Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2016

KALENDÁŘ KVĚTEN 2016

 • Přijímací řízení do čtyřletého a osmiletého gymnázia je i letos na všech středních školách komplikované (uchazeči mohou podávat až dvě přihlášky ke studiu různých oborů a pro mnohé školy není jasné, kam žáci nastoupí v případě, že budou přijati současně na více škol – svou volbu musí uchazeči potvrdit odevzdáním zápisového lístku ve lhůtě deseti dnů od zveřejnění rozhodnutí o přijetí). Všem přijatým i nepřijatým uchazečům ke studiu na semilském gymnáziu velmi doporučujeme sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení“ na našich webových stránkách (www.giosm.cz); základní informace jsou zveřejňovány také ve vitríně před hlavním vchodem do budovy školy. Protože na gymnáziích Libereckého kraje byla stanovena hranice úspěšnosti v testech, nebyla řada uchazečů o gymnaziální vzdělávání úspěšná. Semilské gymnázium má v době vydání tohoto kalendáře volná místa. Proto se nepřijatí uchazeči mohou pokusit o úspěch v dalších kolech přijímacího řízení. Všem uchazečům i jejich rodičům poskytuje konzultace a poradenství v jejich konkrétní situaci ředitel školy (osobně v termínu dle dohody nebo telefonicky na číslech 481 622 544, 481 622 773 nebo 725 346 390). (VOJ)

 • Maturitní zkoušky proběhnou i letos v několika fázích – studenti složí část společnou (státní) a profilovou (školní). Studenti musí úspěšně absolvovat písemné i ústní zkoušky – jedině v takovém případě mohou u maturity uspět. Písemné maturitní zkoušky společné části maturity začínají už 2. května. Studenti obou maturitních tříd najednou vykonají ústní část maturitních zkoušek od 23. do 27. května.  Na dny 23. a 24. května (pondělí a úterý) bude ředitelem gymnázia z  provozních důvodů vyhlášeno volno pro žáky, kteří letos nematurují (tzv. ředitelské volno). I letos počítáme se slavnostním zakončením maturit, které bude spojeno s předáním maturitních vysvědčení a odměn nejlepším studentům. Toto již tradiční setkání úspěšných maturantů, jejich rodičů, vedení školy, třídních učitelů a dalších pedagogů proběhne ve dvoraně Státního okresního archivu v Semilech pravděpodobně v  pátek 3. června od 14.00 hod. (4. ročník) a od 15.00 hod. (oktáva). (VOJ)
 • Dne 30. 3. se konalo na GIO školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. V kategorii P6 (prima) se mezi 8 účastníky nejlépe umístili Petr Flössel, Veronika Medková a Michaela Parkánová (všichni 11 b) a úspěšnou řešitelkou se stala také Pavlína Petráčková (10 b). V kategorii P7 (sekunda), kde bylo 11 účastníků, si nejlépe vedla Anna Theresia Hakenová, na 2. - 5. místě se se stejným bodovým hodnocením umístili Vendula Buriánová, Matěj Hejduk, Sára Langhammerová a Viktorie Šídová. V kategorii P8 (tercie) v konkurenci 11 účastníků obstál nejlépe Matyáš Vízner (13 b), 2.-3. místo vybojovaly Magdalena Šlaufová a Karolína Švitorková (8 b). Děkujeme za účast a obzvlášť gratulujeme zmíněným primánům a Matyáši Víznerovi, kteří postupují do okresního kola (24. 5.), ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech. (KCÁ)
 • Dne 5. 4. se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra okresní kolo matematické olympiády v kategoriích Z6-Z8.V kategorii Z7 se umístil na 3. místě Tomáš Chmelík (2.O). V kategorii Z8 se staly úspěšnými řešitelkami tohoto nejvyššího kola ve své kategorii studentky Tereza Machačková a Kristýna Petrlíková (obě 3.O), umístily se na 4. a 5. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. (KCÁ)
 • Sportovní komise města Semily uspořádala v pátek 15. dubna v Kulturním centru Golf v Semilech vyhlášení ankety Sportovec roku 2014 – 2015. Mezi vyhlášenými byli i studenti GIO Semily. Lukáš David (2.0) a Dominika Roztočilová (3.0) byli oceněni za reprezentaci školy na celostátním finále OVOV (Lukáš byl celkově pátý, Dominika se stala mistryní republiky). Dále byli oceněni Veronika Vanická (4.0), dvojnásobná mistryně republiky a celková vítězka českého poháru v alpském lyžování, a také Karel Buriánek (7.0), mistr republiky v judu. (KJC)
 • Ve středu 4. 5. proběhne v aule našeho gymnázia přednáška pro studenty tercie, kvarty a 1. ročníku s názvem Od návyku k závislosti. Se studenty bude besedovat pan Mgr. Kuřátko, který je zaměstnancem věznice ve Valdicích. Akce se zúčastní také studenti prvních ročníků ISŠ v Semilech a žáci 9. tříd ZŠ I. Olbrachta a ZŠ Řeky. Pan Kuřátko navštíví naše gymnázium již pošesté, jeho přednášky se vždy setkávají s velice pozitivním ohlasem u studentů. (ULV)
 • V pátek 6. 5. 2016 pojedeme se studenty německého jazyka na exkurzi do Drážďan. Prohlédneme si centrum města s jeho památkami, pro které je nazýváno „Florencie na Labi“. Navštívíme „Karl-May-Museum“, dům autora románů o indiánech. Mnohé z těchto knih byly předlohami slavných filmů, jejichž hrdinou byl Vinnetou. Jeho filmový představitel, francouzský herec Pierre Brice, nedávno zemřel. Podíváme se také do velmi zajímavého muzea „Deutsches Hygiene-Museum“, které je univerzálním muzeem o člověku. Na stálé výstavě jednoho z nejúžasnějších vědeckých muzeí v Evropě se vydáme na napínavou cestu do lidského těla a k vlastnímu Já. Výstavní plocha o rozloze zhruba 2 500 čtverečních metrů s historickými i moderními exponáty, mediálními stanovišti a interaktivními komponenty svádí k úžasu, učení nebo k pokusům: výživa a sexualita, podoby těla a ideály krásy, pohyb a sport, mozek a myšlení – výstava zmiňuje téměř všechny oblasti lidského života. (VTÁ)
 • V úterý 10. 5. 2016 se vybraní studenti hudební výchovy zúčastní celodenního zájezdu do Prahy. Navštívíme operní představení Jeníček a Mařenka od Engelberta Humperdincka  ve Státní opeře a Muzeum Antonína Dvořáka. (SDÁ,PVÁ)
 • Na našem gymnáziu působí již několik let tým studentů, který se průběžně proškoluje v moderování interaktivních her zaměřených na prevenci patologických jevů. Naši studenti dále tyto hry prezentují žákům okolních ZŠ a zajímavou formou je seznamují s problematikou drog, šikany, atd. Dne 12. 5. navštíví studenti ZŠ v Chuchelně, kde místním žákům z 3. a 4. tříd, ke kterým se přidají také stejně staré děti ze ZŠ v Benešově, odprezentují program s názvem „Zdraví, zdraví, zdraví“, který je, jak z názvu vyplývá, zaměřen na zdravý životní styl mládeže. (ULV)
 • V květnu proběhnou další soutěže a olympiády, např. okresní kolo fyzikální soutěže „Archimediáda“ (19. 5.) a okresní kolo mate-matické soutěže „Pythagoriáda“ (24. 5.). (ŠTĚ)
 • Cestopisné pořady manželů Špillarových jsou velmi oblíbené. Studenti nematuritních tříd se i letos mohou těšit na poutavé vyprávění a nádherné fotografie ve středu 25. 05. od 09.00 hod. v aule. Tentokrát půjde o pořad s  názvem Etiopie – Střecha Afriky. Kontrast jihu a severu Etiopie je neuvěřitelný: desítky divokých kmenů na straně jedné a jedna z nejstarších kolébek křesťanství, která se hlásí k odkazu krále Šalamouna a královny ze Sáby. Náklady na přednášku bude z velké části hradit SRPG. (VOJ)

Na červen chystáme mj.:    

obhajoby ročníkových prací studentů 3. ročníku a septimy (31. 05. a 01.06.),

závěrečnou pedagogickou radu (čtvrtek 23. 06. od 14.00 hod.), 

→ tradiční  akci „Academii“  (úterý  28.06. od 18.00 hod.),

výlety jednotlivých tříd v různých termínech dle dohody třídních učitelů s vedením školy


Ředitelství školy a všichni pedagogové přejí letošním maturantům, aby úspěšně zvládli maturitní zkoušky.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na červen: 

27. května do 16.00 hod.


© 29. 05. 2016, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Helena Babcová a Mgr. Pavel Nečaský. Příspěvky dodali: Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz