Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2012

Kalendář duben 2012

 • Na  nové uchazeče  o  studium  čtyřleté i   osmileté   čeká  přijímací řízení.  Pro první kolo přijímacího řízení stanovil ředitel gymnázia v souladu se zákonem 2 termíny přijímacích zkoušek, a to pondělí 23.4. a úterý 24.4. Pro osmiletý i čtyřletý studijní cyklus jsou stanovena jednotná kritéria, která jsou zveřejněna na webových stránkách gymnázia (www.giosm.cz, rubrika „přijímací řízení“). I letošní přijímací řízení na střední školy je velmi náročné zejména po administrativní stránce. Nejen z tohoto důvodu nabízíme stále průběžné konzultace všem uchazečům a jejich rodičům (aktuální informace poskytují ředitel a zástupce ředitele). V přijímacím řízení přejeme všem uchazečům hodně úspěchů. (VOJ)  
 • V krajském kole soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu, které se konalo v Jablonci nad Nisou 14.2.2012, obsadily výborné druhé místo studentky tercie Anna Máková, Aneta Medková a Barbora Machová. Máme velkou radost z každého úspěchu našich studentů i v oblasti jejich mimoškolních aktivit. (BRÁD,VOJ)
 • Ve čtvrtek 16. 2. 2012 proběhlo školní kolo olympiády z biologie kategorie C (pro žáky tercie a kvarty osmiletého studia) a D (pro žáky primy a sekundy osmiletého studia). Zúčastnilo se celkem 7 studentů v kategorii C a 16 studentů v kategorii D. Vítězství ve starší kategorii vybojovala Anna Máková (tercie), na druhém místě se umístila Zuzana Marková a třetí byl Jan Vunderer (oba z kvarty). V mladší kategorii D zvítězil Jaroslav David, druhé místo obsadil Matěj Greenwood a třetí byl Zbyněk Neumann (všichni ze sekundy). Studenti primy ale bojovali statečně, takže už čtvrté místo obsadila Barbora Bísová. První tři z každé kategorie budou reprezentovat GIO v okresním kole BiO 29. 3. (kat. C) a 10. 4. 2012 (kat. D) na ZŠ Dr. Riegra. Již v lednu proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D (pro studenty 3.O a 4.O). Zvítězil Jan Vunderer, na druhém místě byla Magdalena Čapková a dále Vojtěch Bezpalec (všichni 4.O). Následně postoupili do okresního kola konaného dne 5. 3., kde Jan Vunderer zvítězil a postupuje dále do kola krajského. Pochvalu si zaslouží i Magdalena, které o pouhého půl bodu unikla třetí příčka a Vojta skončil v konkurenci 19 soutěžících na 7. místě. V úterý 13.3. 2012 se uskutečnilo školní kolo chemické olympiády v kategoriích C (pro studenty 1. a 2. ročníku, 5.O a 6.O) a B (pro studenty 3. ročníku a 7.O). Celkem se zúčastnilo 6 soutěžících, z toho čtyři v mladší kategorii. Všichni zvládli velmi náročnou praktickou část a napsali test, do celkového hodnocení se jim pak započítávaly ještě body za domácí přípravu. V kategorii C vybojoval vítězství s velkým náskokem Pavel Jebavý (2.), druhé místo obsadil Dominik Beck (1.) a na třetím místě se umístila Anežka Buriánková (6.O). Všichni tři vítězové jsou přihlášeni do krajského kola ChO kat. C (3. 4. 2012), ale o účasti definitivně rozhodne až krajská komise podle bodového hodnocení ve školním kole. V pátek 16. 3. 2012 se konalo školní kolo olympiády z biologie kategorie A (pro studenty 3., 4., 7.O a 8.O) a B (pro studenty 1., 2., 5.O a 6.O). Zúčastnilo se 19 soutěžících v kat. B a pouze 3 soutěžící v kategorii A. Všichni psali test, poznávali rostliny, houby a živočichy a vypracovali 2 praktické úlohy. V kategorii A zvítězila Iva Stehlíková, na druhém místě skončil Tomáš Miksánek a třetí byla Tereza Machová (všichni 7.O). V kategorii B vítězství těsně vybojovala Eliška Vošvrdová (5.O), o druhé a třetí místo se dělí Vendula Koublová a Jiří Lampa (oba 6.O) a jen o bod čtvrtá se umístila Kateřina Bugnová z 1. ročníku. Do krajského kola postupují pouze tři soutěžící z každé kategorie. Podrobné výsledky v jednotlivých kategoriích jsou zveřejněny na webových stránkách komise biologie-chemie. Všem soutěžícím děkujeme za účast, vítězům blahopřejeme a držíme palce do dalších kol. (RAM, VÍZ)
 • Dne 8.3.2012 se konalo krajské kolo olympiády v německém jazyce v Liberci. V kategoriii II.B se umístil Jan Vunderer na 5.místě. Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších studijních úspěchů. (SDÁ)
 • Ve 2. polovině března proběhla krajská kola anglické olympiády v Liberci a oba zástupci naší školy se umístili na výborných pozicích. Petr Müller ze septimy porazil dalších šest soutěžících z celého Libereckého kraje a ve své kategorii III A se umístil na druhém místě. Stal se tak náhradníkem do národního kola v Praze. Vojta Kousal z tercie v kategorii II B se umístil na čtvrtém místě ze 7 soutěžících, a jako nejmladší účastník tak vybojoval skvělé místo. Oběma chlapcům blahopřejeme. (ZAH)
 • Velmi dobré výsledky měli naši studenti v okresním kole zeměpisné olympiády, která se konala 14.3.2012. Ve všech kategoriích jsme „stáli na stupních vítězů“. V kategorii A obsadila 3.místo M.Medková z primy, v kategorii B  J.Pekárek /sekunda/ 1.místo, v kategorii C   J.Vunderer /kvarta/  1.místo  a v kategorii D T.Miksánek /septima/  3.místo. Jan Pekárek a Jan Vunderer postupují do krajského kola,které se bude konat 18.4.2012 v Liberci.Velká byla i účast  ve školním kole,kterého se účastnilo celkem 63 ve všech 4 kategoriích. Podrobné výsledky školního i okresního kola jsou ve vitríně zeměpisu. Vítězům gratulujeme,ostatním děkujeme za účast a oběma Honzům budeme držet palce v krajském kole. (BRÁ)
 • Velikonoční prázdniny připadnou letos na 5. a 6. dubna. Výuka  začne po velikonočních svátcích v úterý 10.dubna. (VOJ)
 • Pedagogická rada pro 3. čtvrtletí letošního roku se sejde na svém jednání v pátek 13.dubna ve 14 hodin. V předstihu též informujeme rodiče, že schůzky SRPG ve třídách o prospěchu a chování studentů se uskuteční v úterý 17.dubna od 16.00 hod. (VOJ)
 • Našim letošním maturantům se čas  neuvěřitelně rychle naplňuje. Maturitní zkoušky proběhnou letos již podruhé podle nového systému – studenti budou absolvovat písemné i ústní zkoušky a musí úspěšně vykonat část společnou (státní) i profilovou (školní). Vzhledem k maturitnímu kalendáři a změně školského zákona musí mít studenti maturitních ročníků uzavřené hodnocení prospěchu už do konce měsíce dubna. Pedagogická rada rozhodne na svém jednání v pátek 20. dubna o tom, zdali všichni studenti nejvyšších ročníků splnili podmínky k tomu, aby mohli maturitní zkoušky konat v  řádném termínu. Jednání začne ve 14.00 hod. (VOJ)
 • Tradiční fotografování tříd a pedagogického sboru proběhne ve čtvrtek 26. dubna. Akci připravuje Ing. Štěpnička. (ŠTĚ)
 • V sobotu 28.dubna proběhne výjimečná akce, kterou pořádá semilské středisko Junáka. Půjde o okresní závod vlčat a světlušek. Rádi (podle dohody a za nejnižší možnou cenu) poskytneme školní hřiště a další prostory gymnázia (zvláště pro případ nepříznivého počasí) a pokusíme se vyjít vstříc i se službami naší školní kuchyně. Na přípravě závodu se podílí také řada studentů gymnázia (jednou z  hlavních organizátorek akce je Adéla Coufalová, studentka septimy). Přejeme skautům hodně zdaru. (VOJ)
 • Na konci měsíce dubna pojedou vybraní studenti (SCB, 6.O, 3. a dalších) do Prahy na světoznámou výstavu s názvem The Human Body. Tato akce nás vezme na cestu po našem nejdůležitějším vlastnictví - našem fascinujícím, během života neustále se proměňujícím těle, představí kompletní anatomii lidského těla a předvede všechny tělesné systémy. Výstava obsahuje přes 200 exponátů celých těl a samostatných orgánů. Cílem výstavy je zobrazení lidské anatomie tímto podmanivým způsobem a podnítit mladé lidi, aby se více věnovali svému zdraví, ale také přírodním vědám obecně. U některých (doufáme) to probudí zájem o studium medicíny, ale rozhodně všechny návštěvníky výstava poučí o funkcích jejich těla a také jak o něj pečovat. Studenty budou doprovázet pedagogové Rambousek, Rambousková, Víznerová. (RAM)
 • Na pondělí 30.4. připravují studenti našeho gymnázia pochod čarodějniček. Akce je určena pro mateřské školy a první stupeň ZŠ. Na školním hřišti a v přilehlém parku bude pro děti připravena trasa se spoustou soutěží a her. Na konci čeká všechny účastníky odměna v podobě opečeného buřtíku. Školky a školy v Semilech budou s akcí podrobně seznámeny. (KJC)

Na květen (a červen) chystáme mimo jiné:

 • „poslední zvonění“ a již tradiční  „exmatrikulaci“   studentů   4.  ročníku  a oktávy (už v pátek 11. května)
 • maturitní zkoušky (písemné zkoušky postupně již od 02.05., ústní zkoušky společné i profilové části od 24.05. do 01.06.)
 • již tradičně se i letos zúčastníme zeměpisného pořadu pořádaného  agenturou Planeta Země (letos se tento pořad uskuteční 9.5.2012 a na programu jsou Galapágy a Ekvádor)

Motto nejen na tento měsíc:

"Náš život je takový, jakým ho učiní naše myšlenky.“                                         

Marcus Aurelius


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na květen: 23.dubna do 16.00 hod.


© 30.04.2012, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Alena Brádlová (BRÁD), Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ),Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ), Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz