Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » ROK 2022

Kalendář březen 2022

 • Uchazeče o studium v  naší škole od školního roku 2022/2023 si dovolujeme upozornit na termín odevzdání přihlášek ke vzdělávání. Poslední den, kdy lze přihlášky do školy předat, je úterý 1. března. Do přijímacího řízení budou zahrnuty přihlášky, které budou dodány do školy osobně do uvedeného data včetně, a také ty, které budou doručeny v  prvním březnovém týdnu poštou (poštovní razítko na obálce musí mít nejpozdější datum 1. března). Uchazečům doporučujeme sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení“ na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz).  (VOJ)
 • Školní kolo Dějepisné olympiády proběhlo v tomto školním roce v nestandardním lednovém termínu (24. 1.). Opět se soutěžilo ve dvou kategoriích. V březnovém okresním kole budeme fandit v  kategorii I. Karolíně Bochové (4.O), Nicol Daníčkové (3.O) Nikole Jurášové (3.O), v kategorii II. Zdeňku Kutěnovi (4.),Vojtěchu Hlavovi (4.) a Dominiku Pavlatovi (8.O).  (HOR, ŠFÁ)
 • Dne 25. ledna se konalo školní kolo Matematické olympiády v kategoriích B a C. V kategorii C zvítězil Matěj Zelmanovič (1.), na 2. místě se umístila Lenka Chmelíková (5.O) a na 3. místě Matěj Dlouhý (1.). V kategorii B patří 1. místo Karlu Bartoňovi (6.O) a 2. místo Richardu Mlejnkovi (6.O). Do krajského kola, které proběhne 5. 4. 2022 v Liberci, postupují Matěj Zelmanovič a Lenka Chmelíková. Gratulujeme! (KCÁ, KJC)
 • Oproti jiným letům se školní kolo Olympiády v českém jazyce letos konalo až 25. ledna, naštěstí však již v prezenční formě. V I. kategorii se na prvních třech pozicích umístily tyto studentky: E. Mařatková (3.O) - 1. místo, N. Slabá (4.O) - 2. místo a K. Bochová (4.O) - 3. místo. V II. kategorii se stali nejúspěšnějšími řešiteli Š. Matěchová (6.O) - 1. místo, M. Hejduk (4. ročník) - 2. místo a V. Medková (7.O) - 3. místo. Učitelé českého jazyka a literatury děkují všem zúčastněným a prvním dvěma umístěným v každé kategorii budou držet palce v okresním kole. Třetí v pořadí se stává náhradníkem.  (PLÁ)
 • Dne 1. února proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I. a II. Na prvním místě v kategorii I.B se umístil Antonín Vacek z primy, na druhém místě Nikol Armenta ze sekundy a třetí místo obsadil Jan Šobáň ze sekundy. Na prvním místě v kategorii II.B se umístil Jan Havlík z tercie. Druhé místo obsadila Barbora Kišová rovněž z tercie a třetí místo obsadila Nikola Slabá z kvarty. Dne 2. února proběhlo školní kolo v kategorii III. Na prvním místě se umístila Pavlína Petráčková ze septimy, druhé místo obsadila Jana Movsesjanová z kvinty a třetí místo Lucie Farská z 2. ročníku.  Celkem se ve všech kategoriích zúčastnilo olympiády 50 studentů. Antonín Vacek z primy bude naši školu zastupovat v okresním kole, které proběhne 17. března v Semilech. Naši studenti Jan Havlík a Barbora Kišová nás budou reprezentovat v krajském kole v Liberci dne 17. března a Pavlína Petráčková s Janou Movsesjanovou budou soutěžit v krajském kole v Liberci dne 13. dubna. Všem děkujeme za účast, blahopřejeme vítězům a přejeme hodně úspěchů v dalších kolech soutěže! (ZAH)
 • „Zločiny komunismu“ byl název online semináře, kterého se zúčastnilo 30 studentů našeho gymnázia. Shodou okolností se seminář uskutečnil 24. února 2022, v den, kdy putinovské Rusko napadlo Ukrajinu a na východě Evropy začala válka. Tento akt násilí, který nemá v poválečné Evropě obdoby, odsoudili všichni přítomní řečníci, kteří se ve svých příspěvcích zabývali komunistickou zlovůlí a terorem převážně po 2. světové válce. Jednalo se o historiky PhDr. Petra Blažka, PhDr. Jana Kalouse, Mgr. Davida Svobodu či doc. Jaroslava Šebka. Studenti měli rovněž možnost zhlédnout dokumentární film „The Soviet Story“, který otřesným způsobem zachycuje chování sovětského režimu na Ukrajině během řízeného hladomoru v letech 1932 – 33, masakr v Katyni v roce 1940, či spolupráci Sovětů s nacisty. Za svobodnou Ukrajinu!! Jde i o budoucnost České republiky. (ZAH, HOR)
 • Dne 10. března se opět připojíme k mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet”. Letos si připomeneme 63. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, při němž zahynulo na 80 000 Tibeťanů. Statisíce Tibeťanů zemřely v  následujících letech ve věznicích, pracovních táborech či během hladomoru. Počet tibetských uprchlíků v exilu dosáhl zhruba 150 000. Na protest proti porušování lidských práv v  Tibetu se za posledních třináct let upálilo již 156 Tibeťanů. Vyvěšením tibetské vlajky na budově naší školy vyjádříme symbolickou podporu malému národu, který jako naše země před rokem 1989 zažil totalitní režim i  okupaci. Tibetská vlajka je jedním z  nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané používají při nenásilných protestech v Tibetu. Jejím vyvěšením přitom riskují až několik let ve vězení. (VOJ)
 • Ve středu 16. března navštíví hodiny občanské výchovy v primě a v sekundě paní nprap. Martina Frýdová z Oddělení tisku a prevence Policie ČR, která bude s  našimi žáky besedovat o rizicích kyberprostoru a bezpečném chování na internetu a ve virtuálním světě. Beseda se uskuteční 5. vyučovací hodinu v učebně 1.O pro primu a 6. vyučovací hodinu pro sekundu. (ULV)
 • 28. března ve 14:30 hod. se v aule GIO představí amatérský divadelní spolek Po škole Olomouc s vlastní adaptací Čechovova Racka "kaBARet RACKOV". Soubor řadu let působí při Univerzitě Palackého v Olomouci a v současné době s ním spolupracuje náš absolvent Arnošt Hašek. Ten Čechovův klasický text upravil a ujal se také režie. Inscenace je určena vybraným ročníkům vyššího gymnázia.  (PÝCH)

Na duben plánujeme (výběr, změna vyhrazena):  

 • ve čtvrtek 14. 4. mají studenti velikonoční prázdniny,         
 • ve čtvrtek 21. 4. od 16:00 hod. čtvrtletní porada pedagogů, (hodnocení prospěchu, chování a absence studentů),   
 • v sobotu 23. 4. maturitní ples v KC Golf Semily (přeložen z původního lednového termínu),
 • ve čtvrtek 28. 4. od 16:00 hod. schůzky SRPG pro rodiče žáků.

Uzávěrka příspěvků pro kalendář a zpravodaj na duben:

pátek 25. března v 16:00 hod.


© 28. 2. 2022,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Petr Pýcha, Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Lucie Pavlatová (PLÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele Hlava

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz