Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » ROK 2022

Kalendář prosinec 2022

 • Dne 18. října se uskutečnilo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. V primě se nejlepším řešitelem stal Martin Novák, o 2. – 5. místo se podělili Ladislav Szabó, Matěj Römiš, Nela Volencová a Ondrej Polakovič. V sekundě zvítězila Daniela Szabó, za ní se umístil Tobiáš Cerman a 3. – 5. místo zaujaly Evelína Machová, Johana Novotná a Magdalena Zahradníková. V tercii si nejlépe vedl Petr Flégr, na 2. – 3. místě se umístili Anežka Brázdilová a Adam Drahoňovský. V kvartě získal 1. místo Juraj Polakovič, 2. místo Matěj Meca a 3. místo Jakub Matura.  Okresní kolo se konalo v ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech dne 22. listopadu. Krásného úspěchu dosáhl Ondrej Polakovič z 1.O, který se mezi šesťáky umístil na 1. - 2. místě. Gratulujeme! (KCÁ)
 • Dne 15. listopadu se stejně jako v předešlých letech uskutečnilo v aule naší školy oblastní kolo soutěže pIšQworky a naše týmy opět nezklamaly a podaly přesvědčivé výkony. Na prvním místě se umístili C10H15N (Valentová, Bartoň,  Kopych, Housová, Krause ze septimy) a na místě druhém Dingo (Nechanická, Hetfleišová, Brázdilová, Chmelíková, Hedvičáková ze sexty). Místo čtvrté pak v konkurenci pěti družstev vybojoval tým  We are Lítající Čestmír z tercie.  Do krajského kola postoupily naše týmy z prvních dvou míst a ostudu neudělaly – C10H15N s jedinou těsnou prohrou z celkového počtu 5 zápasů obsadil krásné 2. místo, Dingo skončil na místě osmém. Děkuji za reprezentaci školy a věřím, že se nám už brzy povede 1. místo pokořit a vydat se na celorepublikové finále do Brna. (PKÁ) 

 • V týdnu od 5. do 9. prosince proběhne školní kolo olympiády z dějepisu na téma Rozdělený svět a Československo v něm - 1945-1992. Bližší informace obdrží zájemci od svých vyučujících dějepisu. (HOR)
 • Ve čtvrtek 8. prosince vyrazí čtyřicet studentů vyššího gymnázia na exkurzi do Prahy. Během dopoledne navštívíme kostel sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, místo spojené s  hrdinným bojem sedmi československých parašutistů 18. června 1942. Odpoledne tematicky navážeme prohlídkou expozice „Nikdy se nevzdáme“ v  Národním muzeu. Tento výstavní projekt připomíná 80. výročí operace Anthropoid a další významné události roku 1942. Exkurzi zakončíme ve 20 hodin v kostele sv. Šimona a Judy, kde se naši studenti zúčastní živého vysílání pořadu Fokus Václava Moravce. Ústředním tématem pořadu bude víra a naděje. Studenti budou mít možnost položit otázky týkající se tohoto tématu pozvaným osobnostem. Exkurzi připravují profesoři Ulvr, Hortvík a Zahradník. (ULV)
 • 12. a 13. prosince bude na semilském gymnáziu probíhat simulace prezidentských voleb v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách, jenž má za cíl probouzet zájem mladých lidí o politiku a veřejné dění. Studenti starší 15 let tak budou mít možnost vybrat si ze širokého spektra kandidátů, kteří se ucházejí  o post hlavy státu, a vhodit jim do urny svůj hlas. Volba proběhne v místnosti IC před volební komisí, již tvoří rovněž studenti naší školy. Více informací o projektu voleb „nanečisto“ se můžete dozvědět na webu: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby (Ondřej Zajpt, oktáva)
 • Ve čtvrtek 15. prosince se v učebnách 6.O a 7.O uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích  III. A (5.O, 6.O, 7.O, 1., 2., 3. ročník) a II. B (3.O, 4.O). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny. Viel Erfolg! Ve stejný den se v učebně MUJ koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích označených A I, B II). Informace u vyučujících FJ. Bonne chance à tous! Obě olympiády začnou v 9 hodin.  (VTÁ, ŠKÁ)
 • V pondělí 19. prosince absolvují žáci tercie interaktivní program spojený s besedou o finanční gramotnosti. Program proběhne od 8 do 10:45 hod. (1. až 3. vyučovací hodinu). Lektorem programu bude pan ing. Michal Koťátko, který bude mít pro terciány kromě teoretických informací o finanční gramotnosti přichystané i zábavné praktické aktivity. (ULV)
 • Vánoční prázdniny začnou v pátek 23. prosince a potrvají do pondělí 2. ledna 2023 včetně. Výuka v  novém kalendářním roce začne v úterý 3. ledna. (VOJ)

 

Na leden 2023 plánujeme:

 • 7. 1. „Den otevřených dveří gymnázia“, určeno pro uchazeče o vzdělávání – zahájení od 9:00 v aule školy
 • lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n. J. od 8. 1. do 13. 1.)
 • pololetní poradu pedagogů o prospěchu, chování a absenci studentů za 1. pololetí školního roku 2022/2023 (24. 1. od 16:00 hod.)
 • maturitní ples (sobota 28. 1.)
 • ukončení 1. pololetí školního roku 2022/2023 a předání vysvědčení, resp. výpisů z vysvědčení (úterý 31. 1.)

 

Citát měsíce k zamyšlení:

„Největší překážkou lidského štěstí je, že chceme být šťastní příliš.“

 

Bernard Le Bovier de Fontenelle  

 


 

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia a všem lidem dobré vůle klidné a krásné adventní dny a vánoční svátky plné lásky, pohody a radosti. 


 

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na leden 2023: pátek 16. prosince v 16:00 hod.

© 30. 11. 2022, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Ondřej Zajpt (oktáva).

 

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz