Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2017

KALENDÁŘ DUBEN 2017

 • Dne 13. března proběhlo krajské kolo olympiády v anglickém jazyce, ve kterém naši studenti dosáhli vynikajících úspěchů. Ve svých kategoriích (II.B a II.C) získali Jef Vloeberghs (4.O) 3. místo, Tony Šimek (4.O) 2. místo a Max Vloeberghs (2.O) 1. místo. Tony se stal náhradníkem a Max postupuje do celostátního kola, které se bude konat začátkem května v Praze. Chlapcům děkujeme za reprezentaci naší školy. (ZAH) 
 • V úterý 14. března proběhly v kině Jitřenka závěrečné prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Od 14 hodin se naše dva týmy pilně připravovaly na slavnostní zahájení a setkání s pamětníky. Jejich prezentace byly krátké, ale dojemné, což se dalo vyčíst z tváří obou pamětníků, paní Vladimíry Sůvové a pana Ladislava Tázlara. V konkurenci osmi semilských týmů jsme se sice neumístili na prvních třech hodnocených místech, ale i tak mohl u studentů nakonec převážit pocit z dobře vykonané práce. (HOR)
 • Dne 20. března proběhlo v Liberci krajské kolo olympiády z dějepisu. Naši soutěžící Tony Šimek (4.O) a Matyáš Vízner (4.O) obsadili v silné konkurenci 9. a 18. místo. (HOR)
 • Dne 22. března se uskutečnilo krajské kolo zeměpisné olympiády. Naši studenti nás velmi dobře reprezentovali. Ze 12 účastníků v kategorii D obsadil Michal Vojtěchovský z oktávy nádherné 2. místo a pozadu nezůstal ani Jan Pekárek ze septimy, který obsadil 7. místo. Michalovi a Honzovi děkujeme za příkladnou reprezentaci školy. (BRÁ)  
 • Ve čtvrtek 23. března se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E a F, kam postoupili 4 studenti naší školy poté, co řešili úlohy domácího kola. V 1. kole se v kategorii E (kvarta) umístil na 1. místě Tony Šimek a na 2. místě Magdalena Šlaufová, v kategorii F (tercie) získal 1. místo Vít Chlupáč, 2. místo Tomáš Chmelík. V okresním kole se povedlo získat 2. místo Tomáši Chmelíkovi, Tony Šimek získal rovněž 2. místo a Magdalena Šlaufová 1. místo. K umístění gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. (KCÁ)
 • Letos poprvé se GIO zapojilo do soutěže vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže EXPO SCIENCE AMAVET. Projekt byl realizován v minulých letech v Pardubickém kraji, letos poprvé v Libereckém kraji. V rámci Libereckého kraje vytvořili studenti různých škol 16 projektů. Naši školu reprezentoval Jakub Novotný z oktávy se svým projektem KOMPLEXNÍ GEOGRAFICKO-BIOLOGICKÁ CHARAKTERISTIKA ČÁSTI TOKU JIZERY, kterou vytvořil v rámci ročníkové práce. Ve čtvrtek 23. března v budově Krajského úřadu Libereckého kraje hodnotilo projekty 12 odborníků a vědeckých pracovníků z různých oborů. A jak to nakonec dopadlo? Jakubova práce byla hodnocena jako jedna z pěti nejlepších a má tedy právo se účastnit celostátního kola na konci dubna v Praze. Aby ocenění nebylo málo, obdrží škola od partnera soutěže 20 000 Kč na pomůcky a podporu projektu ročníkových prací a Jakub se svým vedoucím práce pojede v červnu na mezinárodní stáž ve Francii. Děkujeme za vynikající reprezentaci školy, přejeme další úspěchy a mnoho zážitků během stáže. (RAM, VOJ)
 • Na našem gymnáziu působí již několik let tým studentů, kteří se průběžně proškolují v moderování interaktivních her s preventivní tematikou. Ve středu 29. března připravili tito studenti pod supervizí PhDr. Věry Pickové program „Zdraví, zdraví, zdraví“ pro žáky třetích tříd semilských ZŠ. Během programu, který proběhl v aule GIO od 8 do 12 hodin, absolvovali třeťáci celkem šest stanovišť zaměřených na zdravý životní styl a výživu. (ULV)
 • V pondělí 3. dubna 46 přihlášených studentů semilského gymnázia vyslechne v prostorách Technické univerzity v  Liberci přednášku paní Dany Drábové. Paní Drábová bude tentokrát hovořit o historii uranu, jeho těžbě a využití až po moderní technologie. Po přednášce nahlédnou naši studenti do celkem 6 laboratoří fakulty strojní (FS) a fakulty mechatroniky (FM). Dopravu autobusem i občerstvení pro účastníky zajišťuje Technická univerzita v Liberci. Autobus odjede ze Semil v 09.00 hod., pedagogický doprovod vykonají Mgr. Klára Hassová a Mgr. Kamila Víznerová. (VOJ)
 • V pondělí 3. dubna proběhne v Liberci krajské kolo olympiády z českého jazyka a literatury, kde nás bude reprezentovat Eliška Suchardová z 2. ročníku. (ŠTĚ)
 • Dne 5. dubna proběhne na Gymnáziu a SPGŠ Liberec krajské kolo Dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR. Naše gymnázium se letos zúčastní poprvé a reprezentovat jej budou studenti septimy Jan Pekárek, Karel Matura a Tomáš Zeman. (HOR)
 • Ve čtvrtek 6. dubna se 43 studentů našeho gymnázia zúčastní exkurze do Prahy. Dopoledne navštívíme botanickou zahradu v Praze Troji, kde si prohlédneme venkovní expozice rostlin a skleník s exotickými motýly. Dále od 12 hodin navštívíme Salesiánské divadlo v Kobylisích a zhlédneme divadelní představení s názvem Dracula.  Představení bude v anglickém jazyce, a tak umožní studentům ověřit si své znalosti jazyka v praxi. Pedagogický doprovod vykonají Mgr. Stanislav Ulvr a Mgr. Markéta Kubíková. (ULV)
 • V pátek 7. dubna proběhne v Liberci krajské kolo olympiády z biologie, kde nás budou reprezentovat Adam Stodola (1. ročník) a Adam Hochmal (2. ročník). (ŠTĚ)
 • V sobotu 8. dubna proběhne v aule školy seminář zaměřený na pěstování a tvarování bonsají. Seminář tradičně povede Martin Ašenbrenner z Českých Budějovic, který své znalosti načerpal za studijního pobytu u bonsajových mistrů v Japonsku. O tuto akci je stále velký zájem, a proto je počet účastníků omezen. Přesto rádi přivítáme každého, koho pěstování bonsají zajímá. Začátek v 10:00 hodin. Případné informace podá pan Jan Lengál na tel. 702 013 542. (LEN, VOJ)
 • V pondělí 10. dubna proběhne v Semilech okresní kolo olympiády z biologie, kde nás budou reprezentovat Michaela Parkanová (sekunda), Artuš Hašek a Adam Zoubek (oba z  primy). (ŠTĚ)
 • Prospěch, absenci a chování žáků za třetí čtvrtletí letošního školního roku zhodnotí pedagogická rada na svém jednání v úterý 11. dubna.  Jednání začne ve 14.00 hod. (VOJ)
 • Letošní zima patřila ve filmovém klubu portrétu kultovního amerického nezávislého režiséra Jima Jarmusche.  Ve čtvrtek 13. dubna se rozloučíme s retrospektivou jeho tvorby snímkem Noc na Zemi. Pět různých měst, pět taxíků a jedna noc.  Vláčné tempo, bluesová hudba, dlouhé dialogy a humor – Jim Jarmusch v nejlepší formě.  Projekce v kině Jitřenka začíná tradičně v 19 hodin. (PÝCH,NEČ)
 • Na uchazeče o studium čtyřleté i osmileté čekají  přijímací zkoušky.  Pro první kolo přijímacího řízení byly státem stanoveny následující termíny: středa 12. dubna (1. termín pro čtyřleté studium), úterý 18. dubna (1. termín pro osmileté studium), středa 19. dubna (2. termín pro čtyřleté studium) a čtvrtek 20. dubna (2. termín pro osmileté studium).  Pro osmiletý a čtyřletý studijní cyklus platí kritéria, která jsou zveřejněna na webových stránkách gymnázia (www.giosm.cz, rubrika „přijímací řízení“). Výsledky přijímacích zkoušek obdrží školy ke zpracování 28. dubna, zveřejnění očekávejte v úterý 2. května. I letošní přijímací řízení na střední školy je náročné zejména po administrativní stránce. Připomínáme například, že přijatí uchazeči musí potvrdit svůj úmysl vzdělávat se na příslušné střední škole odevzdáním tzv. zápisového lístku, který musí být řádně vyplněn a doručen do školy v zákonné lhůtě. Opomenutí této povinnosti znamená, že se úspěšný uchazeč vzdává možnosti příslušnou střední školu navštěvovat a na jeho místo nastupuje v pořadí další úspěšný uchazeč. Jinou možností je otevření dalších kol přijímacího řízení v případě, že po 1. kole zůstanou volná místa. Nejen z těchto důvodů nabízíme stále průběžné konzultace všem uchazečům a jejich rodičům (aktuální informace poskytují ředitel a zástupce ředitele). V přijímacím řízení přejeme všem uchazečům hodně úspěchů. (VOJ)  
 • Ve čtvrtek 20. dubna proběhne v Semilech okresní kolo olympiády z biologie, kde nás budou reprezentovat Kristýna Petrlíková, Tereza Machačková a Matěj Karpíšek (všichni z kvarty). (ŠTĚ)
 • V dostatečném předstihu informujeme rodiče, že schůzky SRPG o prospěchu a chování žáků ve 3. čtvrtletí se uskuteční v úterý 25. dubna od 16.00 hod. ve třídách. Doporučujeme, aby se s pedagogy přišli poradit zejména rodiče žáků se slabším prospěchem, případně rodiče žáků se zdravotními, kázeňskými či jinými problémy. Vítáni jsou samozřejmě všichni rodiče našich žáků. (VOJ) 
 • Duben je posledním měsícem studia pro naše letošní maturanty, kterým se čas strávený na gymnáziu neuvěřitelně rychle naplňuje. Studenti budou absolvovat písemné i ústní zkoušky a musí úspěšně vykonat část společnou (státní) i profilovou (školní). První písemnou maturitní práci napíší maturanti už v úterý 11. dubna, a to z českého jazyka a literatury (letos hodnotí tyto práce hodnotitelé v CERMATu). Vzhledem k maturitnímu kalendáři musí mít studenti maturitních ročníků uzavřené hodnocení prospěchu už do konce měsíce dubna. Pedagogická rada rozhodne na svém jednání v pátek 21. dubna o tom, zdali všichni studenti nejvyšších ročníků splnili podmínky k tomu, aby mohli maturitní zkoušky konat v  řádném termínu. Jednání začne ve 14.00 hod. Pokud studenti 4. ročníku a oktávy uspějí ve všech předmětech, obdrží v pátek 28. dubna vysvědčení za poslední ročník studia. V tento den proběhne také již tradiční „exmatrikulace“ (připravují ředitel a zástupce ředitele) a pravděpodobně také „poslední zvonění“ (v režii letošních maturantů). (VOJ)

Citát na duben k zamyšlení:

„Chápat lidi a odpouštět jim, na to je třeba charakter a sebeovládání.“


Na květen mj. připravujeme: 

 • maturitní zkoušky (písemné zkoušky společné části maturity postupně již od 2. 5., ústní zkoušky společné i profilové části maturity v týdnu od 22. 5. do 26. 5. pro oktávu i 4. ročník současně) (VOJ)

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na květen:

 pondělí 24. dubna do 16.00 hod.                                                                                                    


© 31. 03. 2017, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Jan Lengál (LEN), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz