuteční okresní kolo olympiády ze zeměpisu. (ŠTĚ)
 • 21. 2. od 12.00 hod. proběhne v aule školy hudební program o vývoji populární hudby v podání Milana Parnahaje. Vstupné 40,-Kč. (ŠTĚ)
 • V pátek 23. února se uskuteční ve Sportovním centru v Semilech preventivní program s názvem Hrou proti AIDS. Programu se zúčastní žáci 9. tříd semilských ZŠ a kvarty GIO, kterým se na stanovištích budou věnovat proškolení studenti našeho gymnázia společně s lektorem J. Stupkou ze Státního zdravotního ústavu v Praze. Účastnický poplatek činí 20 Kč. Školení pro studenty vyššího gymnázia jak moderovat výše zmíněnou hru proběhne ve čtvrtek 22. února od 9 do 13 hod v učebně VTM. (ULV)
 • Zveme Vás na tradiční Absolventský ples GIO, který se koná 24. února 2018 od 20.00 hod. v Kulturním centru Golf Semily. Ples je pořádán studenty septimy a 3. ročníku ve spolupráci se SRPG. Vstupné 120,- Kč. K tanci a poslechu bude hrát skupina Alejmelí z Lomnice nad Popelkou, v 1. patře bude za mixážním pultem připraven DJ. Proběhne také bohatá soutěž o ceny. Těšíme se na Vás. (ŠTĚ)
 • Jarní prázdniny pro žáky škol v okrese Semily jsou letos v týdnu od 26. února do 2. března. (VOJ)

Co se bude dít v březnu mimo jiné? 

 • uzávěrka přihlášek k přijímacímu řízení pro uchazeče o studium na GIO od školního roku 2018-2019: 1. března 2018 (VOJ)
 • nepovinný přípravný kurz k přijímacímu řízení pro přihlášené uchazeče ve dnech 16. 3. od 14.30 hod. a 24. 3. v 09.00 hod., kurz povedou Mgr. Pavel Nečaský a Ing. Luboš Hlava (VOJ)

Citát měsíce: 

„Život vždy čeká na mezní situace, aby ukázal svoji světlou stránku.“                                       

(Paulo Coelho)


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na březen: 

pondělí 19. února v 16.00 hod.


© 29. 1. 2018, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Eva Kousalová (KSÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH)

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz