Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2017

Kalendář červen 2017

 • Ve čtvrtek 4. května se konalo v Praze v NIDV celostátní kolo soutěže v anglickém jazyce a naši školu a Liberecký kraj zastupoval Max Vloeberghs ze sekundy. Získal úžasné druhé místo a od stupně nejvyššího jej dělilo půl bodu. Ve své kategorii se utkal s dalšími třinácti soutěžícími z celé České republiky, vítězi krajských kol této soutěže. Maxe čekal poslech, četba textu a pohovor před komisí, který byl tento rok zaměřen na environmentální problémy a jejich řešení. Soutěžící musel prokázat nejen jazykové schopnosti, ale i odborné znalosti. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. (ZAH)
 • V pátek 5. května proběhlo v Turnově okresní kolo OVOV. Naši studenti si vedli velice úspěšně. Družstvo vybojovalo krásné druhé místo a postupuje do krajského finále, které se uskuteční 29. 5. ve Stráži pod Ralskem. Ve svých kategoriích dosáhli jednotlivci na medailové pozice: Lukáš David (3.0) - 1. místo, Ema Brillová (2.0) - 1. místo, Ondřej Fries (1.0) - 2. místo, Max Vloeberghs (2.0) - 3. místo. (KJC)
 • V úterý 16. května se v  kině Jitřenka konalo regionální kolo přehlídky v umění vyprávět pod názvem Čteme všichni, vypráví jen někdo. Pořadatelem jsou Městské knihovny v Semilech a v Turnově. Ve své kategorii získala studentka sekundy Theresia Anna Hakenová úspěšné 2. místo. Děkujeme za reprezentaci školy. (KSÁ,VOJ)
 • Ve čtvrtek 18. května se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo Pythagoriády, kam postoupili ze školního kola z primy Richard Mlejnek a Karel Otakar Bartoň a z tercie Tomáš Chmelík. Tomáš se umístil ve své kategorii P8 na pátém místě, v kategorii P6 se Richardovi povedlo v konkurenci 32 účastníků probojovat mezi devět úspěšných řešitelů. Gratulujeme k dosaženým výsledkům. (KCÁ)
 • Dne 24. května se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo fyzikální olympiády v kategorii G, kterého se zúčastnili vybraní studenti sekundy. Lukáš Kvarda se umístil na 2. místě a Justýna Kolářová na 3. místě. Gratulujeme! (KCÁ)
 • V pondělí 29. května se ve Stráži pod Ralskem uskutečnilo krajské kolo OVOV. Naše družstvo obsadilo krásné třetí místo. Mezi jednotlivci se na stupních vítězů umístili: Adam Malý (1.O) – 3. místo, Ondřej Fries (1.O) – 2. místo a Lukáš David (3.O) – 1. místo. Adam a Lukáš postupují do republikového kola, které proběhne 8. - 9. září 2017 v Brně. (KJC)
 • Ve středu 31. května navštívili studenti kvarty kino Jitřenka, kde od 8:15 hod zhlédli film s názvem „Život není hra“. Tento film se dotýká několika problémových okruhů – rizik imaginárního světa internetu, kyberšikany, xenofobie, atd. (ULV) 
 • Studenti septimy Jan Pekárek, Tomáš Zeman a Karel Matura se dne 31. května v Hradci Králové zúčastnili krajského kola soutěže Europa Secura, kterou pořádá Institut pro evropskou politiku EUROPEUM. Jestli svou bezpečnostní analýzu rusko-ukrajinského konfliktu, kterou již dříve vypracovali, obhájili a postoupili tak do kola celostátního, nebylo v době uzávěrky známo. (HOR) 
 • V říjnu jsme se zúčastnili se studenty nižších ročníků gymnázia akce „Den s němčinou v Liberci“. Bylo to krásné, jen na nás tehdy nevyšlo místo ve hře „Autobahnspiel - Procestuj Německo!“. Ve čtvrtek 1. června si tuto hru můžeme zahrát u nás ve škole, připraví ji pro nás pracovníci Goethe Institutu z  Prahy. Prozkoumat Německo, učit se německy a přitom se dobře bavit? To si mohou užít žáci sekundy, tercie a kvarty v interaktivní hře, která se koná ve čtvrtek 1. června 6. a 7. hodinu v aule a přilehlých prostorách. Je to zábavná hra se 16 zastávkami ve známých německých městech, kde na soutěžní týmy čekají záludné úkoly. Důležité je, aby tým spolupracoval a hlavně se dobře bavil. Celá hra probíhá v češtině. (VTÁ)  
 • Louvre, Musée d’Orsay, Sainte Chapelle, Notre-Dame, Sacré-Coeur, Tour Eiffel, Montparnasse, Pigalle, Versailles se zahradami a mnoho dalších míst v Paříži a okolí, která jsou spjata s historií a kulturou nejen francouzskou, ale i naší, navštíví studenti, kteří se zúčastní poznávacího zájezdu do Francie ve dnech 6. až 10. června. Pedagogický dozor vykonávají L. Škrlíková, J. Hortvík a J. Štefánková. (HOR)
 • V měsíci červnu se uskuteční několik akcí zaměřených na prevenci sociálně patologických jevů.

    - Zájemci z  řad studentů vyššího gymnázia se 2. a 3. června zúčastní školení, v jehož rámci budou seznámeni s metodikou moderování interaktivních her zaměřených na prevenci patologických jevů. Školení, které začíná v pátek v 10:00 v aule          našeho gymnázia, proběhne pod lektorským vedením PhDr. Věry Pickové. 

    - Získané znalosti studenti zúročí 26. června, kdy v KC Golf pomohou s realizací programu pro žáky 5. tříd zaměřeného na prevenci kriminality.  

    - Dále 28. června studenti odprezentují ve Sportovním centru Semily žákům 7. tříd semilských škol a sekundy GIO preventivní hru „Jak se (ne)stát závislákem“. Začátek akce je v 8:00.  Účastnický poplatek 20 Kč. 

   - V pátek 23. června navštíví naše gymnázium strážníci Městské policie v Semilech, kteří seznámí studenty primy a sekundy s prací Městské policie a budou s nimi besedovat o kyberšikaně, přestupcích a rizikovém chování mládeže.                     Besedu připravujeme ve spolupráci s vrchním strážníkem MP, panem Václavem Baudysem. (ULV)

 • Dramatický kroužek Gymnázia Ivana Olbrachta vás zve dne 21. 6. 2017 v 17:30 na premiéru své divadelní hry Jednorožec. Scénář vznikl na motivy absurdního dramatu Eugéna Ionesca: Nosorožec, ve kterém autor upozorňuje na neustálé míjení lidí, které je však narušeno přítomností nosorožců. Divadelní představení Jednorožec ukazuje různé typy lidí a jejich světů v jedné obyčejné škole. Poklidný život žáků a učitelů se však změní, když se ve škole znenadání objeví jednorožec. Hrají studenti primy, sekundy, tercie a kvarty. Vstupné dobrovolné. (MAI)
 • Maturitní zkoušky na semilském gymnáziu proběhly celkově úspěšně.  Ústní maturitní zkoušky společné i profilové části maturitní zkoušky probíhaly letos současně v  týdnu od 22. do 24. května. Někteří studenti předvedli skvělé výkony. Vyznamenání  dosáhlo 13 studentů v oktávě a 4 studenti ve 4. ročníku (z toho 4 maturanti byli hodnoceni stupněm výborně ze všech předmětů). Studenti skládali zkoušky ve společné části, kterou připravil ve státní zakázce CERMAT, a v profilové části, kterou připravovala škola. Aby byli maturanti úspěšní, museli vyhovět požadavkům ve všech částech zkoušky (ústní zkoušky společné i profilové části, písemné zkoušky a didaktické testy společné části maturit). Maturita rozhodně není zkouškou jednoduchou. Z dílčích zkoušek neuspělo několik studentů, kteří si na podzim zkoušku zopakují. Úspěšní maturanti obdrží maturitní vysvědčení a nejlepší z  nich také zasloužené odměny. Předání maturitních vysvědčení proběhne ve Státním okresním archivu Semily, a to v  pátek 2. června od 14:00 hod. 4. ročník) a od 15:00 hod. (oktáva). Slavnostního aktu se zúčastní také místostarosta Města Semily Ing. Tomáš Sábl, který je mimochodem také absolventem semilského gymnázia. Na setkání srdečně zveme zejména rodiče našich letošních absolventů. (VOJ) 
 • Ve dnech 12. 6. a 13. 6. proběhnou v  aule školy obhajoby ročníkových prací studentů 3. ročníku a septimy. Jde už o 3. ročník obhajob ročníkových prací studentů. (VOJ)
 • V červnu proběhnou v různých termínech také výlety jednotlivých tříd, které se svými studenty připravují třídní učitelé. Informace o výletech poskytují rodičům žáků třídní učitelé. (VOJ)    
 • Závěrečná porada pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků za 2. pololetí školního roku 2016-2017 je naplánována na pátek 23. června od 14:00 hod. (VOJ)
 • V posledním červnovém týdnu proběhnou atletické soutěže. V úterý 27. června se na městském stadionu v Semilech uskuteční atletická soutěž pro semilské školy. Tradiční atletický den, ve kterém proti sobě soupeří družstva složená ze studentů jednotlivých tříd naší školy, se na školním hřišti uskuteční ve čtvrtek 29. června. (KJC)
 • V úterý 27. června od 18:00 proběhne v aule školy tradiční pořad „ACADEMIA“. Studenti se předvedou v  pestrém okruhu zájmů a v rolích, které pravděpodobně neznáte. Všichni jste srdečně zváni.  Přípravu akce řídí Ing. Luděk Štěpnička. (VOJ)
 • V pátek 30. června zhodnotíme uplynulý školní rok  (včetně tradičního zakončení školního roku v aule) a  předáme  studentům vysvědčení, nejlepším z nich pak také pochvaly a odměny. (VOJ) 

Na září připravujeme mimo jiné:

→ úvodní adaptační kurzy pro nové studenty primy a 1. ročníku GIO,

→ sportovní kurz pro studenty budoucího 3. ročníku a budoucí septimy


Ředitelství školy přeje všem studentům krásné prázdniny, děkuje svým pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům za vykonanou práci pro GIO ve školním roce 2016-2017 a přeje jim zaslouženou a krásnou dovolenou.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na září: 

pondělí 28. srpna v 16:00 hod


© 1. 6. 2017, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Helena Babcová a Mgr. Pavel Nečaský. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Eva Kousalová (KSÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Jana Maierová (MAI), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

 

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz