Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2017

Kalendář LEDEN 2017

 • Během sbírky Červená stužka, která se konala ve čtvrtek 1. prosince 2016, vybrali studenti našeho gymnázia celkem 3638 Kč. Všem dárcům děkujeme. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o projektu a výsledky celorepublikové sbírky naleznete na webové stránce www.cervenastuzka.cz. (ULV)
 • Školního kola olympiády z němčiny se zúčastnilo v pondělí 12. 12. 2016 ve 2 kategoriích 16 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. V kategorii III.A zvítězil Michal Petrlík (3.roč.), 2. místo obsadila  Pavlína Vodseďálková (7.0) a 3. místo Dominik Carda (5.0). V kategorii II.B se na 1. místě umístil Jef Vloeberghs (4.0), na 2. místě se stejným počtem bodů Jana Tůmová(4.0) a Tomáš Chmelík (3.0), na 3. místě Michaela Vundererová (4.0). Do okresního kola v kategorii III.A, které se letos koná 13. 2. 2017 na našem gymnáziu, postupují první tři umístění. Kategorie II.B má okresní kolo v Semilech na ZŠ Dr.Fr.L.Riegra dne 25.1.2017 a budou v ní soutěžit také 3 zástupci z naší školy. Všem gratulujeme a držíme pěsti do okresních kol. (VTÁ)
 • Od 3. ledna bude naším studentem také Philip Psaledakis z USA, který absolvuje v rámci projektu AFS v České republice roční studijní program. Philip začal studovat na Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické v Nové Pace. Před Vánoci změnil hostitelskou rodinu a nově bydlí v rodině Ing. Milana Kuršela v Semilech. Kuršelovi mají s rolí hostitelské rodiny již své zkušenosti a poskytnou Philipovi jistě perfektní zázemí a servis. Všichni věříme, že Philipův pobyt ve škole bude mít přínos i pro naše studenty, a to zejména z důvodu možnosti komunikace s rodilým mluvčím v angličtině. V minulých letech jsme v semilském gymnáziu měli studenty z USA, Itálie, Japonska či Venezuely. Philip Psaledakis byl rozhodnutím ředitele školy zařazen do třídy sexta. (VOJ)
 • Ve dnech 8. – 13. 1. 2017 se studenti kvinty zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Radim Berka, Luboš Hlava a Lukáš Rambousek. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků. (KJC) 
 • Již tradiční lednový „Den otevřených dveří“ proběhne tentokrát v sobotu 14. ledna od 09.00 do 14.00 hodin. Zájemce o studium a veřejnost budeme informovat o podmínkách přijímacího řízení v  roce 2017 a organizaci studia (školní vzdělávací program, nadstandardní vybavení školy,  možnosti využití volného času atd.). Na setkání promluví ředitel školy, dotazy rádi zodpoví a diskutovat s Vámi budou také zástupce ředitele, výchovný poradce a další pedagogové. Komplexní informace bude možné získat zejména při zahájení v aule od 09.00 hod. Poté bude následovat prohlídka areálu školy. Jsou vítáni všichni, kteří se chtějí stát studenty gymnázia. Samozřejmě jsou zváni i jejich rodiče a ti, kteří se chtějí o gymnáziu něco dovědět, anebo si jeho prostory prohlédnout. (VOJ,ŠTĚ)
 • Ve dnech 17. 1. a 18. 1. se uskuteční školní kolo zeměpisné olympiády. Témata vypsaná pro tento rok  jsou vyvěšena ve vitríně zeměpisu (vedle učebny MUL). Kategorie A a B se budou konat 17. 1. a kategorie C a D ve středu 18. 1. 2017. Přihlášky do 13. 1. u vyučujících zeměpisu. Přijďte si zasoutěžit a ověřit své znalosti ze zeměpisu. (BRÁ)
 • Ve čtvrtek 26. ledna budeme mít vzácnou příležitost setkat se s panem Petrem Kolářem, který je mj. zcela výjimečnou osobností české diplomacie. Pan Petr Kolář byl velvyslancem naší republiky v Rusku, USA, Irsku a Švédsku. S diplomatickou kariérou skončil před několika lety. V současné době se věnuje byznysu a spolupracuje také s globální advokátní kanceláří Squire Patton Boggs. Angažuje se rovněž v Iniciativě pro evropské hodnoty. Studenti vyššího stupně gymnázia a pedagogové s ním budou moct besedovat o postavení České republiky ve světě, o hrozbách a perspektivách současného světa. Jistě zajímavé budou např. Kolářovy názory na vládu Vladimíra Putina v Rusku nebo na budoucí působení Donalda Trumpa v USA, anebo jeho pohled na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě. Seminář začne ve 14.25 hod., připravují Mgr. Pavel Nečaský a PhDr. Jindřich Vojta. (VOJ)
 • Pedagogové se budou radit o prospěchu, chování  a absenci žáků z 1. pololetí školního roku 2016-2017 na pedagogické radě v pátek 27. ledna od 14.00 hod. Vysvědčení budou předána studentům v úterý 31. ledna (studenti obdrží tzv. výpis z vysvědčení). Jednodenní pololetní prázdniny připadnou letos na pátek 3. února. (VOJ)
 • V pondělí 30. ledna proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I.B (1.0 – 2.0), II.B a II.C  (3.0 – 4.0), ve středu 1. února pak v kategorii III.A a III.B  (5.0 – 7.0, 1.r. – 3.r.). Začátek vždy v 8:15 hodin. Přihlaste se u svých vyučujících AJ do středy 25. ledna. Zájemci o III. kategorii se mohou rovněž přihlásit online na naší webové stránce – www.giokaj.webnode.cz.  Další informace budou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ. Těšíme se na vaši účast! (ZAH) 
 • Maturanti, třídní učitelé Mgr. Lukáš Rambousek a Mgr. Aleš Zahradník, ředitelství školy a SRPG při Gymnáziu Ivana Olbrachta Semily, Vás srdečně zvou na 61. maturitní ples. V sobotu 28. ledna od 20:00 v KC Golf Semily si přijďte poslechnout kapelu FUTRÁL a zatančit si. Ve vinárně pro Vás bude připravena diskotéka. Proběhne samozřejmě i tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení. Cena vstupného je 100,- Kč a předprodej vstupenek bude probíhat v Městském informačním centru a na Gymnáziu Ivana Olbrachta. Těšíme se na Vás! (ŠTĚ) 

Na únor mj. připravujeme

tradiční filmová projekce ke konci pololetí je připravena na čtvrtek 2. února, kdy žáci třídy 1.O až 4.O zhlédnou  novou filmovou pohádku „Anděl páně 2“ a pro studující vyššího gymnázia je připraven film s tématikou atentátu na Reinharda  Heydricha „Antropoid“ (ŠTĚ)

 • lyžařský kurz tercie v termínu od 5. 2. do 10. 2. (KJC)
 • lyžařský kurz 1. ročníku v termínu od 26.2. do 3.3. (KJC)
 • v sobotu 25. února od 20.00 hod. pořádáme v KC Golf Semily 21. ples absolventů gymnázia (v hlavním sále bude hrát skupina ALLEGRO, ve vinárně bude diskotéka v podání osvědčených DJ, vstupné 100,-Kč, předprodej v TIC Semily a na GIO Semily) (ŠTĚ)

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na únor: pondělí 23. 01. 2017 v 16.00 hod. 


Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia úspěšný rok 2017. Děkujeme všem sponzorům a přátelům školy, kteří nám v minulém roce zachovali přízeň a podporovali nás. Všem lidem dobré vůle přejeme, aby jim rok 2017 přinesl zajímavé výzvy, příjemné zážitky, pohodu, štěstí a radost. 


© 22.12.2016,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz