Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2021-22

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2014

Kalendář únor 2014

 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2014-2015 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času, skvělá školní jídelna atd.). Pokud jste se nemohli dostavit na „Den otevřených dveří GIO“, který proběhl v sobotu 11. ledna 2014, anebo jste se nemohli být přítomni na prezentacích naší školy na burzách středních škol nebo na veletrhu EDUCA 2013 v Liberci, přijďte do školy jindy, nejlépe po předchozí domluvě. Konzultace k přijímacímu řízení poskytují ředitel a zástupce ředitele, kteří se Vám rádi budou věnovat. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách  www.gio.semily.cz; v rubrice „Přijímací řízení“ jsou již zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na  poslední chvíli, abychom je mohli vyzvat k  nápravě eventuelních chyb v přihlášení. (VOJ)
 • Školního kola olympiády v českém jazyce se na sklonku loňského roku zúčastnilo 39 studentů. V I.kategorii (mladší) obsadila 1.místo Tereza Šmídová, 2.místo Pavlína Vodseďálková a na 3. se umístili se stejným počtem bodů Jan Kraus a Michaela Medková. V II.kategorii (starší) patří 1.místo Magdaleně Čapkové, 2. a současně 3. Vendule Koublové a Martině Noskové. Všem účastníkům děkujeme, vítězům gratulujeme a postupujícím do okresního kola (T.Šmídová, P.Vodseďálková, M.Čapková, V.Koublová) držíme palce. (PÝCH) 
 • V předvánočním čase, ve středu 18.12., se ve velké tělocvičně našeho gymnázia uskutečnil tradiční volejbalový zápas mezi studenty a učiteli. Diváci mohli vidět velmi kvalitní utkání s velice napínavou koncovkou. O vítězi se totiž rozhodovalo v pěti setech. Vítězem zápasu se po dvouhodinovém maratónu stal učitelský sbor. Průběh zápasu: UČITELÉ-STUDENTI  3:2 (25:20,20:25,26:24, 20:25, 25:21). (KJC)
 • Vynikajícího úspěchu dosáhla lyžařka Veronika Vanická ze sekundy osmiletého gymnázia na Olympiádě dětí a mládeže České republiky. Získala stříbrnou olympijskou medaili ve slalomu jednotlivců. Veronika dosáhla nejprve 20.1. velmi pěkného umístění ve slalomu mladších žákyň, ve kterém obsadila 7.místo ze 41 startujících dívek. Ještě cennějšího úspěchu dosáhla o den později, kdy byl na programu paralelní slalom, ve kterém obsadila skvělé 2.místo. Veronice gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy i Libereckého kraje. Svými výkony přispěla Veronika výrazně k absolutnímu vítězství Libereckého kraje mezi všemi kraji České republiky. Navíc byla Veronika Vanická nominována do reprezentace Libereckého kraje jako zástupkyně nejmladšího možného ročníku – a to je jistě příslib i do budoucna.  Dodejme ještě, že  Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Svým charakterem navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci tak nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. (VOJ,KJC)
 • Ve středu 22. 1. 2014 se uskutečnilo na ZŠ Dr. F. L. Riegra okresní kolo matematické olympiády kategorie Z9. Naše gymnázium reprezentovali tři studenti kvarty. Skvělé 2. místo obsadil Tomáš Zeman, 3. v pořadí se umístil Jan Pekárek a na 6. místě skončila Petra Loumová. Blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za výbornou reprezentaci GIO Semily! (HBÁ)
 • Velkého úspěchu dosáhl Jan Kraus z tercie v okresním kole olympiády z dějepisu (28.1.2014), kde porazil všech dalších 26 soutěžích a obsadil 1.místo! Podrobnosti o soutěži a umístění našich dalších žáků přineseme v příštím zpravodaji. (VOJ)          
 • V úterý  4.2. 2014 se koná na našem gymnáziu okresní kolo olympiády v němčině – kategorie III.A. Naši školu budou reprezentovat 2 studenti: Michael Chlum a Veronika Krauseová  z  2. ročníku. Držíme palce! (VTÁ)
 • Ve dnech 4.2. a 5.2.2014 proběhne školní kolo zeměpisné olympiády. Témata  všech kategorií a ostatní pokyny najdete na nástěnce zeměpisu ve 3.podlaží /vedle učebny MUL/. Další informace Vám podají garanti školního kola. Kategorie A a B Mgr.L.Rambousek, kategorie C Mgr.R.Berka a kategorie D Mgr.S.Bradnová. Přejeme Vám hodně zdaru v zeměpisném klání a co nejlepší znalosti v jednotlivých oborech. (BRÁ)
 • V úterý 11.2. proběhne školní kolo „Pythagoriády“. (ŠTĚ)
 • Ve dnech 9. – 14.2.2014 se studenti tercie zúčastní lyžařského kurzu na Benecku, kde budou ubytováni v rodinném penzionu Pohlednička. Studenti budou mít k dispozici vlastní vlek, chatu vybavenou vlastní hernou a saunou, kde budou moci trávit svůj volný čas. Doprovod jim budou dělat instruktoři Radim Berka, Luboš Hlava a Martin Krajíc. Pevně věříme, že zima neřekla své poslední slovo a že si užijeme spoustu příjemných chvil spojených s lyžováním a jinými zimními radovánkami. (BER)
 • Ve středu 19. února bude naše škola pořádat okresní kolo v anglické olympiádě, a to v kategorii III.A (1. – 3. ročník + 5.0 – 7.0). Na naší škole přivítáme studenty z okolních gymnázií a středních škol, kteří poměří své znalosti a schopnosti v anglickém jazyce s vítězi školního kola na našem gymnáziu. (ZAH)
 • V sobotu 22. 2. 2014 Vás zvou studenti  3.ročníku a septimy, spolu se SRPG a svými třídními profesory  Ing. Lubošem Hlavou  a Mgr. Lucií Rusovou na  každoroční absolventský ples, který je letos již devatenáctý.  Nenechte si ujít příležitost a přijďte zavzpomínat na školní léta se svými bývalými spolužáky. Jako tradičně je připravena soutěž o nejpočetněji zastoupenou třídu absolventů. K tanci a poslechu zahraje skupina Allegro, ve vinárně se pak můžete těšit na Dj Pavla Pěničku. Čeká na Vás bohatá hra o ceny a překvapení.  Ples začíná ve 20.00 v KC Golf Semily.(HLA a Karolína Bušková, studentka 3.ročníku) 
 • V úterý 25. února proběhne na našem gymnáziu další školení angličtinářů pod vedením zkušeného lektora pana Richarda Huntera, který mimo jiné připravuje různé inovativní výukové materiály pro studenty. Vybraná skupina studentů tak bude mít opět možnost komunikovat s rodilým mluvčím a testovat nové výukové postupy. (ZAH)
 • Ve dnech 23. – 28.2.2014 se studenti kvinty zúčastní  lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Radim Berka, Luboš Hlava a Lukáš Rambousek. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků. (BER) 

Co se bude dít v březnu mimo jiné? 

 • jarní prázdniny (pro okres Semily) v termínu od 10.3. do 14.3.,    
 • uzávěrka přihlášek k  přijímacímu  řízení  pro uchazeče o studium na GIO od školního roku 2014-2015: dle zákona 15.3.2014 (pozor, 15.3. je  sobota,  proto  přihlášky  doručte  nejpozději v  pátek  14.3. osobně; poslední  možností  je  podání přihlášky  na  poštu  formou  doporučené zásilky v sobotu 15.3.) (VOJ)

 


Citát měsíce k zamyšlení: „Tělo nechť každodenní své hýbání má.“ Jan Ámos Komenský

 


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na březen: pondělí  24.02.2014, 16.00 hod.

 


© 30.01.2014, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Helena Babcová, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petrl Pýcha. Příspěvky dodali: Mgr. Radim Berka (BER), Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Karolína Bušková (3.ročník), Ing. Luboš Hlava (HLA), Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO

 

   

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz