Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2016

Kalendář únor 2016

 • Uchazeče o vzdělávání na semilském gymnáziu od školního roku 2016-2017 průběžně informujeme o podmínkách přijímacího řízení a organizaci studia (školní vzdělávací program, volitelné předměty, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času, školní jídelna a bufet, rekonstruované školní hřiště s volejbalovými kurty, hřištěm s novým umělým povrchem atd.). Pokud jste se nemohli dostavit na „Den otevřených dveří GIO“, který proběhl v sobotu 9. ledna 2016 nebo jste nemohli být přítomni na prezentacích naší školy na burzách středních škol nebo na veletrhu EDUCA 2015 v Liberci, přijďte do školy jindy, nejlépe po předchozí domluvě. Konzultace k přijímacímu řízení poskytují ředitel a zástupce ředitele, kteří se Vám rádi budou věnovat. Řadu informací najdete také na našich webových stránkách  www.gio.semily.cz; v rubrice „Přijímací řízení“ jsou již zveřejněna kompletní kritéria přijímacího řízení pro čtyřleté i osmileté gymnázium. Uchazečům doporučujeme, aby nenechávali podání přihlášky ke vzdělávání na poslední chvíli, abychom je mohli vyzvat k  nápravě eventuelních chyb v přihlášce. (VOJ)

 • Jana Maťátková  z  kvarty a Tony Šimek a Tereza  Machačková z tercie soutěžili 18. ledna v okresním kole olympiády z dějepisu. Nejlepších výsledků dosáhla Jana Maťátková, která obsadila 7. místo a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole. (HOR,ŠFÁ)
 • Školního kola olympiády v českém jazyce se v letošním roce zúčastnilo celkem 27 studentů. V I.kategorii (3.0 – 4.0) soutěžilo 13 účastníků, ve 2.kategorii (1.r.,5.0 – 4.,8.0) 14. 1. místo mezi mladšími studenty obsadila Natálie Matějková, 2. Matyáš Vízner a 3. Aneta Kahudová. Vítězkou mezi staršími se stala Tereza Šmídová, 2. místo obsadil Vojtěch Kousal a 3. Jan Lengál. Všem zúčastněným děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole. (PÝCH)
 • Filmový klub uvede v měsíci únoru v cyklu okrajové žánry českého filmu slovenský dokument Koza (11. 2.) a v novém cyklu hraných filmů věnovaném francouzské filmové produkci promítneme 25. 2. snímek Zbrusu nový zákon. Obě projekce začínají v kině Jitřenka  v 19.30. (NEČ,PÝCH)
 • Jarní prázdniny pro okres Semily jsou letos v termínu od 08.02. do 12.02.2016. (VOJ)
 • V únoru se uskuteční dva lyžařské kurzy v Rokytnici nad Jizerou na chatě TJ Sokol Železný Brod. Od 31. 1. do 5. 2. pro studenty tercie, ve dnech 21. 2. – 26. 2. pro studenty 1. ročníku. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků. (KJC)
 • V pondělí 15. 2. přijedou na GIO studenti MFF UK ze studentské kapitoly SPIE (international society for optics and photonics) s experimenty z oblasti optiky a nízkých teplot. Pro mladší žáky (sekunda, tercie) jsou přichystány fyzikální experimenty formou jarmarku s jednotlivými stanovišti, pro starší studenty (4. r.) proběhne přednáška s demonstracemi experimentů. (KCÁ)
 • 18. února se v literárním semináři představí slovinský filmový režisér Olmo Omerzu, autor snímku Rodinný film, který nejdříve během krátké doby s úspěchem oběhl několik mezinárodních festivalů (např. v San Sebastian, v Tokiu) a v den Omerzovy návštěvy v Semilech bude mít premiéru v ČR. Rodinný film (v hlavních rolích s českými herci K. Rodenem, V. Hybnerovou nebo M. Pechlátem) bude za účasti režiséra promítnut v kině Jitřenka v 17:30. (PÝCH) 
 • Komise biologie a chemie připravuje na měsíc únor školní kola olympiád z biologie a chemie. Hned v pondělí po jarních prázdninách 15. 2. 2016 se uskuteční školní kolo chemické olympiády kategorie D (pro žáky tercie a kvarty osmiletého studia). Tento pozdější termín byl stanoven s ohledem na legislativu (ke dni uzávěrky kalendáře stále platí zákaz práce s chemikáliemi pro nezletilé žáky). Pro tři nejúspěšnější řešitele postupující do okresního kola ChO to pak bude náročné, protože hned v prvním březnovém týdnu se koná okresní kolo a 31. 3. 2016 kolo krajské. Soutěž začíná v 8.00 hod. v učebně chemie. Ve středu 17. 2. 2016 se bude konat školní kolo biologické olympiády kategorie C (pro tercii a kvartu) a D (pro primu a sekundu osmiletého studia). Soutěž bude probíhat od 8.00 hod. paralelně pro obě kategorie v učebnách 2. a 3. ročníku. V pátek 19. 2. 2016 se na stejném místě od 8.00 hod. uskuteční školní kolo biologické olympiády kategorie A (pro 3. a 4. ročník, septimu a oktávu) a B (pro 1. a 2. ročník, kvintu a sextu). Ve všech kategoriích BiO se soutěžící utkají postupně v teoretické části (test) a v praktické části (poznávačka rostlin, živočichů a hub a praktické úkoly). V ChO je třeba dodat domácí přípravu – vypracované úkoly se hodnotí a body se započítávají do výsledného hodnocení, ve škole pak soutěžící píší test a konají laboratorní úkoly. Na březen připravujeme školní kolo chemické olympiády kategorie C (úterý 15. 3. 2016) pro 1. a 2. ročník, kvintu a sextu, a kategorie B (pondělí 21. 3. 2016) pro 3. ročník a septimu. Přihlášky do ChO a BiO u příslušných vyučujících chemie a biologie. (VÍZ,HSÁ,RAM)
 • Zveme vás na 21. ročník již tradičního Absolventského plesu GIO, který se koná 27. února v Kulturním centru Golf Semily od 20.00 pořádaného studenty septimy a 3. ročníku ve spolupráci se SRPG. Vstupné 100,- Kč. K tanci a poslechu bude hrát skupina Allegro z Jičína. A když vás polka omrzí, můžete předvést své taneční kreace v 1. patře, kde bude za mixážním pultem řádit DJ Peťák. Tento rok jsme si pro vás připravili „red and blue dress code“ a budeme rádi, když přijdete alespoň z části v červeném nebo modrém společenském oděvu. A těšit se můžete na bohatou tombolu a překvapení, které přijde s úderem dvanácté hodiny.Těšíme se na vás i s našimi třídními profesory. (Adéla Pilařová (3.r.), Barbora Machová (7.0), RAM, ZAH) 

 

Co se bude dít v březnu mimo jiné? 

 • uzávěrka přihlášek k  přijímacímu  řízení  pro uchazeče o studium na GIO od školního roku 2016-2017: dle zákona 15.3.2016 (VOJ)
 • školní  kolo  chemické  olympiády kategorie  C (úterý 15. 3. 2016) a kategorie B (pondělí 21. 3. 2016) (VÍZ, HSÁ, RAM)

 

Citát měsíce:

Ať už říkají cokoli, ve skutečnosti mají žáci i učitelé školu rádi: jsou tam přestávky.“

                                      (Eduard Bass)


 

Všem studentům gymnázia přejeme dobrý start do druhého pololetí.


 

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na březen: pondělí   23.02.2016, 16.00 hod.


 

© 28.01.2016,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Klára Hassová (HSÁ), Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Barbora Machová (septima), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Adéla Pilařová (3.ročník), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lukáš Rambousek (RAM), Mgr. Jana Štefánková (ŠFÁ), Mgr. Kamila Víznerová (VÍZ), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

 

Obrázek uživatele admin

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz