Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2015

Kalendář KVĚTEN 2015

 • Přijímací řízení do čtyřletého a osmiletého gymnázia je i letos na všech středních školách a zvláště na gymnáziích komplikované (uchazeči mohou podávat až dvě přihlášky ke studiu různých oborů a pro mnohé školy není jasné, kam žáci nastoupí v případě, že budou přijati současně na více škol – svou volbu musí uchazeči potvrdit odevzdáním zápisového lístku ve lhůtě deseti dnů od zveřejnění rozhodnutí o přijetí). Všem přijatým i nepřijatým uchazečům ke studiu na semilském gymnáziu velmi doporučujeme sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení“ na našich webových stránkách (www.giosm.cz); základní informace jsou zveřejňovány také ve vitríně před hlavním vchodem do budovy školy. Protože na gymnáziích Libereckého kraje byla stanovena hranice úspěšnosti v testech, nebyla řada uchazečů    o gymnaziální vzdělávání úspěšná. Semilské gymnázium má v době vydání tohoto kalendáře volná místa. Proto se nepřijatí uchazeči mohou pokusit o úspěch v dalších kolech přijímacího řízení (2.kolo proběhne na semilském gymnáziu 4.5., 3.kolo 15.5.). Všem uchazečům i jejich rodičům poskytuje konzultace a poradenství v jejich konkrétní situaci ředitel školy (osobně v termínu dle dohody nebo telefonicky na čísle 481 622 773 nebo 725 346 390). (VOJ)

 • Maturitní zkoušky proběhnou i letos v několika fázích – studenti složí část společnou (státní) a profilovou (školní). Nutno dodat, že letošní maturitní kalendář se od loňského opět mění (rozhodnutí CERMATu), mění se i několik dalších parametrů maturitní zkoušky. Stále platí, že studenti musí úspěšně absolvovat písemné i ústní zkoušky – jedině v takovém případě mohou u maturity uspět. Písemné maturitní zkoušky společné části maturity začínají už 4.května (matematika a angličtina); v dalších dnech až do 11.května následují podle maturitního kalendáře postupně písemné maturitní zkoušky z dalších předmětů (podrobnosti viz www.novamaturita.cz).  Studenti obou maturitních tříd najednou vykonají ústní část maturitních zkoušek od 18. do 21. května.  Na dny 18. a 19.května (pondělí a úterý) bude ředitelem gymnázia z  provozních důvodů vyhlášeno volno pro žáky, kteří letos nematurují (tzv. ředitelské volno). I letos počítáme se slavnostním zakončením maturit, které bude spojeno s předáním maturitních vysvědčení a odměn nejlepším studentům. Toto již tradiční setkání úspěšných maturantů, jejich rodičů, vedení školy, třídních učitelů a dalších pedagogů proběhne ve dvoraně Státního okresního archivu v Semilech pravděpodobně v  pátek 29.května od 14.00 hod. (oktáva) a od 15.00 hod. (4.ročník). (VOJ)
 • Ve dnech 22. 3. - 25. 3. 2015 se konalo v Praze celostátní kolo 64. ročníku matematické olympiády, do kterého postoupil z Libereckého kraje jediný student, náš Dominik Beck (4.). Ze 45 soutěžících se umístil na pěkném 19. místě a stejně jako v kole krajském se stal úspěšným řešitelem. K dosaženému výsledku gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci GIO Semily. (HBÁ)
 • Ve dnech 23. 3. a 24. 3. se konalo školní kolo Pythagoriády. V kategorii P6 (1.O) zvítězil Tomáš Chmelík, těsně za ním se umístil Matěj Hejduk a třetí příčku obsadila Vendula Buriánová. V kategorii P7 (2.O) se nejlépe umístila Karolína Šimůnková, následující pozici zaujali se stejným bodovým hodnocením Matyáš Vízner, Matěj Karpíšek, Kateřina Kořínková a Magdalena Šlaufová. V kategorii P8 uspěl nejlépe Samuel Vohnický, následovaly ho se stejným bodovým ziskem Natálie Matějková a Ludmila Šimůnková. Gratulujeme a těm nejlepším přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se koná 13. 5. na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech. (KCÁ)
 • Ve středu 25. března se konalo v Liberci krajské kolo olympiády ve francouzském jazyce. Studentky Barbora Matějková a  Magdalena Čapková /obě 7.0/ obsadily v kategorii B2  v silné konkurenci 10. resp. 11. místo. Alena Buriánková /4.0/ soutěžila v úrovni A1 a obsadila krásné 7. místo. Všem třem děvčatům děkujeme za předvedený výkon a reprezentaci školy. (ŠKÁ)
 • Dne 26. 3. proběhlo na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E a F. V kategorii E výborně uspěli Jan Kraus (1. místo) a Tereza Šmídová (2. místo) z kvarty. Oba se stali úspěšnými řešiteli a postoupili do krajského kola, které se bude konat 30. 4. v Liberci. Jonáš Závěrka se umístil na 2. místě v kategorii F. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci GIO. (KCÁ)
 • Ve středu 8. 4. se konalo na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech okresní kolo matematické olympiády v kategoriích Z6-Z8. V kategorii Z8 s velkým náskokem zvítězil Samuel Vohnický (3.O). V kategorii Z7 získala 2. místo Magdalena Šlaufová a 3. místo Tereza Machačková (2.O). Na třetím místě v kategorii Z6 se umístil Tomáš Chmelík (1.O) a to pouhý 1 bod za vítězem. Gratulujeme ke krásným medailovým výsledkům a všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci GIO. (ŠKÁ)
 • V krajském kole olympiády z českého jazyka, proběhlo ve čtvrtek 9.4.2015, jsme měli dvě želízka. V první kategorii Terezku Šmídovou z kvarty, ve druhé Aničku Mákovou ze sexty. Terezka obsadila v silné konkurenci s převahou 1. místo a už podruhé postupuje do státního kola, které proběhne v červnu. Anička získala ve své kategorii místo osmé. Oběma děkujeme za příkladnou reprezentaci školy, Terezce Šmídové k tomu vyjadřujeme zvlášť výrazné uznání a obdiv nad jejími stabilními úspěchy v mateřském jazyce. (RIE)
 • V pondělí 13. dubna proběhla v semilském kině Jitřenka závěrečná fáze projektu Post Bellum – Příběhy našich sousedů, do kterého bylo zapojeno 9 studentů našeho gymnázia. Studenti z tercie a kvarty vytvořili dva soutěžní týmy. Jeden tým ve složení Natálie Francová, Jana Maťátková, Štěpán Šimůnek a Aleš Zahradník pod vedením Mgr. Aleše Zahradníka a druhý tým ve složení Kristýna Mejsnarová, Kateřina Kobrová, Jonáš Závěrka, Václav Vondra a Josef Bartoň pod vedením Mgr. Jana Hortvíka. Celkem se projektu a soutěže zúčastnilo 6 týmů ze tří semilských škol a blahopřejeme prvnímu z výše zmíněných týmů GIO, který obsadil 3. místo. Zapojili jsme se do soutěže, jejímž cílem je vtáhnout mladé lidí do historie – dějin svého národa a zaznamenat osudy lidí, kteří byli nějakým zásadním způsobem postiženi totalitními režimy 20. století. Sblížení mladší a starší generace je taktéž součástí tohoto projektu. Výsledné práce našich studentů můžete zhlédnout na webové stránce www.pribehynasichsousedu.cz. (ZAH)  
 • Gymnázium Ivana Olbrachta v Semilech spolupracuje již několik let s neziskovou organizací AFS a díky mezikulturním programům této organizace studovalo v předchozích letech na naší škole celkem již pět zahraničních studentů. Tento rok začala organizace AFS nabízet nový krátkodobý program, v rámci kterého navštívil na pět dnů (13. – 17. 4. 2015) naše gymnázium mexický student Leonel Leyva Ortiz. Leonel docházel do hodin třídy kvarta a zúčastnil se také hodin cizích jazyků v několika jiných třídách. Leonel strávil na naší škole pouze jeden týden, ale i za tuto krátkou dobu se stal velmi oblíbeným mezi studenty i profesory. (ULV)
 • V úterý 21.4.2015 navštívili studenti hudební výchovy z 2. ročníku operní představení v divadle F. X. Šaldy v Liberci. Na programu byla opera G. Verdiho La Traviata. (HVÁ,SDÁ)
 • Družstvo našich studentů postoupilo do republikového finále Juniorského maratónu, které proběhne v Praze 3. května. V krajském kole jsme obsadili 6. místo, před našimi studenty se umístila pouze družstva ze sportovních gymnázií v Jilemnici a Jablonci. Vzhledem k jejich již předem zaručené účasti na republikovém finále (dostávají divoké karty) postupujeme jako nejlépe umístěná střední škola bez sportovního zaměření. Přejeme studentům mnoho úspěchů v Praze. (KJC)
 • V rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Libereckém kraji (TechUp) nabízí projektový tým z Liberce pedagogickým pracovníkům ze základních škol kurzy badatelsky orientované výuky (BOV). Tyto kurzy jsou zaměřeny na předměty zeměpis, fyzika, chemie a přírodopis. V rámci těchto kurzů se pedagogové seznámí s principy badatelsky orientované výuky, vyzkouší si tuto výuku, získají metodické materiály pro jednu výukovou hodinu. 12.05. proběhne pro přihlášené učitele ze základních škol v učebně 2.ročníku Gymnázia  Ivana Olbrachta Semily badatelsky orientovaná výuka pro přírodopis. (ŠTĚ,VOJ) 
 • Na našem gymnáziu působí již několik let tým studentů, který se průběžně proškoluje v moderování interaktivních her zaměřených na prevenci patologických jevů. Naši studenti dále tyto hry prezentují žákům okolních ZŠ a zajímavou formou je seznamují s problematikou drog, šikany, atd. Dne 12. 5. navštíví studenti ZŠ v Řekách, kde místním žákům z 3. a 4. tříd odprezentují program s názvem „Zdraví, zdraví, zdraví“, který je, jak z názvu vyplývá, zaměřen na zdravý životní styl mládeže. (ULV)
 • Dne 13. 5. 2015 v 10 hodin  seznámí studenty primy, kvarty, septimy a případné jednotlivé zájemce i z  jiných tříd paní Marta Kottová z Liberce s holokaustem a jeho dopady na životy miliónů lidí. Utrpení v Osvětimi prožila osobně a  svůj další život spojila s osvětou o hrůzách nacismu.  Její poutavé vyprávění si studenti vyslechnou v aule školy. Beseda bude doplněna autentickými filmovými záběry. Vstup na setkání je zdarma. (KSÁ,VOJ,ŠTĚ)
 • Po dubnovém filmovém víkendu v Bozkově čekají na návštěvníky filmového klubu dvě tradiční projekce. 14.5. v cyklu Nevěř nikomu přes třicet (Hrdinové bez příčiny) promítneme snímek kanadského režiséra Xaviera Dolana Mami! Matka dospívajícího Steva, který trpí vážnou poruchou osobnosti, je přesvědčena, že jeho výchovu zvládne sama  a on že zvládne školu. Když do jejich života vstoupí ještě sousedka Kylea, vydají se společně na hodně divokou jízdu, kdy se záchvěvy štěstí, bezpečí a spokojenosti v mžiku mění na eruptivní výbuchy násilí a beznaděj. 28.5. pak v cyklu Okrajové žánry českého filmu představíme za účasti scenáristky a střihačky Oliny Kaufmanové dokument Vlna vs.břeh (režie Martin Štrba).  Snímek  rekonstruuje příběh přátelství, školních let i individuálních kariér skupiny dnes světově proslulých slovenských fotografů ( např.Tona Stana, Miro Švolíka nebo Vasila Stanka). (PÝCH,NEČ)
 • V rámci výkonu inspekční činnosti Českou školní inspekcí budou 15.5.2015 testováni žáci kvarty. Testování z vybraných předmětů proběhne v učebně VTV. (ŠTĚ,VOJ)
 • Ve středu 20.05. proběhne pro žáky tříd prima, sekunda, tercie a kvarta školní kolo OVOV (Odznaku všestrannosti olympijských vítězů). (ŠTĚ)
 • Po úspěšném cestopisném pořadu manželů Špillarových v loňském roce jednáme o možném pokračování. Pokud dojde k dohodě, mohou se žáci nematuritních tříd těšit ve čtvrtek 21.05. na pořad o Havajských ostrovech. Pásmo obsahuje téměř tisíc panoramatických snímků z  fascinující přírody šesti ostrovů Havaje a bude doplněno vyprávěním autorů programu. Program trvá 2 x 40 minut s krátkou přestávkou a začne v 8 nebo v 10 hodin. Akci jako alternativní výuku zeměpisu částečně hradí SRPG, vstupné na 1 žáka bude pak jen 20,-Kč. Pokud by došlo ke kolizi termínů u manželů Špillarových, pořad se uskuteční v náhradním termínu.
 • V pátek 29. května se zapojí vybrané třídy do celorepublikové akce s  názvem Noc kostelů 2015. Smyslem této akce je zpřístupnění sakrálních prostor po celé České republice pro širokou veřejnost. Naši studenti budou mít možnost se seznámit s prostorami semilského kostela sv. Petra a Pavla a během krátkého programu vyslechnou výklad o historii místního kostela, prohlédnou si varhany a vyšplhají na věž kostela. (ZAH)

 


Na červen chystáme mj.:    

 • zahraniční výjezd vybraných studentů do Francie (08.06.-13.06.),      
 • obhajoby  ročníkových  prací  žáků  3.ročníku  a  septimy (středa 17.06. a čtvrtek 18.06.),
 • závěrečnou pedagogickou radu (pondělí 22.06. od 14.00 hod.), 
 • tradiční  akci „Academia“  (úterý  23.06. od 18.00 hod.)
 • výlety jednotlivých tříd v různých termínech dle dohody třídních učitelů s vedením školy 

Motto nejen na tento měsíc: 

„Kdo si myslí, že se učí, ten je vlasti chlouba; kdo si myslí, že dost umí, začíná být trouba.“

Karel Havlíček Borovský


Vedení školy a všichni pedagogové přejí letošním maturantům, aby úspěšně zvládli maturitní zkoušky.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na červen:  25.května do 16.00 hod.


© 30.04.2015, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Helena Babcová a Mgr.Pavel Nečaský. Příspěvky dodali: Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Mgr.Ivana Housová (HVÁ), Mgr.Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Eva Kousalová (KSÁ), Mgr.Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr.Petr Pýcha (PÝCH), PhDr.Ivona Riegrová (RIE), Mgr.Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

 

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz