Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2016

KALENDÁŘ BŘEZEN 2016

 

 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2016-2017 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času, školní jídelna a bufet, rekonstruované školní hřiště s novými volejbalovými kurty, hřištěm s novým umělým povrchem, nová laboratoř chemie, další moderně rekonstruované učebny atd.). Pokud jste se nemohli dostavit na „Den otevřených dveří GIO“, který proběhl v sobotu 9. ledna 2016, anebo jste nemohli být přítomni na prezentacích naší školy na burzách středních škol nebo na veletrhu EDUCA 2015 v Liberci, přijďte do školy jindy, nejlépe po předchozí domluvě. Konzultace k přijímacímu řízení poskytují ředitel a zástupce ředitele, kteří se Vám rádi budou věnovat. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách www.giosm.cz; v rubrice „Přijímací řízení“ jsou již zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na poslední chvíli. Pokud v přihlášce najdeme chybu, budeme Vás kontaktovat a vyzveme Vás k opravě. Přihlášky je možno podávat pouze do 15. března. Vzhledem k aktuálnímu demografickému vývoji v okrese Semily jsou šance uchazečů o přijetí ke vzdělávání vysoké, můžeme přijmout až 30 žáků do primy a až 30 žáků do čtyřletého gymnázia. Zásadní podmínkou je splnění hranice úspěšnosti v přijímacích zkouškách. Avizujeme, že pro uchazeče připravujeme konzultační semináře k testům SCIO, a to ve dvou termínech: v sobotu 2.4. od 09.00 hod., a v  pátek 8.4. od 15.30 hod. Semináře připravují Ing. Luboš Hlava a Mgr. Pavel Nečaský. Účast na těchto seminářích není pro uchazeče povinná, ale velmi ji doporučujeme. (VOJ)

 • Dne 25. ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii III. Na prvním místě se umístila studentka 3. ročníku Kristýna Kořínková, druhé místo obsadila Petra Loumová ze sexty a třetí pozici Markéta Zelinková ze 3. ročníku. Okresní kolo se konalo na jilemnickém gymnáziu a naši studenti obsadili 6. místo (Petra Loumová) a 7. místo (Kristýna Kořínková) z celkem 10 soutěžících. Ve středu 27. ledna proběhlo školní kolo v kategorii I.B, ve které zvítězil Dominik Pavlata ze sekundy. Na druhém místě se umístil Tomáš Chmelík ze sekundy a třetí příčku obsadil Vít Chlupáč, rovněž ze sekundy. V kategorii II. se ve školním kole umístila na prvním místě Natálie Matějková z kvarty, na druhém místě Tony Šimek z tercie a třetí pozici obsadila Hana Doanová, taktéž z tercie. Všem soutěžícím děkujeme. (ZAH)
 • Ve dnech 26. 1. a 27. 1 .2016 se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Celkem se zúčastnilo 41 žáků. Výsledky jednotlivých kategorií. Kategorie A (prima): 1. Kvarda Lukáš, 2. Mlejnek Jakub, 3. Pavliščák  Radim; kategorie B (sekunda): 1. Buriánová Vendula, 2. Chmelík Tomáš, 3. Šídová Viktorie;  kategorie C (tercie): 1. Šimek Tony, 2. Vízner Matyáš, 3. Šlaufová Magdaléna; kategorie D: 1. Pekárek Jan 6.0, 2. Kučera Josef 8.0, Kraus Jan 5.0. Z každé kategorie první dva postupují do okresního kola. Držíme Vám palce. Ostatním gratulujeme k dosaženému výsledku, děkujeme za účast a příští rok se na vás opět těšíme. (BRÁ)
 • V rámci tzv. hejtmanského dne v Semilech navštívil 27. ledna 2016 gymnázium hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Pan hejtman se zajímal o dění ve škole, projektové a finanční řízení školy a o investice. V doprovodu starostky Semil Leny Mlejnkové a paní Aleny Losové, dipl.um., radní Libereckého kraje pro rezort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, pak besedoval se studenty gymnázia a žáky 2. stupně ZŠ I.Olbrachta Semily mj. o fungování krajské samosprávy a připojil se také k pochvale ředitele školy pro studenty GIO za reprezentaci školy a Libereckého kraje ve vybraných soutěžích. Pochvalu od ředitele školy a dárky od pana hejtmana obdrželi Veronika Vanická (2. místo v obřím slalomu v rámci her VII. zimní olympiády dětí a mládeže), Dominika Roztočilová (za 1. místo v celostátním kole soutěže OVOV – Odznak všestrannosti olympijských vítězů) a Lukáš David (za 5. místo v celostátním kole soutěže OVOV). (VOJ)
 • Dne 27. 1. 2016 se konalo na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo olympiády v německém jazyce v kategorii II. B. Zúčastnili se ho tři naši studenti: Dominik Carda, Natálie Matějková a Michaela Novotná (všichni z kvarty). Nejlepších výsledků dosáhl Dominik Carda (z kvarty), který se umístil na 2. místě a postupuje tak do krajského kola (2. 3. 2016 v Liberci). Okresní kolo pro vyšší gymnázium se konalo 4. 2. 2016 tentokrát na gymnáziu v Jilemnici. Také v  kategorii III.A soutěžili tři naši studenti: Pavlína Vodseďálková, Martin Fišer (oba ze sexty) a Michal Petrlík (2. r.). Nejlépe se dařilo Pavlíně Vodseďálkové (ze sexty), která obsadila 7. - 8. místo. Všem výše zmíněným studentům děkujeme a blahopřejeme k předvedeným výkonům. (VTÁ)
 • V úterý 16. 2. 2016 se uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. Všech 9 našich žáků se umístilo v první polovině startovní listiny.  Na stupních vítězů byli tito: Tomáš Chmelík 2.0 obsadil 2. místo v kategorii B; v kategorii D 1. místo Jan Pekárek 6.0 a 2. místo Jan Kraus 5.0. Všichni tři postupují do krajského kola, které se uskuteční 15. 3. v Liberci. Všem děkujeme za předvedené výkony, dobrou reprezentaci školy a klukům držíme palce v krajském kole. (BRÁ)
 • Ve čtvrtek 18. února navštívil naši školu pan Alex Barasso, diplomat z politické sekce Velvyslanectví USA. V rámci programu Diplomaté ve školách seznámil naše studenty s prací diplomata na americké ambasádě, s právě probíhajícím předvolebním bojem o post budoucího amerického prezidenta a zodpověděl dotazy našich studentů týkající se globálních problémů. Naši studenti tak měli možnost nejen procvičit schopnost porozumět americké angličtině, ale mohli také anglicky položit otázky politikovi, který na svých misích již procestoval velkou část světa. (ZAH)
 • 2. března se vypraví studenti GIO se svými vyučujícími do Hradce Králové, aby na scéně Klicperova divadla zhlédli úspěšnou dramatizaci Puškinova Evžena Oněgina. V titulní roli se představí Miroslav Zavičár,  v roli básníka Lenského Vladimír Polívka a v roli Taťány herečka Národního divadla Pavlína Štorková. Režie inscenace se ujal zkušený tandem Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, vystupující pod pseudonymem SKUTR. (PÝCH)
 • Ve čtvrtek 10. 3. budou zájemci z řad studentů 1. ročníku a kvinty proškoleni v moderování interaktivní hry s preventivní tematikou „Zdraví, zdraví, zdraví“, která je, jak z názvu vyplývá, zaměřena na zdravý životní styl. Školení proběhne od 14 hod. v učebně 8.O. Nabyté znalosti studenti uplatní ve středu 23. 3., kdy budou výše zmíněnou hru prezentovat od 8:30 do 12 hod na gymnáziu žákům 3. tříd semilských ZŠ. (ULV)
 • 10. března 2016 si demokratický svět připomene již 57. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet“ vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. I v letošním roce se naše gymnázium k  akci připojí. Nesouhlasíme s  potlačováním lidských práv v  Tibetu, a proto 10. března vyvěsíme na budovu školy tibetskou vlajku (pokud Vás zajímají další informace k akci, najdete je také na stránkách www.lungta.cz). (VOJ)
 • Ve dnech 14. až 16. března se setkají ředitelé gymnázií z celé republiky ve Zlíně na celostátní konferenci. Asociace ředitelů gymnázií ČR bude jednat mj. se zástupci MŠMT (setkání se zúčastní mj. i paní ministryně školství Mgr. Kateřina Valachová, PhD.). Hlavní témata: aktuální problémy ve školství, inkluze, reforma financování středního školství, další vzdělávání pedagogů, kariérní řád pro pedagogy, problematika chování žáků ve školách atd. (VOJ)
 • Jako každý rok komise matematiky a fyziky naplánovala návštěvu libereckého science centra iQLANDIA, tentokrát pro třídy kvinta a sexta ve středu 16. 3. a pro třídy 3. ročník a septima ve čtvrtek 31. 3. 2016. Svět vědy a techniky je zde představen prostřednictvím interaktivních expozic a zábavných experimentů. V nové expozici Kosmo si studenti vyzkouší vesmírné vozítko Mars Rover, otestují přistávací modul i robotickou ruku, nebo můžou v expozici Talent zkoumat, na co jsou nadaní. Čeká nás tematická show Na vlnách zvuku a Velká science show. Pedagogický doprovod vykonají učitelé Holubová, Pekárková, Štěpnička (16. 3.) a Kocourová, Molčan, Rambousek (31. 3.). (KCÁ)
 • Dne 23. 3. 2016 se uskuteční zeměpisný pořad s panem Kubešem. Pro nižší gymnázium je připraveno cestování a povídání o Balkáně a pro vyšší třídy je na programu Barma. Cena pořadu je 40,-Kč. (BRÁ)
 • 23. března se studentům literárního semináře a dalším zájemcům představí literární kritik Zdenko Pavelka a spisovatel a novinář Karel Hvížďala. Besedovat se bude o tom, co se děje v českých novinách, rádiích a televizích, ale také o knížkách rozhovorů s Arnoštem Lustigem nebo Karlem Schwarzenbergem či o zcela novém titulu Karla Hvížďaly Evropa, Rusko, teroristé a běženci. Setkání s  hosty začne v multimediální učebně ve 14:30. (PÝCH)
 • Velikonoční prázdniny pro žáky jsou letos v termínu 24. března a 25. března. (VOJ) 

 


Co se bude dít v dubnu mimo jiné? 

→ projekt Anglie 2016, zahraniční exkurze, začátek dubna,

→ čtvrtletní porada pedagogů v pátek 15. 4.,

→ schůzky pedagogů s rodiči žáků (SRPG) v úterý 19. 4. odpoledne,

→ přijímací zkoušky pro uchazeče o studium čtyřletého a osmiletého gymnázia od školního roku 2016-2017 v rámci  1.kola  přijímacího řízení 18. a 19. dubna,                                                                

→ závěrečná porada pedagogů  k  hodnocení   prospěchu  studentů maturitních tříd v pátek 22. 4. od 14.00 hod.,

→ ukončení řádné výuky pro maturanty 29. 4. 2016.  (VOJ)


Citát měsíce k  zamyšlení:

 „Když se v životě díváš na to, co máš, vždycky můžeš mít víc. Ale když se díváš na to, co nemáš, nikdy nebudeš mít dost.“                                                             

Oprah Winfrey 


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na duben: úterý 29. 03. 2016 do 12.00 hod.


© 29.02.2016,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz