Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2014

Kalendář leden 2014

 • V posledním listopadovém týdnu proběhla ve sportovním centru v Semilech okresní kola ve volejbale. Naše družstva podala vyrovnané výkony, dívky obsadily krásné 2. místo, chlapci byli třetí. (KJC)
 • Dne 29. 11. 2013 se uskutečnilo v Brně celostátní kolo v logické hře piškvorky, pořádané Masarykovou univerzitou v Brně. Zúčastnilo se 24 týmů ze všech krajů a jeden tým ze Slovenska. Náš tým “MIS pátá odmocnina z 243“ (MISTŘI) ve složení: Jaroslav Zeman, Daniel Šimek, Lucie Plecháčová (7.O), Josef Kučera (6.O) a Josef Bartoň (3.O) se mezi dalšími 120 účastníky v žádném případě neztratil a obsadil pěkné 16. místo, což je historicky nejlepší umístění v rámci Libereckého kraje. Gratulujeme k předvedenému výkonu, děkujeme za skvělou reprezentaci GIO a těšíme se na další úspěchy! (HBÁ)

 • Během sbírky Červená stužka, která se konala v pondělí 2. prosince 2013, vybrali studenti našeho gymnázia celkem 2901 Kč. Všem dárcům děkujeme. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o projektu a výsledky celorepublikové sbírky naleznete na webové stránce http://www.aids-pomoc.cz. (ULV)
 • Školního kola olympiády z němčiny se zúčastnilo ve dnech 3.- 4.12.2013 ve 2 kategoriích 17 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. V kategorii II.B se na 1.místě umístila Tereza Šmídová (3.0), na 2. místě  Dominik Carda (2.0) a na 3. místě  Pavlína Vodseďálková (4.0). V kategorii III.A zvítězil Michael Chlum (2.roč.), na 2. místě skončila Veronika Krauseová (2.roč.) a na 3. místě Zdeněk-Binh Dang Huy (5.0). Do okresního kola v kategorii III.A, které se letos koná  4.2.2014 na našem gymnáziu, postupují první a druhý umístěný. Kategorie II.B má okresní kolo v Semilech na ZŠ Dr.Fr.L.Riegra  dne 12.2.2014 a budou v ní letos soutěžit 2-3 zástupci z naší školy. Všem gratulujeme a držíme pěsti do okresních kol. (VTÁ)
 • Školní kolo olympiády ve francouzském jazyce se uskutečnilo ve středu 4. prosince. Zúčastnilo se celkem 16 žáků, soutěž měla tři části – test, poslech a ústní projev na vylosované téma. V kategorii mladších žáků zvítězila Petra Loumová /4.0/, další dvě místa obsadily se stejným počtem bodů Mariana Machačná a Tereza Janáková /obě 4.0/. Starší kategorie měla pořadí následující : 1. Magdalena Čapková /6.0/, 2. Barbora Machová /5.0/ a 3. Karolína Neumannová /3./. Všem blahopřejeme a těm nejlepším přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které se bude konat pravděpodobně v březnu 2014. (ŠKÁ, DMÁ) 
 • V okresním kole středních škol ve florbale konaném 12.12 v Turnově obsadili naši chlapci 3. místo. O den později se v Semilech konalo okrskové kolo pro nižší gymnázia a základní školy. Naši chlapci obsadili 3. místo, které jim zaručilo postup do okresního kola. To pořádá naše škola v posledním týdnu před Vánocemi. (KJC)
 • Měsíc leden  je  pro studenty i pedagogy každé školy, tedy i Gymnázia Ivana Olbrachta Semily, vždy velmi náročný, protože se mj. uzavírá hodnocení prospěchu žáků za 1.pololetí aktuálního školního roku. Uveďme v přehledu několik důležitých termínů. Vánoční prázdniny skončí v neděli 5. ledna. Nový kalendářní rok zahajujeme výukou v pondělí 6. ledna. Pedagogové se budou radit o prospěchu, chování a hodnocení žáků za první  pololetí  letošního školního roku na pololetní pedagogické radě v pátek 24.ledna od 14.00 hod. Vysvědčení bude studentům vydáno ve čtvrtek 30. ledna. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna. (VOJ)                            
 • Ve dnech 5. – 10.1.2014 se studenti 1. ročníkU zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Radim Berka, Martin Krajíc a Lukáš Rambousek. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku‘ a spoustu veselých zážitků. (BER) 
 • 9.ledna uvede filmový klub v cyklu Okrajové žánry českého filmu celovečerní dokument Bohdana Bláhovce Show! Provokativní snímek ze zákulisí českého showbyznysu nejen o hranicích nevkusu, ale i etiky. Dětská kapela 5Angels pod sociologickým drobnohledem. 23. ledna v cyklu Hledání smyslu pak představí slavný film Seana Penna Útěk do divočiny. Příběh natočený podle deníku mladého muže, který se rozhodl opustit svět civilizace. Obě projekce začínají tradičně v 19 hodin. (PÝCH, NEČ)
 • Zájemce o studium a veřejnost průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy,  možnosti využití volného času atd.). K prezentaci slouží rovněž webové stránky gymnázia (www.gio.semily.cz ) a také již tradiční lednový „Den  otevřených dveří“, který proběhne tentokrát v sobotu 11. ledna od 09.00 do 14.00 hodin. K zájemcům promluví ředitel školy, dotazy rádi zodpoví a diskutovat s Vámi budou také zástupce ředitele, výchovný poradce a další pedagogové. Komplexní informace bude možné získat zejména při zahájení setkání v aule od 09.00 hod. Poté bude následovat prohlídka areálu školy. Jsou vítáni všichni, kteří se chtějí stát studenty gymnázia. Samozřejmě jsou zváni i jejich rodiče a ti, kteří se chtějí o gymnáziu něco dovědět anebo si jeho prostory prohlédnout. Platná kritéria přijímacího řízení budou v souladu se zákonem zveřejněna do konce měsíce ledna 2014 (mj. také na webových stránkách školy). (VOJ)  
 • Maturanti 4. ročníku a oktávy spolu se SRPG a svými třídními profesorkami Mgr. Janou Štefánkovou a Mgr. Kamilou Víznerovou Vás srdečně zvou na 58. maturitní ples, který se koná 25. ledna 2014 v KC Golf Semily. K tanci a poslechu hraje Futrál, ve vinárně bude DJ Peťák. Na plese Vás čeká předtančení a šerpování maturantů, soutěž o ceny, občerstvení. Začátek plesu je ve 20,00 hodin, vstupné 100,- Kč. (ŠFÁ,VÍZ)
 • V úterý 28. ledna proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I.A (1.0 – 2.0), II.B a II.C  (3.0 – 4.0), ve středu 29. ledna pak v kategorii III.A a III.B  (5.0 – 7.0, 1.r. – 3.r.). Začátek vždy v 8:15 hodin. Přihlaste se u svých vyučujících AJ do pátku 24. ledna. Zájemci o kategorii III se mohou rovněž přihlásit online na naší webové stránce – www.giokaj.webnode.cz.  Další informace budou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ. Těšíme se vaši účast! (ZAH)
 • Na závěr 1. pololetí školního roku (30. ledna) chystáme pro naše studenty překvapení v podobě dvou filmových projekcí v kině Jitřenka. (PÝCH)

 

Na únor mj. připravujeme: 

→ lyžařský kurz tercie v termínu od 10.2. do 15.2.    

→pořádáme okresní kola olympiády v cizích jazycích: NJ (4.2.) a v AJ  (19.2.)

→ v sobotu 22. února od 20.00 hod. pořádáme v KC Golf Semily 19. ples absolventů gymnázia

 (VOJ)


 

Citát měsíce k zamyšlení: „Neexistuje nic skutečně cenného, čeho může být dosaženo bez práce a bez námahy.“                         

                                                                                                                                                        Joseph Addison


 

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na únor: čtvrtek  23.01.2014, 16.00 hod.


 

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia úspěšný rok 2014.

 

 


 

 

© 20.12.2013, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Helena Babcová, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský. Příspěvky dodali: Mgr. Radim Berka (BER), Lenka Dymáčková (DMÁ), Mgr. Růžena Holubová (HBÁ), Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

 
Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz