Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » ROK 2022

Kalendář květen 2022

 • V úterý 5. dubna vyrazili studenti sekundy do Liberce na projektový den, jehož cílem bylo seznámit se s vektorovou grafikou, řezáním a gravírováním pomocí laseru. Žáci se také seznámili se základy truhlářské práce a rozvinuli svou manuální zručnost. Program s odborným vedením byl hrazen z projektu Šablony II. Pedagogický doprovod vykonali učitelé Kocourová a Ulvr. (KCÁ)
 • V únoru a březnu proběhla na GIO školní kola olympiády z biologie a chemie. Student druhého ročníku Petr Kousal postoupil do krajského kola chemické olympiády kategorie C, které se konalo ve čtvrtek 7. dubna na Gymnáziu a SOŠPg Jeronýmova v Liberci. V soutěži vybojoval krásné 8. místo a byl úspěšným řešitelem. (VÍZ)
 • Hned další den, v pátek 8. dubna, soutěžil Petr také v krajském kole biologické olympiády kategorie B, které tradičně pořádá DDM Větrník v Liberci. V souboji, který se skládal z testu, poznávání rostlin, živočichůa hub, tzv. speciálního poznávání biologických objektů, a tří praktických úkolů, Petrovi o 2,5 bodu unikla bronzová medaile a umístil se na 4. místě z 26 soutěžících. Výsledek je o to cennější, že letos bylo téma značně obtížné – rovnováha v přírodě – a zahrnovalo velké množství chemie a genetiky, která se probírá až v maturitním ročníku. I proto možná důležitější než umístění je, že Petr byl jedním z pouhých pěti úspěšných řešitelů (úspěšnost nad 60 %)! Děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme k dosaženým výsledkům. (VÍZ)

 • V dubnu se naši studenti zúčastnili krajských kol hned dvou dějepisných soutěží. 4. dubna obsadil Vojtěch Hlava (4.)  v silné konkurenci  9. místo na Dějepisné olympiádě. O dva dny později, 6. 4., Dominik Pavlata (8.O), Jaromír Šimek a Zdeněk Kutěna (oba 4.) dosáhli 4. místa v mezinárodní Dějepisné soutěži gymnázií, když za sebou nechali tradiční rivaly z Turnova a Jilemnice. (HOR)
 • Ve středu 20. dubna se odehrál klasický volejbalový zápas učitelů proti studentům. Diváci mohli vidět kvalitní a dramatický zápas, ve kterém se z vítězství 3:1 (25:19, 23:25, 25:13, 25:21) radovalo družstvo učitelů.  (KJC)
 • V pátek 29. dubna jsme zveřejnili výsledky 1. kola přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého gymnázia. Všem uchazečům doporučujeme sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení“ na našich webových stránkách (www.giosm.cz), kde poskytujeme aktuální informace a servis rodičům uchazečů. Vybrané informace a pokyny k postupu uchazečů po zveřejnění výsledků přijímacího řízení budou průběžně zveřejňovány také ve vitríně před hlavním vchodem do budovy školy. Přijatí uchazeči svou volbu školy musí potvrdit odevzdáním zápisového lístku ve lhůtě 10 pracovních dnů od zveřejnění rozhodnutí o přijetí; nepřijatým uchazečům doporučujeme nejpozději do 3 dnů po obdržení rozhodnutí o nepřijetí podat odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí, protože jen na základě odvolání mohou být v případě posunu v  pořadí přijati. Nepřijatí uchazeči se mohou pokusit o úspěch také v případných dalších kolech přijímacího řízení. Máte otázky? Nejste si jistí, jak máte postupovat? Ve Vaší konkrétní situaci Vám rádi poradíme. Přijďte nejlépe osobně, schůzku si ale domluvte pokud možno předem.  (VOJ)
 • Maturitní zkoušky proběhnou i letos v několika fázích. Studenti složí část společnou (státní) a profilovou (školní). Maturanti musí úspěšně absolvovat všechny písemné i ústní zkoušky; v případě zkoušek konaných kombinovanou formou (např. zkouška z  výtvarné výchovy nebo z hudební výchovy) musí úspěšně vykonat všechny části zkoušky; jedině v takovém případě mohou u maturity celkově uspět. Didaktické testy absolvují maturanti v prvním květnovém týdnu. V pondělí 2. května je na programu matematika a angličtina, v úterý 3. května český jazyk, ve středu 4. května matematika rozšiřující a německý jazyk. Písemné práce profilové maturitní zkoušky budou bezprostředně následovat: český jazyk ve čtvrtek 5. května, anglický jazyk nebo německý jazyk v pátek 6. května a matematika v pondělí 9. května. V termínu od 23. května do 27. května maturity vyvrcholí ústními zkouškami profilové maturity v obou maturitních třídách současně. (VOJ)
 • Na dny 23. a 24. května (pondělí a úterý) bude ředitelem gymnázia z provozních a personálních důvodů vyhlášeno volno pro všechny žáky nematuritních tříd (tzv. ředitelské volno).  (VOJ) 
 • Ve středu 25. května navštíví studenti tercie science centrum iQLANDIA v Liberci. Čeká je program Elektrické a magnetické vlastnosti látek v laborce. Součástí projektového dne je také plnění úkolů ve skupinách při prohlídce interaktivních expozic. Celý program je hrazen z projektu Šablony II. (KCÁ)
 • I letos počítáme se slavnostním zakončením maturit, které bude spojeno s předáním maturitních vysvědčení a odměn nejlepším studentům. Toto již tradiční setkání úspěšných maturantů, jejich rodičů, vedení školy, třídních učitelů a dalších pedagogů proběhne pravděpodobně  v  pátek 3. června od 14:00 hod. (oktáva) a od 15:00 hod. (4. ročník) v aule gymnázia.  (VOJ)

Na červen chystáme například:    

 • studenti 3. ročníku a septimy budou obhajovat své ročníkové práce (středa 1. 6. a čtvrtek 2. 6.),
 • výlety jednotlivých tříd v termínech dle dohody třídních učitelů s vedením školy,  
 • závěrečnou pedagogickou radu (čtvrtek 23. 6. od 14:00 hod.),
 • ukončení školního roku (čtvrtek 30. 6.) 

Ředitelství školy, všichni učitelé i nepedagogičtí zaměstnanci školy přejí letošním maturantům, aby úspěšně zvládli maturitní zkoušky.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na červen:

pátek 27. května ve 12:00 hod.


© 29. 4. 2022, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Helena Babcová a Mgr. Petr Pýcha. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ).

Obrázek uživatele Hlava

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz