Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2017

Kalendář březen 2017

 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2017-2018 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času, školní jídelna a bufet, rekonstruované školní hřiště s novými volejbalovými kurty, hřištěm s novým umělým povrchem, nová laboratoř chemie, další moderně rekonstruované učebny atd.). Pokud jste se nemohli dostavit na „Den otevřených dveří GIO“, který proběhl v sobotu 14. ledna 2017, anebo jste nemohli být přítomni na prezentacích naší školy na burzách středních škol nebo na veletrhu EDUCA 2016 v Liberci, přijďte do školy jindy, nejlépe po předchozí domluvě. Konzultace k přijímacímu řízení poskytují ředitel a zástupce ředitele, kteří se Vám rádi budou věnovat. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách www.giosm.cz; v rubrice „Přijímací řízení“ jsou již zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na poslední chvíli. Pokud v přihlášce najdeme chybu, budeme Vás kontaktovat a vyzveme Vás k opravě. Přihlášky je možno podávat pouze do 1. března. Pro uchazeče připravujeme konzultační semináře k přijímacímu řízení (všichni uchazeči, kteří k nám podají přihlášku, budou kontaktováni). Termíny seminářů: sobota 25. 3. 2017 od 09.00 hod., pátek 31. 3. 2017 od 15.00 hod. Semináře připravují Ing. Luboš Hlava a Mgr. Pavel Nečaský. Účast na těchto seminářích není pro uchazeče povinná, ale velmi ji doporučujeme. (VOJ)

 • Dne 21. 1. 2017 se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo matematické olympiády v kategorii Z9. Z kvarty vyřešily úspěšně úlohy 1. kola olympiády a splnily tak podmínky pro postup do vyššího kola Tereza Machačková a Magdalena Šlaufová. Obě se staly i zde úspěšnými řešitelkami, k čemuž jim gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. (KCÁ)
 • Dne 30. ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I a II. Na prvním místě v kategorii I. se umístila EmaBrillová ze sekundy, na druhém místě Michal Sedláček z primy a třetí místo obsadil Jan Hlaváč ze sekundy. Naprvním až druhém místě v kategorii II. se umístili Tony ŠimekMatyášem Víznerem z kvarty a třetí místo obsadila Kateřina Kořínková rovněž z kvarty. Školního kola se také zúčastnili Max a Jef Vloeberghsovi, kteří postupují rovnou do krajského kola v Liberci. Dne 1. února proběhlo školní kolo v kategorii III. Na prvním místě se umístil Jiří Brill ze septimy, druhé místo obsadila Bára Šefrová a třetí Lenka Grebeníčková ze septimy. (ZAH)
 • Dne 1. února se konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Vybraní studenti z primy až tercie řešili během 60 minut 15 úloh. V kategorii P6 (prima) se umístil na 1. místě Richard Mlejnek, na 2. místě Karel Otakar Bartoň a na 3.-4. místě Ondřej Fries a Adam Malý. V kategorii P7 (sekunda) zvítězil Lukáš Kvarda, 2. místo získal Max Vloeberghs a o 3.-4. místo se podělili Pavlína Petráčková a Petr Flössel. V kategorii P8 (tercie) se nejlépe umístil Tomáš Chmelík, další pozice zaujali Jakub Pašek a Vendula Buriánová. Do okresního kola, které se bude konat dne 18. 5. 2017 v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech, postupují Richard Mlejnek a Karel Otakar BartoňGratulujeme. (KCÁ)
 • 9. února se konalo okresní kolo olympiády  v českém jazyku. Naši školu reprezentovaly vítězky školního kola, v 1. kategorii  V. Šídová (tercie), J. Hřibová (kvarta), ve 2. kategorii E. Suchardová (druhý ročník) a A. Máková (oktáva). První místo v 2. kategorii si odnesla Eliška Suchardová a bude 3. 4. 2017 hájit dobré jméno naší školy v krajském kole v Liberci. (KSÁ)
 • Dne 13. února pořádala naše škola okresní kolo soutěže v německém jazyce v kategorii III.A (5.0-7.0,1.-3.roč.). Zúčastnilo se ho 9 studentů ze 3 gymnázií našeho okresu a SZŠ. První tři místa obsadili studenti z turnovského gymnázia. Náš Dominik Carda z kvinty se umístil na krásném 4. místě, ačkoliv byl nejmladším účastníkem této kategorie. Jen o 1,5 bodu za ním obsadila 5. místo Pavlína Vodseďálková ze septimy. Studenti soutěžili ve čtyřech disciplínách: Hörverstehen, Leseverstehen / Quiz, Konversationsthema a Bildbeschreibung. Kompletní výsledky najdete na nástěnce NJ či na webových stránkách komise NJ. Ve školních kolech našeho okresu soutěžilo v této kategorii celkem 48 studentů. (VTÁ)
 • 14. února navštívil druhý ročník Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech semilskou městskou knihovnu. Tématem návštěvy bylo seznámení se s “taji“ výpůjčního  řádu, s historií knihovny a registrací. Nezůstalo jen u výkladu pracovnice knihovny, paní Lenky Klikarové, ale studenti museli plnit zadané úkoly. Zhostili se jich na výbornou. Skvělá atmosféra vzájemného setkání přinesla studentům pocit smysluplně stráveného času a rozšíření znalostí o knize vůbec. Paní Lence Klikarové děkujeme a těšíme se na další setkání. (KSÁ)
 • Dne 15. února proběhlo na naší škole okresní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii III.A.  Jiří Brill získal třetí místo a Bára Šefrová obsadila sedmé místo. Dne 16. února proběhlo okresní kolo v kategorii I. a II. na ZŠ Dr.F.L.Riegra. V kategorii I.B obsadil Michal Sedláček druhé místo, Jan Hlaváč místo páté, a v kategorii II.B Tony Šimek získal prvenství, takže bude naši školu a okres zastupovat v krajském kole v Liberci. Matyáš Vízner se umístil na pátém místě. Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a postupujícím přejeme hodně úspěchu ve vyšších kolech soutěže. (ZAH) 
 • Dne 15. února se uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši studenti nás dobře reprezentovali a nejlepších výsledků dosáhli: V kategorii C obsadil Matyáš Vízner z  kvarty 3. místo. Velmi úspěšnými řešiteli v kategorii D byli Michal Vojtěchovský (oktáva), který zvítězil, a Honza Pekárek (septima), který obsadil 2. místo. Oba postupují do krajského kola, které se koná 22. 3. 2017. Gratulujeme. Všem olympionikům děkujeme za dobrou reprezentaci školy a Honzovi a Michalovi držíme palce do krajského kola. (BRÁ) 
 • Jak již bylo zveřejněno v únorovém zpravodaji, lyžařský kurz 1. ročníku proběhne v Rokytnici nad Jizerou ve dnech 26. 2. až 3. 3. (ŠTĚ)
 • Březnový program filmového klubu v kině Jitřenka bude pokračovat  v retrospektivě snímků amerického nezávislého režiséra Jima Jarmusche a 9. 3. uvede jeho svébytné road movie o putování dvou japonských milenců po stopách amerického rokenrolu Tajuplný vlak. V cyklu Okrajové žánry českého a světového filmu pak 30. 3. promítneme nejnovější celovečerní dokument Heleny Třeštíkové Strnadovi. Snímek, který časosběrnou metodou už více jak 35 let sleduje osudy jednoho manželského páru. (PÝCH, NEČ)
 • 10. března 2017 si demokratický svět připomene již 58. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k  akci připojí. Nesouhlasíme s  potlačováním lidských práv v  Tibetu, a proto 10. března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (pokud Vás zajímají další informace k akci, najdete je také na stránkách www.lungta.cz). (VOJ)
 • Dne 13. března proběhne v Liberci krajské kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši školu budou reprezentovat Tony Šimek z kvarty, Max Vloeberghs ze sekundy a Jef Vloeberghs z kvarty. Studenty doprovodí a v porotě usedne Mgr. Zahradník. (ZAH)
 • I v tomto školním roce se účastníme projektu společnosti Post Bellum Příběhy našich sousedů. Naši studenti zaznamenali příběhy dvou semilských pamětníků, dlouholeté pedagožky Vladimíry Sůvové a hodináře Ladislava Tázlara.  V archivu se seznámili s dobovou literaturou a dokumenty a navštívili dva tematické workshopy v Praze, které jim měly pomoci osudy pamětníků poutavě zpracovat. Jak dalece se jim to povedlo, můžete sami zhodnotit dne 14. 3. od 16:00 v semilském kině Jitřenka. (HOR)
 • 20. 3. již tradičně pomáháme sbírkou „Srdíčkový den“ nemocným dětem.  Kromě tradičních plastových srdíček v různých barvách za 20 Kč se budou nabízet i různobarevné propisovací tužky s logem za 30 Kč. Zapojeny budou 3 dvojice našich studujících. (ŠTĚ)
 • Ve středu 22. března se studenti z 1., 2., 5.0 a 6.0, kteří studují hudební výchovu, zúčastní v kině Jitřenka zprostředkovaného záznamu díla Antonína Dvořáka Rusalka z Metropolitní opery. Dozor vykonají Strnadová a Pospíšilová. (PVÁ,SDÁ)
 • Ve dnech 29. až 31. března se setkají ředitelé gymnázií z celé republiky v Karlových Varech na celostátní konferenci. Asociace ředitelů gymnázií ČR bude jednat mj. se zástupci MŠMT (setkání se zúčastní mj. i paní ministryně školství Mgr. Kateřina Valachová, PhD.). Hlavní témata: aktuální problémy ve školství, reforma financování středního školství, další vzdělávání pedagogů, kariérní řád pro pedagogy, problematika chování žáků ve školách, bezpečnostní opatření ve školách atd. (VOJ)

Co se bude dít v dubnu mimo jiné?

→ maturitní písemná práce z českého jazyka v úterý 11. 04.,
→ čtvrtletní porada pedagogů v úterý 11. 04. od 16.00 hod.,
přijímací zkoušky pro uchazeče o studium čtyřletého a osmiletého gymnázia od školního roku 2017-2018, 1. kolo přijímacího řízení, 12. a 19. dubna (čtyřleté studium), 18. a 20. dubna (osmileté studium)
závěrečná porada pedagogů k  hodnocení prospěchu studentů maturitních tříd v pátek 21. 04. od 14.00 hod.,
→ setkání pedagogů s rodiči žáků (SRPG) v úterý 25. 04. od 16.00 hod.,
→ ukončení řádné výuky pro maturanty v pátek 28. 04.

(VOJ)


Citát měsíce k  zamyšlení: „Rozum, který zůstane stát, je v pořádku. Jen si nesmí lehnout."  Jan Werich


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na duben: pátek 24. 03. 2017 do 12.00 hod.


© 27. 02. 2017, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ),Mgr. Jan Hortvík (HOR),Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Eva Kousalová (KSÁ), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH)


 

Obrázek uživatele Rambousek

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz