Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » ROK 2022

Kalendář listopad 2022

 • V úterý 4. října proběhlo v Turnově krajské kolo středních škol v atletice. Družstvo dívek po vítězství v okresním kole obsadilo celkové 7. místo. Chlapci, kteří byli v okresním kole druzí, obsadili také sedmou pozici. (KJC)
 • Ve čtvrtek 6. října se na jilemnické „Hraběnce“ uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. Naše družstvo ve složení Adam Malý (7.O), Patrik Mazánek (3.), Tomáš Zajíc (2.) a Tomáš Pekárek (1.) celkově vyhrálo a postoupilo do krajského finále. Mezi jednotlivci se na medailové pozice dostali Adam Malý (1. místo) a Tomáš Pekárek (3. místo). Krajské kolo se uskutečnilo v Jablonci nad Nisou ve středu 19. října. Chlapci ve složení Adam Malý (7.O), Tomáš Zajíc (2.), Tomáš Pekárek (1.), Petr Flössel (8.O) a Ondra Zajpt (8.O) obsadili 6. místo. Mezi jednotlivci vybojoval Adam Malý čtvrtou pozici. (KJC)

 • Naše gymnázium jsme ve dnech 13. až 15. října prezentovali na veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí  EDUCA EXPO v Liberci.  Naši školu představili zájemcům Mgr. Lukáš Rambousek, Ing. Luboš Hlava a studenti Šimon Kratzer a Jan Seliger ze 4. ročníku. Zájemcům o studium na našem gymnáziu od školního roku 2022/2023 s předstihem sdělujeme, že v  přijímacím řízení budeme moct přijmout 30 studentů do čtyřletého a 30 studentů do osmiletého studijního programu. Možná se zdá, že na přijímací řízení je ještě brzy, čas ovšem běží neuvěřitelným tempem. Avizujeme, že tradiční „Den otevřených dveří Gymnázia Semily“, který je určen zejména uchazečům o studium, plánujeme na sobotu 7. ledna 2023. V tento den Vám podrobně vysvětlíme podmínky přijímacího řízení, budete si moct prohlédnout školu a pohovořit s ředitelem, zástupcem ředitele a pedagogy školy.   Pro zájemce je připraven přípravný kurz k přijímacím zkouškám (více na www.giosm.cz). (VOJ)
 • Třída kvinta se ve dnech 31. října až 2. listopadu zúčastní adaptačního kurzu na Benecku. Náplní kurzu budou hry vedoucí k poznání nových spolužáků a stmelení třídního kolektivu. Kurzu se aktivně zúčastní a pedagogický dozor budou vykonávat Mgr. Jitka Strnadová a Mgr. Lucie Pavlatová.  (SDÁ, PLÁ)
 • Na středu 2. listopadu připravujeme konzultační seminář pro maturanty. Setkání s ředitelem a zástupcem ředitel školy proběhne v aule 6. vyučovací hodinu. Studentům budou předány informace k maturitám v  roce 2023, podrobně jim vysvětlíme také postup při vyplňování přihlášek k maturitě (kompletní přihlášku musí maturanti podat nejpozději do 1. prosince 2022) a odpovíme na dotazy, které se budou týkat maturitních zkoušek. (VOJ)
 • V průběhu října se konalo základní kolo Logické olympiády. Zájemci psali on-line test. Mezi nejlepší řešitele v kategorii B (2. stupeň ZŠ) patřili Juraj Polakovič a Jakub Matura z 4.O. Oba postoupili do krajského kola, které se uskuteční 4. listopadu v  Liberci. Pedagogický doprovod vykoná Mgr. Pekárková. (KCÁ)
 • V pátek 4. listopadu absolvují studenti maturitních tříd národní srovnávací testy SCIO z vybraných předmětů. Testování z  obecně studijních předpokladů se zúčastní také studenti 3. ročníku a septimy. (VOJ)
 • V úterý 8. listopadu od 8:00 do 17:00 hod. se v  prostorách KC Golf Semily bude konat burza středních škol a pracovních příležitostí, na které se naše škola bude také prezentovat. Uchazeči o studium na semilském gymnáziu mohou například i při této příležitosti získat informace k přijímacímu řízení v roce 2023, ke školním vzdělávacím programům gymnázia atd. (VOJ)
 • V pátek 11. listopadu od 10:00 hod. se studenti kvarty a studenti hudební výchovy z 1. a 2. ročníku, kvinty a sexty zúčastní výchovného koncertu pro školy v KC Golf Semily v rámci festivalu "Jazz pod Kozákovem". Vystoupí Big Band ZUŠ Liberec, taneční obor ZUŠ Semily, slovem bude provázet bývalá studentka gymnázia Nikola Bartošová. Máme se opět na co těšit! (SDÁ, PVÁ)
 • Čtvrtletní porada pedagogů proběhne v úterý 15. listopadu od 16:00 hod. Pedagogové budou hodnotit prospěch, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2022-2023. (VOJ)
 • V pátek 18. listopadu bude z provozních a technických důvodů vyhlášeno tzv. ředitelské volno. Výuka v tento den nebude probíhat.  (VOJ)
 • V úterý 22. listopadu od 16:00 v aule a poté ve třídách proběhne setkání pedagogů s  rodiči našich žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v  aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách). (VOJ)
 • V úterý 29. listopadu se na naše gymnázium vrátí scenárista a režisér Jan Prušinovský, tvůrce filmů Kobry a užovky, Chyby nebo seriálů Okresní přebor či Most! Se studenty bude mluvit o vzniku scénářů, natáčení i o svém novém snímku Grand Prix (následně bude premiérově uveden v kině Jitřenka) nebo o dokončovaném seriálu pro ČT Dobré ráno, Brno!  Debata s Janem Prušinovským určená studentům literárního semináře a všem dalším zájemcům proběhne v multimediální učebně od 14:30 hod. (PÝCH) 

Vybrané informace na prosinec:

 • vánoční prázdniny začnou v pátek 23. prosince (vyučování v novém kalendářním roce začne v úterý 3. ledna) 

 

 


Citát k  zamyšlení: 

„Ten, kdo zná všechny odpovědi, nedostal všechny otázky.“ 

(Konfucius) 


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na prosinec:

čtvrtek 24. listopadu v 16:00 hod.

 


© 31. 10. 2022, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Martin Krajíc, Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Lucie Pavlatová (PLÁ), Mgr. Lucie Pospíšilová (PVÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ)

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz