Zkoušky 2021-22

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 Nejnovější fotogalerie...  

 

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2011

Kalendář prosinec 2011

 • Začátkem listopadu se v Turnově uskutečnily okresní přebory v basketbale. Chlapci obsadili s bilancí tři výhry a jediná prohra konečné 2. místo, dívky se radovaly z bronzové pozice. (KJC)
 • Školní kolo olympiády z dějepisu pro nižší ročníky osmiletého gymnázia se uskutečnilo 16. listopadu. Zúčastnilo se 26 žáků. Nejúspěšnějšími byli Vojtěchovský Michal z tercie a Vunderer Jan z kvarty, oba postupují do okresního kola. (ŠFÁ, RSÁ)
 • Volejbalová  družstva chlapců a dívek reprezentovala naše gymnázium 22. a 23.listopadu v okresním přeboru středních škol. Chlapci byli úspěšní a po velmi dobrém výkonu získali 2.místo. Dívky nenavázaly  na výborné výsledky z minulých let a po slabší hře obsadily 5.místo. (KAF)
 • 1. prosince 2011 proběhne v rámci Světového dne boje proti AIDS již 10. ročník osvětové a informační kampaně spojené s veřejnou sbírkou - Červená stužka. Během tohoto dne si budete moci od vybraných studentů, dobrovolníků z kvinty a 1. ročníku, koupit za 20 Kč červenou stužku, která je symbolem solidarity k osobám HIV pozitivním a nemocným AIDS. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. (ULV,ŠTĚ)
 • Dne 1.prosince 2011 se uskuteční zeměpisná exkurze oktávy do pivovaru ve Svijanech. Pedagogický doprovod Mgr.S.Bradnová a Ing.L.Hlava. (BRÁ)       
 • V prosinci se uskuteční v aule školní přebor ve stolním tenise. Dívky sehrají svá utkání v pátek 2.12., chlapci o týden později v pátek 9.12. a soutěž ve čtyřhrách je připravena  na pátek 16.12. Soutěže budou začínat vždy ve 14 hodin. (KAF)
 • Studenti seminářů z dějepisu a z dějin výtvarné kultury navštíví ve dnech 6. a 8. prosince výstavu k výročí kostela sv. Petra a Pavla v semilském archivu. Při prohlídce se mladým zájemcům budou věnovat tvůrci expozice, aby jim srozumitelným výkladem blíže zpřístupnili vystavené dokumenty. Využíváme s vděčností tuto jedinečnou nabídku k podrobnému seznámení s historií a vývojem stavebních církevních památek v našem městě. (RIE,ŠFÁ)
 • Stejně jako v předchozích letech, tak i letos pořádá komise anglického jazyka zájezd pro studenty na divadelní představení v angličtině. 7. prosince vyrazí třicet studentů našeho gymnázia v doprovodu Mgr. Petry Pekárkové a Mgr. Stanislava Ulvra do Bránického divadla v Praze, kde zhlédnou divadelní hru Great Gatsby (Velký Gatsby), která vznikla na motivy stejnojmenné knihy od amerického spisovatele Francise S. Fitzgeralda. Děj příběhu se odehrává na Long Islandu v New Yorku ve 20. letech 20. století, hlavním hrdinou a vypravěčem je mladík Nick Carraway, který přijíždí do New Yorku, aby vydělal nějaké peníze na burze. (PKÁ)
 • Filmový klub v  kině Jitřenka. V prosinci nabídneme v cyklu Manželé, milenci a samotáři našim příznivcům hned dva filmy.  8. 12. uvedeme jihokorejský snímek světově známého režiséra Kim Ki-duka  Čas, v němž  autor sleduje příběh dívky, která ztratila schopnost plně prožívat dosavadní partnerský vztah. Zažívá deziluzi, za níž stojí odvěký nepřítel všeho hezkého a příjemného v životě člověka  – čas.  Pochybnosti o partnerově lásce ji dohánějí k neobvyklému rozhodnutí. Stát se někým jiným, a být zároveň týmž.   Ki-duk Kim začínal jako scénárista – samouk a také jako samouk v roce 1996 natočil svůj první film Krokodýl.  Následovala Divá zvěř, Ptačí klec. Úspěšný scénárista se stává světově uznávaným režisérem, aniž by slevil z uměleckých kvalit.  Čas byl natočen v roce 2006 a byl s velkým úspěchem uveden na karlovarském filmovém festivalu. Druhý snímek promítneme 22. 12. jako vánoční bonus všem milovníkům dobrého filmu. Půjde o snímek Smoke autorské dvojice režiséra Wayna Wanga, scénáristy a spisovatele Paula Austera. Tento povídkový film zaujme pohodovou atmosférou života, který není vždycky hezký a úspěšný, ale také ani tak špatný, aby nemohl zažíhat plamínek laskavosti a pokory. Promítání obou filmů začne s krátkým úvodem v 19 hodin v kině Jitřenka. (NEČ,PÝCH)
 • V úterý 13.12. 2011 se uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce ve 2 kategoriích: II.B (3.0, 4.0) a III.A (5.0, 6.0, 7.0, 1., 2., 3.ročník). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete též do pátku 9.12. přihlásit. Ve stejný den se koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných kategoriích).  Informace  získáte u vyučujících FJ, přihlášky rovněž do 9.12. (VTÁ)
 • Vánoční atmosféru Drážďan poznají naši studenti, kteří se zúčastní exkurze ve čtvrtek 15.12.2011. Prohlédnou si historickou část Drážďan – Zwinger, Frauenkirche, Kurfürstenzug atd. Pedagogický dozor zajišťují Jana Štefánková a Marta Cardová. (ŠFÁ,CDÁ)
 • Na 19.12. je připravován další díl oblíbeného cyklu „Listování“ pana Lukáše Hejlíka aneb knihy v jiné podobě. Od 11.45 hod. půjdou žáci nižšího gymnázia na představení „Život k sežrání“ (Mikäel Ollivier). Benjamin, pro všechny krátce Ben, žije s matkou na předměstí Paříže, chodí na sedmiletý gympl a je v pohodě. Jen ostatní jsou trochu nervózní... Ben váží o dvacet kilo víc, než by měl. Nezbývá než nastartovat vůli, přečkat výsměch spolužáků a pokusit se zhubnout. A taky pozná svou první lásku, Claire. Je tloušťka opravdu takový pech? Co se stane, když pro jednou člověk dietu poruší? A bude život poté krásný a snadný? Mikäel Ollivier na deka přesně vyvážil román o francouzském „metráčkovi“ současného světa, kde děti mohou mít všechno, co chtějí, a přitom jim často chybí to nejdůležitější. Od 12.45 půjdou žáci vyššího gymnázia na představení „Gottland“ (Mariusz Szczygieł). Lepší značku mohl autor těžko vymyslet. Polský reportér Mariusz Szczygieł svou knihu nazval Gottland. Neboť: „Svět bez Boha není možný, a tak v nejateističtější zemi světa, jakou je Česko, hraje příslušnou roli sedmašedesátiletá hvězda.“ Pohorší to čtenáře jako efekt příliš laciný? Po četbě knihy asi ne. Vodopád informací a souvislostí o Česku v dvacátém století, o kterých jste možná ani netušili, promění tento publicistický bestseller na téměř detektivní „listovačku“. Studenti se dozví, kdo byl Baťa,co znamenala Charta 77, i proč se upálil Zdeněk Adamec. Představení se dá považovat za vtipnou interaktivní učebnici dějepisu minulého století. (ŠTĚ)
 • Ve středu 21. 12. 2011 proběhne na GIO "retro den". Studenti budou mít možnost porovnat svou dobu s dobou nedávno minulou -vyzkoušet si chození po chodbě o přestávce tak, jak to zažili jejich rodiče nebo prarodiče, poznat hry, které se v dobách, kdy nebyly počítače, hrávaly dennodenně venku před domem, dále studenti zhlédnou týdeník a dokument z předrevoluční doby a snad vystoupí i "pionýři". Perličkou bude, když studenti přijdou oblečeni v retro stylu. (KLÁ, KCÁ)
 • 21.12. proběhne sportovní utkání mezi studenty a učiteli v odbíjené. Tradici se snaží obnovit Mgr.Martin Krajíc. (ŠTĚ)

Na leden mj. připravujeme:

 • lyžařský kurz 1.ročníku (Rokytnice n.J. od 08.01. do 13.01.
 • "Den otevřených dveří“ pro zájemce o studium čtyřletého i osmiletého studijního oboru) na semilském gymnáziu (sobota 14.01. od   09.00  hod., začátek   v   aule,  kde  vedení  školy  podá  aktuální informace k přijímacímu řízení, poté prohlídka školy)
 • pololetní pedagogickou radu (úterý 24.01. od 14.00 hod.)                
 • ples maturantů (sobota 28.01., KC Golf Semily) (VOJ)
   

Citát měsíce k zamyšlení:

„Umění žít je vědět, jak vychutnat malé radosti a unést velká břemena.“

William Hazlitt


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na leden: 19.12. do 16.00 hod.


Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia a všem lidem  dobré vůle klidný průběh adventních dní a krásné vánoční svátky plné radosti a pohody.


© 30.11.2011, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Helena Babcová a Ing. Luboš Hlava. Příspěvky dodali: Mgr.Stanislava Bradnová (BRÁ), Marta Cardová (CDÁ), Jan Kafka (KAF), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Daniela Koudelková (KLÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), PhDr.Ivona Riegrová (RIE), Mgr.Lucie Rusová (RSÁ), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Ing.Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr.Stanislav Ulvr (ULV), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ).

 

 

 

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO

 

   

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz