Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2016

Kalendář leden 2016

 • V posledním listopadovém týdnu proběhla v Jilemnici okresní kola v basketbale. Družstvo dívek se umístilo na 2. místě, chlapci obsadili čtvrté místo. V polovině prosince se v Turnově uskutečnily okresní florbalové turnaje. Družstva chlapců i dívek obsadila 2. místa. (KJC)
 • V rámci sbírky Červená stužka, která se konala v úterý 1. prosince 2015, vybrali studenti našeho gymnázia celkem 2954 Kč. Všem dárcům děkujeme. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o projektu a výsledky celorepublikové sbírky naleznete na webové stránce www.cervenastuzka.cz. (ULV)

 • Školního kola olympiády z němčiny se zúčastnilo v pondělí 7.12.2015 ve 2 kategoriích 12 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. V kategorii III.A zvítězila Pavlína Vodseďálková (6.0),  2. místo obsadil  Martin Fišer (6.0) a 3. místo Michal Petrlík (2.roč.).   V kategorii II.B se na 1. místě umístil Dominik Carda, na 2. místě  Michaela Novotná, na 3.místě Natálie Matějková (všichni z kvarty). Do okresního kola v kategorii III.A, které se letos koná 4.2.2016 na gymnáziu v Jilemnici, postupují první 2-3 tři umístění studenti. Kategorie II.B má okresní kolo v Semilech na ZŠ Dr.Fr.L.Riegra dne 27.1.2016 a  budou v ní soutěžit také 2-3 zástupci z naší školy. Všem gratulujeme a držíme pěsti do okresních kol. (VTÁ)
 • Školní kolo olympiády ve francouzském jazyce se konalo v pondělí 7. prosince 2015. Všichni zúčastnění studenti prokázali dobrou znalost francouzské gramatiky, schopnost orientovat se v poslechu mluveného textu a komunikovat na zvolené téma. V mladší kategorii zvítězila Kateřina Kobrová, na 2. místě se umístila Johanka Jínová  a na 3. místě Viktorie Palová (všechny 4.0). V kategorii starších žáků obsadila 1. místo Petra Loumová (6.0), 2. místo pak s nepatrným odstupem Vojtěch Kousal (7.0). Na 3. a 4. místě se shodným počtem bodů se umístily Markéta Zelinková a Adéla Pilařová (obě 3.). Všem studentům a studentkám děkujeme za účast a nejlepším přejeme úspěch v krajském kole. (HOR,BKÁ,ŠKÁ)
 • Již tradiční lednový „Den otevřených dveří“ proběhne tentokrát v sobotu 9. ledna od 09.00 do 14.00 hodin. Zájemce o studium a veřejnost budeme informovat o podmínkách přijímacího řízení v  roce 2016 a organizaci studia (školní vzdělávací program, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času atd.). Na setkání promluví ředitel školy, dotazy rádi zodpoví a diskutovat s Vámi budou také zástupce ředitele, výchovný poradce a další pedagogové. Komplexní informace bude možné získat zejména při zahájení v aule od 09.00 hod. Poté bude následovat prohlídka areálu školy. Jsou vítáni všichni, kteří se chtějí stát studenty gymnázia. Samozřejmě jsou zváni i jejich rodiče a ti, kteří se chtějí o gymnáziu něco dovědět anebo si jeho prostory prohlédnout. Platná kritéria přijímacího řízení budou v souladu se zákonem zveřejněna do konce měsíce ledna 2016 (mj. také na webových stránkách školy). Důležitou informací je fakt, že aktuální demografická křivka žáků základních škol v okrese Semily je relativně nízko. Pokud se uchazečům o studium na semilském gymnáziu podaří uspět při přijímacích zkouškách alespoň na 40% v případě osmiletého studia a alespoň na 35% v případě čtyřletého studia, mají velmi vysokou naději na přijetí ke vzdělávání. Volná místa určitě budou, je třeba uspět u přijímacích zkoušek. Bude-li ze strany uchazečů zájem, jsme připraveni jim zdarma pomoci v přípravě na přijímací zkoušky formou seminářů, které povedou naši pedagogové. Semilské gymnázium je školou s dobrou tradicí, žáci dlouhodobě ve srovnání s konkurencí dosahují velmi dobrých studijních výsledků. Nabízíme značné množství volitelných předmětů k  vhodné přírodovědné, humanitní či technické profilaci našich studentů, realizujeme řadu evropských projektů. Škola je mj. také členem prestižní sítě škol UNESCO, v anketě „GymplRoku“ v roce 2015 obsadilo GIO 2. místo mezi všemi gymnázii Libereckého kraje.  Řadu informací najdete rovněž na webových stránkách gymnázia (www.giosm.cz). Rozhodnete-li se pro semilské gymnázium, volíte kvalitu. Těšíme se na setkání s Vámi. (VOJ, ŠTĚ)
 • Ve dnech 3. – 8.1.2016 se studenti kvinty zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Radim Berka, Martin Krajíc a Lukáš Rambousek. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků. (KJC) 
 • Ve dnech 26.1. a 27.1.2016 se uskuteční školní kolo zeměpisné olympiády ve všech 4 kategoriích. Přihlášky u vyučujících zeměpisu do 22.1.2016. Přijďte si ověřit své znalosti ze zeměpisu a zasoutěžit. (BRÁ)
 • V pondělí 25. ledna proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii III.A a III.B  (5.0 – 7.0, 1.r. – 3.r.), ve středu 27. ledna pak v kategoriích I.B (1.0 – 2.0), II.B a II.C  (3.0 – 4.0). Začátek vždy v 8:15 hodin. Přihlaste se u svých vyučujících AJ do pátku 22. ledna. Zájemci o III. kategorii se mohou rovněž přihlásit online na naší webové stránce – www.giokaj.webnode.cz.  Další informace budou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ. Těšíme se vaši účast! (ZAH)
 • Pedagogové se budou radit o výsledcích prospěchu, dále o chování a absenci žáků z 1. pololetí školního roku 2015-2016 na pedagogické radě v pátek 22. ledna od 14.00 hod. Vysvědčení budou předána studentům ve čtvrtek 28.ledna (studenti obdrží tzv. výpis z vysvědčení). V pátek 29. ledna budou jednodenní pololetní prázdniny. (VOJ)
 • Maturanti, třídní učitelé Mgr. Martin Krajíc s Mgr. Stanislavem Ulvrem, ředitelství školy a SRPG při Gymnáziu Ivana Olbrachta Semily, Vás srdečně zvou na 60. maturitní ples. V sobotu 30. ledna od 20:00 v KC Golf Semily si přijďte poslechnout kapelu FUTRÁL a zatančit si. Ve vinárně pro Vás bude připravena diskotéka. Proběhne samozřejmě i tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení. Cena vstupného je 100,- Kč a předprodej vstupenek bude probíhat v Městském informačním centru a na Gymnáziu Ivana Olbrachta. Těšíme se na Vás! (KJC,ULV)

 

Na únor mj. připravujeme: 

 • lyžařský kurz tercie v termínu od 31.1. do 5.2. (KJC),
 • lyžařský kurz 1.ročníku v termínu od 21.2. do 26.2. (KJC),
 • v sobotu 27. února od 20.00 hod. pořádáme v KC Golf Semily 21. ples absolventů gymnázia (v hlavním sále bude hrát skupina ALLEGRO, ve vinárně bude diskotéka v  podání  osvědčených,  vstupné  100,-Kč, předprodej v TIC Semily a na GIO Semily) (ŠTĚ)

 

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na únor: pátek  22.01.2016, 16.00 hod.


 

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia úspěšný rok 2016. Děkujeme všem Semilákům a přátelům školy, kteří nám v minulém roce zachovali přízeň a podporovali nás. Všem lidem dobré vůle přejeme, aby jim rok 2016 přinesl zajímavé výzvy, zážitky, cesty za poznáním, pohodu, štěstí a radost.


 

© 18.12.2015,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Lenka Berková (BKÁ), Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Mgr. Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

 

Obrázek uživatele admin

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz