Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2017

Kalendář listopad 2017

 • Sportovní události. V posledním zářijovém týdnu proběhlo v Turnově krajské kolo v atletice. Chlapci obsadili 5. místo, dívky byly sedmé. Začátkem října následovalo krajské kolo v přespolním běhu. Naše čtyřčlenné družstvo starších žáků obsadilo krásné 4. místo. Posledním atletickým závodem tohoto roku byla Zátopkova štafeta, která se uskutečnila na našem hřišti 19. října. Tento závod se běhá na 10 km, každý z dvaceti pěti žáků běží 400 metrů. Mezi semilskými školami jsme zvítězili celkovým časem 30:35 min. (KJC)
 • Dne 10. 10. 2017 se utkaly v aule naší školy pětičlenné týmy piškvorkářů. První dvě místa obsadili staronoví GrimmOX (Bartoň Jan, Koťátko Jan, Pekárek Jan, Kadlec Jiří, Matura Karel – 5.0 a 8.0) a Apple π (Machačková Tereza, Petrlíková Kristýna, Tvrzníková Anna, Suchardová Eliška, Krausová Tereza – 5.0, 3., 8.0). Jejich vzájemnou bitvu o prvenství po velmi napínavém průběhu nakonec rozhodla remíza v poslední partii a nejtěsnější vítězné skóre 11 – 9 pro GrimmOX. Za třetí místo je třeba pochválit Pekelné pytlíky (Chmelík Tomáš, Hejduk Matěj, David Lukáš, Hošková Anna, Buriánková Vendula – 4.0), kteří nadělili bramborovou medaili Unternehmen Barbarossa (Zonyga Šimon, Skalická Lucie, Pýcha Vojtěch, Mocková Klára, Kövaryová Petronela – 1.). Děkuji za účast a hladký průběh i ostatním týmům. Držte palce do oblastního kola, které se koná 9. 11. 2017 opět v aule GIO. (PKÁ)
 • Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2018 je ještě daleko. Střední školy se ale na školách základních prezentují vždy už v podzimních měsících. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2017-2018 a jejich rodiče budeme podávat na již tradičních „burzách“ středních škol, a to např. v Turnově (2. 11.), v Lomnici nad Popelkou (8. 11.) a ve Vysokém nad Jizerou (15. 11.). Avizujeme také, že tradiční „Den otevřených dveří GIO“ se uskuteční v budově gymnázia v sobotu 13. 1. 2018 od 09.00 do 14.00 hod. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý zvláště po administrativní stránce, jsou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy (kontakty viz webové stránky naší školy: www.giosm.cz). (VOJ, ŠTĚ)
 • Na základě časových možností zájemců o dramatický kroužek Gymnázia Ivana Olbrachta byl stanoven termín našeho setkávání na pátek v 7:00. První schůzka dramatického kroužku proběhne 3. 11. 2017 v aule gymnázia. Letos se zaměříme na nejslavnější dílo francouzského dramatika Moliéra: Tartuffe. Moliére chtěl v tomto velkolepém díle vtipnou formou upozornit na nešvary společnosti v 17. století. My se na motivy Moliérova Tartuffa pokusíme upozornit na nešvary společnosti ve 21. století. (MAI) 
 • Ve středu 8. listopadu navštíví naši studenti pražské Salesiánské divadlo a zhlédnou dramatizaci románu Raye Bradburyho FAHRENHEIT 451. Bradbury vydal svůj román v roce 1953 a popisuje v něm budoucnost, kdy lidé neustále spěchají, vyhledávají zábavu a vzrušení a sedí u obrazovek. V této společnosti se postupně přestává číst a knihy jsou nakonec zakázány a ničeny. Spolu s anglickými herci, kteří pro nás tuto hru nastudovali, se zamyslíme, co nám takový příběh může říci o dnešní době. (ZAH)
 • V úterý 14. listopadu navštíví žáci tercie kino Jitřenka, kde se zúčastní kombinovaného programu (film, diskuze, práce ve skupinách a plnění úkolů) zaměřeného na problematiku finanční gramotnosti. Program proběhne mezi 8 až 12 hod. Účastnický poplatek je 20 Kč. (ULV)
 • Ve čtvrtek 16. listopadu se studenti tercie až septimy a 1. až 3. ročníku zúčastní jazzového koncertu, který je součástí festivalu Jazz pod Kozákovem. Účinkovat bude swingová kapela ze Železného  Brodu pod vedením Rudy Müllera, slovem provází herečka Nikola  Bartošová. Začátek představení  10.00 hod., délka cca 60 minut, vstupné 50,- Kč. Čeká nás krásný hudební zážitek. (SDÁ,PVÁ)
 • Čtvrtletní porada pedagogů proběhne ve čtvrtek 16. 11. od 16.00 hod. Učitelé zhodnotí prospěch, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2017-2018.(VOJ)
 • Na úterý 21. 11. od 16.00 hod. je naplánováno setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule od 16.00 hod., od cca 16.30 hod. informace o prospěchu, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2017-2018 ve třídách). (VOJ)
 • V úterý 21. 11. se od 15.00 do 18.30 hod. uskuteční doplňovací volby do školské rady. Svého volebního práva mohou využít všichni plnoletí studenti a všichni zákonní zástupci nezletilých žáků. Veškeré informace k doplňo-vacím volbám do školské rady jsou dle zákona zveřejněny ve škole a na webových stránkách školy (rubrika „O GYMNÁZIU“ > „ŠKOLSKÁ RADA“). Případné dotazy směřujte na ředitele školy. Volby se konají ve stejný den, kdy se koná setkání rodičů žáků s  pedagogy (viz předcházející zpráva). Od takového řešení si slibujeme větší volební účast. (VOJ)
 • Ve středu 29. 11. proběhne v aule interaktivní fyzikální vystoupení Fyzika všemi smysly. Devadesátiminutové pásmo experimentů, jejichž předvádění zajišťují lektoři z MFF UK, je připraveno pro studenty 1. r., 2. r., 3. r., 5.O, 6.O a 7.O. (KCÁ)
 • Již v tomto zpravodaji avizujeme, že tradiční Vánoční jarmark pořádaný Pojizerskou galerií se uskuteční v prvním adventním týdnu v sobotu 2. prosince 2017 a bude trvat od 9 do 16 hodin. Výrobky naší keramické dílny na něm prezentujeme pravidelně od roku 2002. Dvanáctkrát jsme se už také zúčastnili Vánočních trhů v Libštátě, i tam budete moci náš stánek letos opět spatřit. Na obě akce připravujeme vedle několika osvědčených typů vánočního zboží dílka zcela nová. Dárečky pro děti i dospělé se studenty připravily profesorky Riegrová a Staňková. Příprava jmenovaných akcí je pro nás každoročně potěšením. Přijďte, pozastavte se u našeho stánku a vyberte si. Uděláte radost nejen sobě a vašim blízkým, ale i nám. (RIE,SVÁ)

 

Co se bude mj. dít v prosinci? 

 • školní kolo olympiády z němčiny a francouzštiny (7. 12.),
 • vánoční prázdniny pro žáky začnou 23. 12. 2017 a skončí 2. 1. 2018 (výuka v novém školním roce začne ve středu 3. 1. 2018)

 

Citát měsíce k zamyšlení:

„Ostré slovo? Raději mlčím. Říkám si, že moudrý člověk má své myšlenky v hlavě, hlupák na jazyku.“                                        

  (Jan Tříska)                                   


                                                                                    

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na prosinec: pátek 24. 11. ve 14.00 hod. 


 

© 31. 10. 2017,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Kana Maierová (MAI), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), PhDr. Ivona Riegrová (RIE), Mgr. Šárka Staňková (SVÁ), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Mgr. Aleš Zahradník (ZAH). 

 

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz