Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2013

Kalendář listopad 2013

 • Ve čtvrtek 3. října 2013 se v odpoledních hodinách konal přespolní běh v malebném běžeckém areálu na Hraběnce v Jilemnici. I naše škola se stala přímými aktéry běžeckých soubojů mezi družstvy a jednotlivci. Z velkého množství výborných výkonů je těžké vyzvednout ty nejlepší. Překrásné 2. místo obsadil Filip Šírek (starší žáci) v běhu na 2000 m, pátý byl Jan Pekárek. Asi největším překvapením bylo 2. místo Davida Jiránka v nejstarší kategorii v běhu na 3000 m, který porazil i čtvrtého Jakuba Roztočila. Bojovný výkon předvedla děvčata v běhu na 1500 m, čtvrtá skončila Míša Medková (starší žákyně), které zdatně sekundovala i Petra Loumová. V mladších žákyních v běhu na 1000 m nezaostala ani Dominika Roztočilová, která skončila na 4. místě. Radost nám dělali i bratři Zemanovi Jaroslav a Tomáš, kteří si běh vysloveně užívali a v poli běžců se neztratili. Všem zúčastněným patří velký dík za předvedené výkony, které budou v budoucnosti náležitě oceněny. (BER)
 • V sobotu 5. 10. 2013 se uskutečnil již 33. ročník Pochodu maturantů. Tradiční akce se zúčastnilo celkem 174 studentů, kantorů a dalších zájemců z řad veřejnosti. Největší zájem byl o dětskou trasu (41 účastníků) a trasu 8 km (97 účastníků), cyklotrasy 45 a 55 km absolvovalo celkem 8 statečných jezdců. Soutěž o nejpočetněji zastoupenou třídu GIO a dort vyhrála třída sekunda v těsném závěsu s primou a kvintou osmiletého studia. Na druhé straně se našly i třídy, které neměly ve startovní listině ani jediného zástupce – kvarta a 2. ročník. Odměny byly předány také dvěma nejstarším účastníkům  (ročník 1947) a nejmladší účastnici (červenec 2013). Pochvalu zaslouží i kantoři, kteří byli absolutně nejpočetnější skupinou GIO – zúčastnilo se celkem 16 vyučujících! Všem odvážlivcům děkujeme za účast a odměněným ještě jednou blahopřejeme. (VÍZ, ŠFÁ)
 • Ve středu 16.10. se konalo školní kolo ve volejbale dívek. Do soutěže se bohužel přihlásila pouze čtyři družstva. Hrálo se v jedné skupině, každý tým s každým. Celkovými vítězkami se staly dívky ze 4.ročníku, které ztratily jediný set s celkově druhými studentkami 3.ročníku. Třetí místo obsadily hráčky z 2.ročníku, čtvrté jsou kvartánky. (KJC)
 • Ve dnech 14. - 18.10.2013 navštívilo 10 studentů našeho gymnázia partnerské gymnázium v německém Weißwasseru. Letošní název projektu "Der Ton macht die Musik" vypovídá o náplni našeho pobytu - tvořivá práce s keramikou a hudbou. Přes počáteční jazykový ostych se naši studenti se svými novými německými kamarády plně zapojili do všech činností - výroba keramiky, muzicírování, sportovní vyžití např. bowling, golf, jízda na kolech. V březnu přivítáme studenty z Weißwasseru u nás v Semilech. Kéž si od nás odvezou stejně krásné zážitky a vzpomínky. (SDÁ,ULV)
 • Ve středu 16.10.2013 jsme přivítali na našem gymnáziu poprvé hosty z partnerského města Schauenburg (Hesensko). Skupina 12 mladých lidí z Německa se chtěla během svého týdenního pobytu v Semilech seznámit se svými vrstevníky a poznat jejich způsob života, hlavně trávení volného času. Chtěli také poznat město a okolí. Připravili jsme pro ně nejprve program ve škole - prohlídku školy, aktivní účast v hodinách němčiny s prezentací o Schauenburgu a okolí, náslechy v hodinách angličtiny, psychologie a dějepisu. Pan ředitel PhDr. Vojta pozdravil hosty v tradičním taláru a pozval je do naší jídelny, kde jsme společně poobědvali typicky české jídlo „knedlo vepřo zelo“. Poté jsme jim ukázali město formou hry „Stadtrallye“. Odpoledne vzali naši studenti hosty dle svých zájmů na volnočasové aktivity (ZUŠ, koně, bowling, hledání tzv. kešek, procházka po Vysokém n.J., vycházka na Riegrovu stezku atd.), později někteří i domů, aby mohli alespoň krátce nahlédnout do života českých rodin. Část studentů ve školní kuchyňce zdobila perníčky a pekla bramborové placky s kolegyní Mgr. Jarolímkovou Římkovou. V pátek večer absolvovali němečtí hosté v doprovodu Mgr. Vojtové prohlídku Základní školy Dr.F.L.Riegra s panem ředitelem Mgr. Strnadem a poté si poslechli minikoncert Jizerky, který pro ně připravila v rámci zkoušky sboru. Pro naše studenty je tento kontakt velmi přínosný hlavně z pohledu jazykového – měli možnost vyzkoušet si komunikaci v němčině v praxi, vypomáhali si částečně i angličtinou. Někteří navázali nová přátelství - nezůstalo jen u jednodenního setkání, v dalších dnech se soukromě ještě setkali a zůstávají v kontaktu i na dálku (maily, facebook, chatování, skype,…). (VTÁ)
 • I v letošním školním roce jsme se zúčastnili „Veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB 2013“ v liberecké TIPsport aréně. Veletrh byl pořádán ve dnech 17. až 19.10. a byl zaměřen zejména na aktuální vzdělávací nabídku středních škol, vysokých škol a nabídku zaměstnavatelů v našem regionu. (VOJ,ŠTĚ)
 • V pondělí 21. 10. 2013 se uskutečnila tradiční soutěž „Cesta proti času“, jíž se zúčastnili i naši studenti 1.O a 2.O. Soutěž je zaměřená na znalosti o historii a památkách města Semily. Z více než padesáti družstev se šest družstev z našeho gymnázia umístilo do první desítky, dokonce jsme obsadili dvě příčky oceněné. 3. místo získaly Tereza Fikarová, Jana Maťátková, Natálie Matějková a na příčku nejvyšší (tedy 1. místo) vystoupily, stejně jako v loňském roce, Natálie Francová, Natálie Samková a Viktorie Palová (všechny ze 2.O). (ŠFÁ, RSÁ)
 • Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2014 je ještě daleko. Střední školy se na školách základních prezentují vždy už v podzimních měsících. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2014-2015 a jejich rodiče budeme podávat na již tradičních „burzách“ středních škol, a to např. Rokytnici n.J. (4.11.), v Turnově (6.11.), v Lomnici nad Popelkou (6.11.), ve Vysokém nad Jizerou (13.11.). Termíny dalších setkání s rodiči a uchazeči o studium na našem gymnáziu nám ještě další základní školy sdělí. Informativní schůzky chystáme např. i pro zájemce ze základních škol v Semilech a v Železném Brodě. Avizujeme také, že tradiční „Den otevřených dveří GIO“ se uskuteční  v  sobotu  11.1.2014  od 09.00 do 14.00 hod. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý zvláště po administrativní stránce, jsou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy – kontakty viz webové stránky naší školy www.giosm.cz. (VOJ, ŠTĚ)
 • V sobotu 2.11. proběhne v aule gymnázia podzimní setkání pěstitelů bonsají. Při společném tvarování donesených stromků poradí zkušenější pěstitelé začínajícím zájemcům o bonsaje. V průběhu setkání bude možné zakoupit předpěstované rostliny. Začátek akce v 09.00 hod., bližší informace poskytne pan Jan Lengál, tel. 774 360 022. (LEN)
 • Ve středu 6. 11. navštíví naše gymnázium pan Dan Přibáň, který bude se studenty sexty besedovat o své cestě trabantem po Jižní Americe. Více informací o jeho zajímavé expedici naleznete na www.amerika.transtrabant.cz.  Beseda proběhne v rámci hodin cizích jazyků a kromě svých zážitků z cest bude pan Přibáň diskutovat se studenty také o Mezinárodní ceně vévody z Edinburghu (originálním názvem The Duke of Edinburgh’s International Award, zkráceně DofE Award). Jedná se o vzdělávací program, který mladým lidem umožňuje smysluplné využívání volného času a rozvoj dovedností pro jejich uplatnění na pracovním trhu. Více informací o programu naleznete na dofe.cz. (ULV)
 • Jak již bylo avizováno v říjnovém kalendáři, 7.listopadu uvede filmový klub v Semilech v rámci cyklu Okrajové žánry českého filmu celovečerní dokument Josefa Abrháma ml. Hoteliér. Nový cyklus hraných snímků Hledání smyslu představí 21.listopadu nový film Costy Gavrase z prostředí nadnárodních bank Kapitál. (PÝCH,NEČ)
 • V měsíci listopadu se studenti našeho gymnázia zúčastní několika akcí zaměřených na prevenci sociálně patologických jevů (7., 14. a 20.11.).   
 • Na našem gymnáziu působí již několik let tým studentů, který se průběžně proškoluje v moderování interaktivních her zaměřených na prevenci patologických jevů. Naši studenti dále tyto hry prezentují žákům okolních ZŠ a zajímavou formou je seznamují s problematikou drog, šikany, atd. Dne 7. 11. navštíví studenti ZŠ v Benešově u Semil, kde místním žákům odprezentují program s názvem „Zdraví, zdraví, zdraví“, který je, jak z názvu vyplývá, zaměřen na zdravý životní styl mládeže. 
 • Ve čtvrtek 14. listopadu navštíví studenti kvarty kino Jitřenka, kde zhlédnou film „Život není hra“, který se zabývá kyberšikanou a dalšími riziky virtuálního světa. Začátek promítání je v 8:30, předpokládaný konec akce je v 11 hod. Vstupné 20 Kč.
 • Ve středu 20. listopadu se v KC Golf uskuteční další ročník Dne prevence kriminality, kterého se zúčastní žáci 6. tříd semilských ZŠ a primy našeho gymnázia. Studenti během dopoledne navštíví několik stanovišť, na kterých se seznámí s činností institucí působících v oblasti prevence sociálně patologických jevů. Začátek akce je v 8:00 hod, vstupné 20 Kč. (ULV)
 • V úterý 12. listopadu 2013 od 9.00 do 10.30 (tedy 2. a 3. vyučovací hodinu) se uskuteční olympiáda z dějepisu. Letošní ročník se zabývá tématem „Vznik a vývoj měst“. Olympiáda je určena pro žáky 2.O, 3.O a 4.O. Všem přihlášeným přejeme hodně úspěchů. (ŠFÁ, RSÁ)
 • Studenti literárního semináře zakončí v listopadu tematický blok věnovaný poezii a jejímu významu v současnosti setkáním s básníkem a výtvarníkem Ivem Vodseďálkem.  Přítel Egona Bondyho nebo Bohumila Hrabala založil v 50.letech minulého století první samizdatovou edici Půlnoc, v té době je tvůrcem tzv.trapné poezie a stává se vzorem pro další generaci undergroundových umělců. V posledních letech se Vodseďálek věnuje tvorbě koláží a esejistické práci. Besedu s autorským čtením plánujeme na 19.listopadu a bude otevřena i dalším zájemcům. (PÝCH)
 • Čtvrtletní porada pedagogů proběhne v pátek 22.11. od 14.00 hod. Učitelé zhodnotí prospěch, chování a absenci žáků za 1.čtvrtletí školního roku 2013-2014. (VOJ)
 • V pondělí 25. 11. 2013 se bude konat školní kolo chemické olympiády kategorie A a B. Letošní ročník ChO je jubilejní 50. a z toho důvodu se obě nejstarší kategorie konají již v podzimním termínu. Ostatní kategorie mají školní kola plánovaná tradičně až v novém kalendářním roce – kategorie D (3.O a 4.O) v únoru a kategorie C (1. a 2. ročník, 5.O a 6.O) v březnu 2014. Přihlášky a zadání teoretické části (domácí příprava) u příslušných vyučujících chemie. Bližší informace najdete také na webových stránkách komise biologie a chemie. (VÍZ)
 • Na úterý 26.11. od 16.00 hod. je naplánováno  setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule od 16.00 hod., od cca 16.30 hod. informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách). (VOJ)
 • Tradiční Vánoční jarmark pořádaný Pojizerskou galerií se uskuteční v prvním adventním týdnu v sobotu 30. listopadu 2013 a bude trvat od 9 do 16 hodin. Výrobky naší keramické dílny na něm prezentujeme pravidelně od roku 2002. Osmkrát jsme se už také zúčastnili Vánočních trhů v Libštátě, i tam budete moci náš stánek opět spatřit. Na obě akce letos připravujeme vedle několika osvědčených typů vánočního zboží dílka zcela nová. Dárečky pro děti i dospělé se studenty připravily profesorky Riegrová, Rusová a Staňková. S organizací prodeje bude, stejně jako v minulých letech, pomáhat kolegyně Štefánková. Příprava jmenovaných akcí je pro nás každoročně potěšením. Přijďte, pozastavte se u našeho stánku a vyberte si. Uděláte radost nejen sobě a vašim blízkým, ale i nám. (RIE, RSÁ)

 

Citát měsíce k zamyšlení:

„Kdo si myslí, že se učí, ten je vlasti chlouba. Kdo si myslí, že dost umí, začíná být trouba.“

                                                                                                                                                  Karel Havlíček Borovský


                                                                                               

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na prosinec: pondělí 25.11. do 16.00 hod. 


 

© 25.10.2013,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Radim Berka (BER), Jan Lengál (LEN), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), PhDr. Ivona Riegrová (RIE), Mgr. Lucie Rusová (RSÁ), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ).

 
Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz