Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2012

Kalendář červen 2012

 • Maturitní zkoušky probíhají letos už podruhé podle nového systému. K tomu můžeme navíc poznamenat, že po 16 letech příprav nového modelu maturitní zkoušky státem (v lecčem je jistě lepší než starý model maturit, v  mnohém však připomíná spíše „papírovou válku“) bychom snad bývali mohli očekávat, že systém bude alespoň nějakou dobu stejný. Není tomu tak. Jiný byl vloni, jiný je letos a už víme, že bude jiný i příští rok. Hodnotit výsledky maturitních zkoušek vzhledem k maturitnímu kalendáři ještě nemůžeme. Studenti skládají zkoušky ve společné části, kterou připravil ve státní zakázce CERMAT, a v profilové části, kterou připravovala škola. Aby byli maturanti úspěšní, musí vyhovět ve všech částech zkoušky (ústní zkoušky společné i profilové části, písemné zkoušky a didaktické testy společné části). Celkové výsledky zkoušek budou známy v průběhu měsíce června. Vysvědčení o maturitní zkoušce obdrží úspěšní absolventi gymnázia v  budově  Státního  okresního  archivu v  Semilech v pondělí 11. června, a to od 14.00 hod. (oktáva), resp. od 15.00 hod. (4.ročník). Slavnostnímu aktu bude kromě maturantů, jejich rodičů a pedagogů  přítomen  i pan starosta Města Semily Mgr. Jan Farský. Upozorňujeme maturanty, že změna termínu slavnostního předávání vysvědčení je vzhledem k uvolňování výsledků maturitních zkoušek CERMATEM za obě maturitní třídy vyhrazena. O případné změně termínu budou studenti informováni.  (VOJ)
 • Úspěchem skončila účast našich studentů v krajském kole olympiády v českém jazyce, která proběhla 26.4. v Liberci. Vojtěch Burián (oktáva) si 2. místem v kategorii starších žáků řekl o účast v celorepublikovém kole. Pěkné je i 9.-10. místo Michaely Bryscejnové  (septima) v téže kategorii a 4.-6.místo Jana Vunderera v kategorii mladších žáků. Vojtovi na jeho cestě do Vanůvek u Telče držíme palce. (PÝCH)
 • V dubnu se uskutečnilo krajské kolo olympiády z dějepisu. Naše gymnázium reprezentovali M. Vojtěchovský (3.0) a Jan Vunderer (4.0), který obsadil krásné 5. místo. (RSÁ,ŠFÁ)
 • V celosvětové soutěži matematický klokan dosáhli naši studenti výborných výsledků. V kategorii benjamín dosáhl Tomáš Zeman (2.O) druhého nejlepšího výsledku v  okrese (25.místo z  2143 řešitelů v Libereckém kraji). Ve vyšší kategorii kadetů obsadila Magdaléna Čapková (4.O) třetí místo v okrese (31.místo z 1976 řešitelů v Libereckém kraji). Dobrých výsledků dosáhli i Dominik Beck (1.) v kategorii junior (57.místo v  kraji) a Petr Műller (7.O) v kategorii student (60.místo v kraji). (KJC)
 • Dominik Beck (1. r.) a Jaroslav Zeman (kvinta) zastupovali naši školu v krajském kole fyzikální olympiády (kategorie D) a oba splnili podmínky k tomu, aby se stali úspěšnými řešiteli. Dominik navíc skončil na 5. místě, pouhé 2 body za 2. místem. Děkujeme za reprezentaci. (KCÁ)
 • V pátek 27.4. se ve velké tělocvičně odehrálo školní kolo ve florbale chlapců. Turnaje se zúčastnilo pět družstev. Hrálo se systémem každý s každým. Turnaj nabídl několik výborných utkání, o pořadí na druhém až čtvrtém místě se rozhodlo až v poslední minutě posledního zápasu. Jasným vítězem se stali studenti septimy, kteří nenašli přemožitele v žádném zápase. O celkové druhé místo se rozehrála veliká bitva mezi studenty 3.O, 5.O a 2.ročníku. Mezi těmito týmy rozhodovalo skóre z jejich vzájemných zápasů a nakonec se na stříbrnou pozici protlačili kvintáni. Musíme pochválit i studenty sekundy, kteří sice prohráli všechna utkání, ale ve všech byli rovnocennými soupeři. (KJC)
 • O týden později se uskutečnilo školní kolo ve florbale dívek, kterého se zúčastnila 3 družstva (sekunda, tercie a 3. ročník). Hrálo se opět systémem každý s každým. Z vítězství se radovaly studentky třetího ročníku, před tercií a sekundou. (KJC)
 • Během měsíce května probíhala v celém Libereckém kraji kampaň s názvem „Společně proti kouření“.  V rámci této kampaně se studenti tercie a kvarty zúčastnili 21. května preventivního programu zaměřeného na konfrontaci zdravého životního stylu nekuřáků s riziky vlivu kouření tabáku na fyzické zdraví i osobnost člověka. Tento program se setkal s velmi pozitivním ohlasem od studentů. Více o kampani se můžete dozvědět na: http://www.majakops.cz/ (ULV)
 • Ve čtvrtek 31. května se zúčastnilo několik studentů ze septimy a 3. ročníku diskuze s názvem „Ozvi se!“, během které v divadelním sále semilské radnice besedovali s představiteli města a politiky působícími v Libereckém kraji na téma Zapojení mládeže do místního dění. Tato diskuze je součástí projektu „Hrajeme o náš kraj“, který připravila LOS - Liberecká občanská společnost. Více informací o celém projektu naleznete na: www.hrajemeonaskraj.cz 
 • V pátek 1. června nás jako každý rok navštíví pan Hyška, který bude studentům kvarty vyprávět o době protektorátu a odboji na Semilsku. (RSÁ,ŠFÁ)
 • V pondělí 4. června od 10 hodin v aule školy připravujeme pro studenty hudební program DRUM-in Miloše Dvořáčka, zaměřený na populární hudbu, kde se nenásilnou formou posluchači seznámí s původem hudebních žánrů současnosti. Studenti budou mít příležitost si žánry vyzkoušet a pod profesionálním vedením se dostat hravou formou do role zpěváka, bubeníka, rapera, beat boxera... Těšíme se na hezký zážitek! (SDÁ,HVÁ)
 • Pro žáky primy je určen pořad „Hasík CZ“, který se uskuteční 5.6. a 21.6., vždy po cca jedné vyučovací hodině. Jde o program v rámci preventivně výchovné činnosti Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Cílem programu je naučit žáky správnému chování při mimořádných událostech. Program je pro žáky zdarma. (VOJ)
 • Zájemci z řad studentů 1. a 2. ročníku, kvinty a sexty se 7.-8. června zúčastní dvoudenního projektu s názvem „Sobě i druhým“. Cílem projektu je naučit studenty moderovat interaktivní hry zaměřené na prevenci patologických jevů. Místem konání projektu bude podkroví Městského úřadu v  Semilech (bývalé Visty). Získané znalosti si proškolení studenti ověří v praxi ve středu 20. června během interaktivní hry „Jak se nestát závislákem“. Tato hra je určená žákům 7. tříd semilských ZŠ, na které budou cestou od SC Semily na Nouzov čekat proškolení studenti s různými úkoly zaměřenými na prevenci různých druhů závislostí. Trasu s úkoly si projdou také studenti sekundy našeho gymnázia. Startovné je 20 Kč. (ULV)
 • V pátek 8. června navštíví studenti hudební výchovy Prahu. Zhlédnou v divadle GOJA MUSIC HALL na výstavišti světový muzikál autorské dvojice A. Boublil a C.M. Schönberg Bídníci, zpracovaný podle románu francouzského spisovatele Victora Huga. Do češtiny muzikál přeložil Zdeněk Borovec, režie se znamenitě ujal Petr Novotný, producentem je dr. František Janeček. V hlavních rolích uslyšíme mladé nadějné české zpěváky. Pedagogický dozor SDÁ, ŠKÁ. (SDÁ,ŠKÁ)
 • Ve čtvrtek 14. 6. 2012 se na GIO uskuteční od 14 h (do cca 15.30 hod.) v učebně fyziky  předváděcí akce firmy  Vernier. Na konkrétních experimentech bude ukázáno, jak lze s "Vernierem" efektivně dělat demonstrační i žákovské badatelské experimenty v biologii, fyzice, chemii, matematice a dalších oborech. Jistě inspirativní akce je pořádána především pro učitele, nejen z naší školy. (KCÁ)
 • Měsíc červen je jistě pro studenty také měsícem radostným. Jsou totiž např. naplánovány výlety jednotlivých tříd. Přípravu řídí vždy třídní učitelé, náplň výletů je velmi pestrá (poznávání míst našeho kraje, aktivní odpočinek, sportování, koupání, společenské hry aj.). Všem účastníkům ze všech tříd přejeme hezké počasí a krásné zážitky. Příklad jednoho z výletů uvádíme v následující zprávě. (VOJ)
 • Ve dnech 14. - 16. června vyjede třída tercie na školní výlet do rekreačního areálu Kristýna, který se nachází nedaleko místa, kde se setkávají hranice České republiky, Německa a Polska. Tercii čekají výlety do Lužických hor, odpočinek u vody a spousta společenských her. (ZAH)
 • Předpokladem klidných prázdnin pro studenty je úspěšné hodnocení prospěchu, absence a chování žáků a řádné uzavření 2.pololetí. Pedagogové se o těchto skutečnostech budou radit na závěrečné klasifikační poradě ve čtvrtek  21.06. od 14.00 hod. (VOJ)     
 • V pátek 22. června navštíví naše gymnázium dva strážníci Městské policie v Semilech, kteří seznámí studenty primy s prací Městské policie a budou s nimi besedovat na téma přestupky a rizikové chování mládeže. Besedu připravujeme ve spolupráci s vrchním strážníkem MP panem Václavem Baudysem. (ULV)
 • Budoucí studenty gymnázia (1. ročník čtyřletého gymnázia) přivítáme v úterý 26.6. ve 14.00 hod. v aule. Při této příležitosti poskytneme studentům některé informace o profilu jejich budoucího studia, a to např. o struktuře výuky cizích jazyků a předběžném rozřazení do skupin dle studijních předpokladů, o učebnicích a dalších studijních oporách, apod. Odpovíme také na Vaše dotazy. Přípravu tohoto setkání řídí zástupce ředitele Ing. L. Štěpnička ve spolupráci s předsedy komisí jazyků a některými dalšími pedagogy. Účast budoucích studentů na tomto setkání je žádoucí. Žáci primy osmiletého studia se sejdou poprvé až v září, kdy bude pro ně vytvořen dostatečný prostor v úvodních hodinách nového školního roku. (ŠTĚ,VOJ)
 • V  úterý  26. června proběhne přebor školy v atletice. Přípravu řídí a přebor školy organizuje komise TV. (ŠTĚ)                                                 
 • V úterý 26. června od 18.00 hod. bude připraven tradiční pořad „Academia“ (prezentace zájmové činnosti našich studentů v širokém a pestrém výběru). Přípravu akce řídí Ing. Luděk Štěpnička a za studentskou radu její předsedkyně Karolína Bušková.  (ŠTĚ)
 • V posledním týdnu před prázdninami ve středu 27. 6. 2012 vyrazí vybraní studenti na exkurzi do Terezína, kde navštíví Malou pevnost a Muzeum ghetta. Seznámí se tak s osudy nejen  Židů za druhé světové války, ale i příslušníků jiných národů, kteří bojovali proti nacismu. Exkurze je součástí projektového tématu v kvartě. (RSÁ,ŠFÁ)
 • Ve středu 27. června proběhne tradiční burza učebnic a to od 08.00 hod. do 09.30 hod. v aule školy. Studující si zde mohou zakoupit či prodat použité učebnice. (ŠTĚ)
 • Ve středu 27.6. proběhne od 12.00 hod. tradiční koncert skupiny Jiřího Válka. Od studentů bude vybrána částka 30,- Kč (částku za celou třídu odevzdají třídní učitelé do 10.00 hod. paní Babcové. (ŠTĚ)
 • Ve čtvrtek 28. června budou probíhat připravené sportovní a zájmové aktivity, dále třídnické hodiny věnované např. úklidu šatních skříněk, tříd atd. Koordinují předsedové předmětových komisí, třídní učitelé a zástupce ředitele.  (ŠTĚ)
 • V pátek 29. června zhodnotíme uplynulý školní rok  (včetně tradičního zakončení školního roku v aule) a  předáme  studentům vysvědčení, nejlepším z nich pak také pochvaly a odměny. (VOJ)                              

Na září chystáme mimo jiné:

 • úvodní adaptační kurzy pro nové studenty primy a 1.ročníku gymnázia                                                     
 • sportovní  kurz pro studenty budoucího 3.ročníku a budoucí septimy
 • 7. září  proběhne  koncert  skvělého  vokálního  souboru  Gentleman Singers

Motto nejen na tento měsíc:

„Bojte se člověka, který přečetl jen jednu knihu.“

Denis Diderot


Ředitelství školy přeje všem studentům krásné a pohodové prázdniny, děkuje svým pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům za vykonanou práci v  uplynulém školním roce a přeje jim klidnou a radostnou dovolenou – všichni si ji opravdu zaslouží.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na září:  pondělí 27. srpna do 16.00 hod.


© 01.06.2012, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Ivana Housová (HVÁ), Mgr. Jana Kocourová (KÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lucie Rusová (RSÁ), Mgr. Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz