Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2014

Kalendář květen 2014

 • Přijímací řízení do čtyřletého a osmiletého gymnázia je i letos na všech středních školách a zvláště na gymnáziích komplikované (uchazeči mohou podávat až dvě přihlášky ke studiu různých oborů a pro mnohé školy není jasné, kam žáci nastoupí v případě, že budou přijati současně na více škol – svou volbu musí uchazeči potvrdit odevzdáním zápisového lístku ve lhůtě deseti dnů od zveřejnění rozhodnutí o přijetí). Všem přijatým i nepřijatým uchazečům ke studiu na semilském gymnáziu velmi doporučujeme sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení“ na našich webových stránkách (www.giosm.cz). Protože na gymnáziích Libereckého kraje byla stanovena hranice úspěšnosti v testech, nebyla řada uchazečů o gymnaziální vzdělávání úspěšná. Semilské gymnázium má v době vydání tohoto kalendáře volná místa. Proto se nepřijatí uchazeči mohou pokusit o úspěch v dalších kolech přijímacího řízení. Všem uchazečům i jejich rodičům poskytuje permanentní konzultace ředitel školy nebo zástupce ředitele školy (osobně, telefonicky či (e-mailem). (VOJ)

 • Maturitní zkoušky proběhnou i letos v několika fázích – studenti složí část společnou (státní) a profilovou (školní). Nutno dodat, že letošní maturitní kalendář se od loňského opět mění (rozhodnutí CERMATu), mění se i řada dalších parametrů maturitní zkoušky. Stále platí, že studenti musí úspěšně absolvovat písemné i ústní zkoušky – jedině v takovém případě mohou u maturity uspět. Písemné maturitní zkoušky společné části maturity začínají už 2.května (matematika a angličtina); v dalších dnech následují podle maturitního kalendáře postupně písemné maturitní zkoušky z dalších předmětů (podrobnosti viz www.novamaturita.cz).  Studenti obou maturitních tříd najednou vykonají ústní část maturitních zkoušek v  týdnu od 19. do 23. května.  Na dny 19. a 20.května (pondělí a úterý) vyhlásil ředitel gymnázia z  provozních důvodů volno pro žáky, kteří letos nematurují (tzv. ředitelské dny). I letos počítáme se slavnostním zakončením maturit, které bude spojeno s předáním maturitních vysvědčení a odměn nejlepším studentům. Toto již tradiční setkání úspěšných maturantů, jejich rodičů, vedení školy, třídních učitelů a dalších pedagogů proběhne ve dvoraně Státního okresního archivu v Semilech pravděpodobně v  pátek 30.května od 14.00 hod. (4.ročník) a od 15.00 hod. (oktáva). (VOJ)
 • Krajské kolo olympiády ve francouzském jazyce se konalo v Liberci dne 20. března 2014. Studentka Petra Loumová /4.0 / se umístila v silné konkurenci na 11. místě. Děkujeme za předvedený výkon a reprezentaci školy. (ŠKÁ, DMÁ)
 • V posledním březnovém týdnu proběhla školní kola v basketbale. V kategorii dívek obhájily loňské vítězství studentky 4. ročníku, v chlapecké kategorii zvítězili také studenti 4. ročníku. V polovině dubna se pak studenti naší školy poměřili ve florbale. V kategorii dívek zvítězily studentky kvarty, mezi chlapci se radovali studenti 2. ročníku. (KJC)
 • Ve čtvrtek 27. 3. 2014 se na ZŠ Dr. F. L. Riegra konalo okresní kolo fyzikální olympiády v kategoriích E a F. V kategorii E zvítězila Pavlína Vodseďálková (4.O), v kategorii F zaujali 1. a 2. místo Tereza Šmídová a Jan Kraus (oba 3.O). Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci! (KCÁ)
 • V krajském kole olympiády z českého jazyka, které proběhl v pondělí 7.4.2014, jsme měli dvě želízka. V první kategorii Terezku Šmídovou z tercie, ve druhé Vendulku Koublovou z oktávy. Terezka vybojovala v silné konkurenci 2. místo s postupem do státního kola, Vendulka obsadila ve své kategorii místo osmé. Oběma blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy. (RIE)
 • V pondělí 7. 4. odjelo družstvo dívek ve složení Tereza Jakubů, Šárka Hnyková, Bety Žilíková, Martina Ježková (všechny 4.), Pavla Zuzánková (3.), Barbora Matějková (6.O) a Kateřina Jetelová (3.O) reprezentovat GIO v krajském finále basketbalu. Postup do tohoto kola si vybojovaly již na podzim vítězstvím v Jilemnici. Naše dívky nastoupily v prvním zápase proti domácím z Gymnázia "U Balvanu" a přestože hrály proti registrovaným hráčkám, se jim podařilo zvítězit 15:12. Hra se vyznačovala vynikající zónovou obranou a celkem dobrým zakončením. Druhý zápas proti Liberci byl jasnou záležitostí nakonec vítězného Liberce. Téměř všechny hráčky Liberce jsou aktivními hráčkami ve svých oddílech. I přes odhodlaný výkon našich děvčat zápas skončil v poměru 21:4 v náš neprospěch. Každopádně za 2. místo v kraji si naše dívky zaslouží pochvalu za odvedené výkony a skvělou reprezentaci GIO. (KJC)
 • Dne 9. 4. se konalo na ZŠ Dr. F. L. Riegra okresní kolo matematické olympiády v kategoriích Z6, Z7 a Z8. Mezi nejmladšími žáky nás nejlépe reprezentovala Terka Machačková (1.O), která skončila na 2. místě. V kategorii Z7 se stal úspěšným řešitelem Samuel Vohnický (2.O), skončil na 5. místě, ovšem s pouhou ztrátou 1 bodu za třetím. V kategorii Z8 zaujala 5. místo Míša Medková (3.O). Gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným! (KCÁ)
 • Ve dnech 14. – 15.4.2014 se konalo celostátní kolo zeměpisné olympiády na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Honza Pekárek z kvarty nezklamal a stal se úspěšným řešitelem/ ne všem se to podařilo. Z 24 účastníků z celé republiky obsadil krásné 16.místo. Honzovi gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. (BRÁ)
 • V pondělí 5. 5. 2014 navštíví studenti tercie liberecký iQpark. Ve čtyřech podlažích se stovkami interaktivních exponátů si budou moci lehnout na Fakírovo lůžko, vstoupit do Titanicu, vyrobit elektřinu šlapáním na kole, prohlédnout se pomocí termokamery a spoustu dalšího. Jako bonus bude jejich účast na workshopu v rámci projektu Zručná věda. Díky projektu Zručná věda budou mít studenti vstup do iQparku zdarma. Pedagogický doprovod vykonají Mgr. Petra Pekárková a Mgr. Jana Kocourová.(KCÁ)
 • V pátek 9.5. nás navštíví Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice (VUS). Je to spolek sdružující amatérské zpěváky se zájmem o aktivní sborový zpěv všeho druhu. Díky intenzivní přípravě se řadí mezi sborovou elitu v ČR a je vítaným účastníkem na mezinárodních sborových kláních a setkáních v zahraničí. Ročně učiní kolem čtyřiceti vystoupení. V roce 2011 soubor obdržel titul SBOR ROKU České republiky a byl vyhodnocen jako nejlepší zahraniční sbor v soutěži Akademická Banská Bystrica 2013 na Slovensku. Část vstupného bude hradit SRPG. (ŠTĚ)
 • V rámci cyklu Hledání smyslu promítne 15. května filmový klub zatím poslední snímek italského režiséra  Giuseppa Tornatoreho (držetitele Oscara za snímek Bio Ráj) Nejvyšší nabídka. Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jednoho dne však zazvoní telefon... 29. května pak cyklus Okrajové žánry českého filmu představí dokumentaristu Pavla Štingla a jeho celovečerní snímek Eugenikové. Eugeniku kdysi řada učenců označovala za vynález srovnatelný s vynálezem kola. Naopak po druhé světové válce byl pojem eugenismus téměř vymazán ze světových jazyků. Snímek je zamyšlením nad hranicemi vědy a pavědy v minulosti i dnes. Obě projekce začínají tradičně v 19 hodin. (PÝCH, NEČ)
 • Dne 16.5. proběhne krajské kolo olympiády z biologie v kategorii C. GIO bude reprezentovat Pavlína Vodseďálková z kvarty. (ŠTĚ)
 • Na čtvrtek 22.května připravujeme cca dvouhodinový zeměpisný audiovizuální program. Navštíví nás cestovatelé a vynikající vypravěči Lenka a Václav Špillarovi. Budou mluvit o nejsilnějších dojmech, zážitcích a postřezích ze západní části Spojených států - především Utahu, Arizony, Nevady a Kalifornie, tedy oblasti, kterou navštívili celkem jedenáctkrát. Z těchto cest po USA vydali 4 barevné fotografické cestopisné knihy. Věhlasné národní parky jako je Sequoia, Yosemite, Grand Canyon, Bryce Canyon, Zion i místa, která se jen těžko najdou na mapách, prochodili většinou pěšky. Projekce unikátních snímků a setkání se Špillarovými proběhne v aule školy a je určena všem žákům gymnázia (samozřejmě kromě maturantů). Část vstupného bude hrazena z rozpočtu SRPG. (VOJ)
 • Ve čtvrtek 29. května dopoledne navštíví studenti hudební výchovy (1. ročník, 2.ročník a sexta) Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou. Prohlídka bude zaměřena na unikátní sbírku hudebních nástrojů, hlavně na výstavu krkonošské houslařské školy, která představuje Věnceslava Metelku jako zakladatele a Paseky jako kolébku houslařství.  Exkurze bude spojena  s  malým  pěším výletem k muzeu. (HVÁ, SDÁ)

Na červen chystáme mj.:          

→ závěrečnou pedagogickou radu (pátek 20.června od 14.00 hod.) 

→ již  tradiční  „Academii“  (pondělí 23. června od 18.00 hod.)

→ výlety jednotlivých tříd 


Motto nejen na tento měsíc:

„Finis coronat opus.“                            

(Walther) 

(V překladu „Konec korunuje dílo“, či volně také „Jen dílo dovedené do konce je dokonalé dílo“.)

Vedení školy a všichni pedagogové přejí letošním maturantům, aby úspěšně zvládli maturitní zkoušky.


Uzávěrka příspěvků pro kalendář na červen 26.května do 16.00 hod.


 

© 30.04.2014, redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Helena Babcová a Mgr.Pavel Nečaský. Příspěvky dodali: Mgr.Stanislava Bradnová (BRÁ), Lenka Dymáčková (DMÁ), Mgr.Ivana Housová (HVÁ), Mgr.Jana Kocourová (KCÁ), Mgr.Martin Krajíc (KJC), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr.Petr Pýcha (PÝCH), PhDr.Ivona Riegrová (RIE), Mgr.Jitka Strnadová (SDÁ), Mgr.Lenka Škrlíková (ŠKÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), PhDr.Jindřich Vojta (VOJ).

 

 

Obrázek uživatele admin

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz