Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » ROK 2022

Kalendář duben 2022

 • Dne 4. března se konal projektový den mimo školu třídy kvinta v Muzeu Českého Ráje v Turnově. Tato akce se uskutečnila v rámci aktivit k tématu ASPNet UNESCO „2022 – Mezinárodní rok mineralogie“. Aktivity měly za cíl podporu programů UNESCO – Přírodní a kulturní dědictví, Člověk a příroda, podpora badatelské činnosti žáků ZŠ a SŠ, zvýšení zájmu o neživou přírodu a popularizaci mineralogie i dalších geologických věd. Studující pracovali na monitorování výskytu minerálů v regionech ČR, prováděli badatelskou činnost v prostorech a sbírkách MČRT a vyslechli také přednášku k tématu regionální geografie. (ŠTĚ)
 • Okresní kolo Dějepiské olympiády se konalo 22. března. V první kategorii soutěžily  Nikola Jurášová  a Nicol Daníčková z tercie a Karolína Bochová z kvarty. Nejlepší výkon podala Nikola Jurášová (9. -10. místo). Ve druhé kategorii naše gymnázium reprezentovali Vojtěch Hlava a Zdeněk Kutěna ze 4. ročníku a Dominik Pavlata z 8.O. Nejlépe se dařilo Vojtěchu Hlavovi, který obsadil 2. místo. Všem děkujeme za účast a blahopřejeme. (ŠFÁ)
 • Dne 24. března proběhlo slavnostní předání FCE certifikátů studentům našeho gymnázia. 11 studentů úspěšně absolvovalo náročné cambridgeské zkoušky a prokázalo svou znalost jazyka na úrovni B2 (někteří z nich na úrovni C1), což jim například umožní nahradit část maturitní zkoušky z anglického jazyka. (ZAH)
 • V pátek 25. března proběhla v rámci společenskovědního semináře beseda o Evropské unii. Se studenty septimy a 3. ročníku debatoval pan Martin Fišer z Eurocentra v Liberci. Tématem besedy byly, mimo jiné, aktuální otázky EU, vztah EU a České republiky a příležitosti, které EU nabízí studentům a mladým lidem, včetně možností studia na univerzitách v zahraničí. (ULV)
 • Ve středu 30. března se studenti septimy a 3. ročníku zúčastnili projektového dne v science centru iQLANDIA v Liberci. Navštívili science show a interaktivní expozice, kde ve skupinách zpracovávali zadané úkoly. Náklady byly hrazeny z projektu Šablony II. Pedagogický doprovod vykonali učitelé L. Hlava a M. Molčan. (KCÁ)
 • 11. dubna navštíví GIO scenárista a profesor pražské FAMU Petr Jarchovský, několikanásobný držitel Českého lva, tvůrce filmů Pelíšky, Pupendo, Musíme si pomáhat nebo Želary. Se studenty si bude povídat o dlouhé cestě od námětu po hotový film, realizaci konkrétních vybraných snímků i o tom, jak se učí scenáristika. Setkání je určeno studentům literárního semináře a dalším zájemcům a začíná ve 14:30 hod. v multimediální učebně. (PÝCH)
 • V úterý 12. dubna se koná okresní kolo Matematické olympiády, kam postoupili úspěšní řešitelé školního kola David Horák a Charlotte Šírková (2.O). David se ve školním kole umístil na 1. místě, Charlotte na 2. místě. Okresní kolo proběhne na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech. Pedagogický doprovod vykoná J. Kocourová. (KCÁ)
 • Uchazečům o studium v  naší škole od školního roku 2022/2023 byly odeslány pozvánky k jednotným přijímacím zkouškám. Kromě termínů a detailů o průběhu zkoušek, povolených pomůckách atd. obdrželi uchazeči podrobné informace o postupu po vykonání jednotných přijímacích zkoušek. Pokud mají uchazeči a jejich rodiče jakékoli dotazy k  přijímacímu řízení, mohou kontaktovat ředitele nebo zástupce ředitele školy. Doporučujeme Vám také sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení“ na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz). Přijímací zkoušky v rámci 1. kola přijímacího řízení na čtyřleté gymnázium proběhnou 12. dubna (1. termín) a 13. dubna (2. termín), na osmileté gymnázium 19. dubna (1. termín) a 20. dubna (2. termín). (VOJ)                                                                                                                                                   
 • Ve čtvrtek 14. dubna mají žáci velikonoční prázdniny. (VOJ)
 • Čtvrtletní porada, na které budou pedagogové hodnotit prospěch, chování a absenci žáků, proběhne ve čtvrtek 21. dubna od 16:00 hod. Navazující setkání rodičů žáků s  pedagogy a vedením školy je plánováno na čtvrtek 28. dubna od 16:00 hod. (začátek v aule, poté ve třídách). (VOJ)
 • Maturanti, třídní učitelé Mgr. Jan Hortvík a Mgr. Aleš Zahradník, ředitelství školy a SRPG při Gymnáziu Ivana Olbrachta Semily Vás srdečně zvou na 65. maturitní ples. V sobotu 23. dubna od 20:00 hod. v KC Golf Semily si přijďte poslechnout kapelu Allegro a zatančit si. Ve vinárně pro Vás bude připravena diskotéka. Proběhne samozřejmě i tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení i půlnoční překvapení. Cena vstupného je 200,- Kč a předprodej vstupenek bude probíhat v Městském informačním centru a na Gymnáziu Ivana Olbrachta. Těšíme se na Vás! (HOR, ZAH)
 • Porada učitelů, kteří vyučují v obou maturitních třídách, je svolána na úterý 26. dubna od 13:50 hod. Pedagogové budou hodnotit zejména prospěch studentů 4. ročníku a oktávy a jejich připravenost k maturitním zkouškám. (VOJ)

Co se bude dít v květnu?  

 • 2. až 9. května didaktické testy společné části maturitní zkoušky a písemné práce profilové maturitní zkoušky
 • od 16. do 20. května mají maturanti 5 dní na přípravu k maturitní zkoušce (tzv. „svatý“ týden)
 • v  týdnu od 25. května ústní maturitní zkoušky současně v oktávě a ve 4. ročníku

Uzávěrka příspěvků pro kalendář a zpravodaj na květen: 

pátek 22. dubna v 16:00 hod.


© 31. 3. 2022, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha, Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz