Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2015

Kalendář ŘÍJEN 2015

 • Ve dnech 11. a 12. září proběhlo v Praze republikové finále OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů). Tato akce probíhá pod patronací olympijských vítězů Roberta Změlíka a Romana Šebrleho a je určena pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Ze semilského gymnázia postoupili do Prahy dva žáci. Dominika Roztočilová z tercie (obsadila 2. místo v krajském finále) a Lukáš David ze sekundy (obsadil 1. místo v krajském finále). Na závěr prvního dne, ve kterém se závodilo v pěti disciplínách, se Dominika a Lukáš umístili ve svých kategoriích mezi nejlepšími šesti závodníky. Druhý den bylo na pořadu zbylých pět disciplín. Lukáš si ve všech zlepšil osobní rekord a nakonec skončil na krásném 5. místě v kategorii chlapců ročníku 2003. Dominika předvedla úžasné vystoupení v sedmé disciplíně, když během dvou minut udělala 141 dámských kliků. Tento výsledek ji vynesl do čela celkového pořadí a to si udržela i po dalších třech disciplínách. Na stupních vítězů tedy mohlo zaznít: Dominika Roztočilová, Gymnázium Semily, mistryně republiky OVOV v kategorii dívek ročníku 2001 (a Dominika nakonec získala nejvíce bodů mezi všemi dívkami ze všech kategorií). (KJC)

 • V CORNY okresním poháru v atletice, které se konalo 16.9.v Turnově, obsadilo družstvo dívek 2. místo a družstvo chlapců 3. místo. Dívky postupují do krajského finále. (KJC)
 • V sobotu 3. října 2015 se bude konat tradiční Pochod maturantů, který pro Vás připravily maturitní třídy Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Můžete se vydat pěšky nebo na kole. Pro ty z vás, kteří raději chodíte pěšky, budou připraveny trasy v délce 10, 16 a 25 km, cyklisté se mohou těšit na trasy v délce 35 a 60 km a děti se mohou vydat na dětskou trasu, kde se potkají s oblíbenými pohádkovými či filmovými postavami. Prezentace účastníků bude probíhat ve vestibulu školy od 8 do 10 hodin, startovné činí 30 korun. V rámci této akce proběhne soutěž o nejmladšího a nejstaršího účastníka a zároveň bude vyhlášena třída semilského gymnázia s největším zastoupením zúčastněných studentů. Při zpáteční cestě si přijďte do vestibulu pro diplom a také se podívejte do jídelny, kde na Vás bude čekat bohaté občerstvení. (Barbora Matějková z oktávy, ULV)
 • Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2016 je ještě daleko. Střední školy se ale na školách základních prezentují vždy už v podzimních měsících. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2015-2016 a jejich rodiče budeme podávat mj. na již tradičních „burzách“ středních škol. Burza pro základní školy v Semilech proběhne v letošním roce už v úterý 6.10. od 16.00 h do 17.30 hod. v budově ZŠ Dr.F.L.Riegra. Setkání s uchazeči a jejich rodiči v jiných základních školách proběhnou v měsíci listopadu. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý zvláště po administrativní stránce, jsou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy – kontakty viz webové stránky naší školy www.giosm.cz. (VOJ,ŠTĚ)
 • V pondělí 5.října navštíví skupina studentů našeho gymnázia pražské Salesiánské divadlo a zhlédne divadelní představení s názvem Martin Luther King. Je to pohled do amerických dějin, jejichž nedílnou součástí byla i rasová nenávist.  Představení bude v anglickém jazyce, a tak umožní studentům ověřit si své znalosti jazyka v praxi. Pedagogický doprovod vykonají Mgr. Markéta Kubíková a Mgr. Petra Pekárková. (ZAH)
 • Ve středu 7.října navštíví třídy prima a kvinta Centrum experimentální archeologie ve Všestarech. Studenti se seznámí se životem v pravěku, způsobem bydlení, některé činnosti si vyzkouší i prakticky (opracování kamene), uvidí keramické pece všech základních typů. Náplň exkurze souvisí s právě probíhající výukou dějepisu v obou třídách. (SVÁ,HOR)
 • 8. října uvede filmový klub ve svém novém cyklu hraných snímků Setkávání a míjení kultur francouzský film režisérské dvojice  Eric Toledano, Olivier Nakache Samba. O čtrnáct dnů později, 22.října, v cyklu Okrajové žánry českého a světového filmu představí dokument  Takovej barevnej vocas letící komety, snímek věnovaný legendě českého undergroundu, muzikantu a básníku Filipu Topolovi. (PÝCH, NEČ)
 • Ve dnech 9.10.-11.10. budeme spolupracovat s kinem Jitřenka na konání filmového festivalu „Fokus Fest“. Filmová přehlídka Fokus Fest letos nabídne v semilském kině Jitřenka dvě sjednocené sekce. Hlavní festivalová sekce Fokus představí fenomén metafikčních příběhů, které pozoruhodně pracují s tématem fikce ve fikci a představují silnou autorskou výpověď nebo výzvu k experimentování s možnostmi filmového média. Návštěvníci se tak můžou těšit na legendární 8 ½ Federica Felliniho, Kieślowského Amatéra nebo Caraxův impozantní režijní návrat Holy Motors. Druhá sekce POV poté uvede vybrané snímky Stanleyho Kubricka, přičemž mimo osvědčených pecek budou k vidění i některé upozaďované počiny. Filmový program doplní řada přednášek a diskuzí, workshopy či hudební večer. (ŠTĚ)
 • 14. října se na gymnázium vrátí prof. Jan Gogola, vysokoškolský pedagog a filmový dramaturg, který v minulosti doprovázel na GIO režiséry Jana Marhoula nebo Tomáše Vorla. Pan profesor se setká se studenty literárního semináře a dalšími zájemci a bude hovořit o tvorbě scénářů, současném českém filmu a zvláště o snímku Domácí péče (nominovaném Českou republikou na Oscara), na jehož vzniku se podílel. Zmíněný film pak bude možné zhlédnout večer v kině Jitřenka. (PÝCH)
 • Dne 14. října 2015 se v aule naší školy uskuteční školní kolo 8. ročníku mistrovství škol v piškvorkách – pIšQworky 2015. Pravidla jsou jednoduchá - vyhrát může každý, kdo poskládá pět koleček či pět křížků do jedné řady dřív, než se to podaří soupeři! Ti nejlepší ze školního kola mohou naši školu reprezentovat v oblastním kole dne 2. listopadu 2015 a v případě úspěchu i v krajském a finálovém kole. Bližší informace o celé soutěži najdete na www.pisqworky.cz. (PKÁ)
 • 14.10. proběhne každoroční humanitární sbírka „Bílá pastelka“. Tři dvojice studujících budou vybírat na pomoc nevidomým a slabozrakým. Naši studenti, dobrovolní spolupracovníci, pracovníci Tyfloservisu a jiných organizací budou veřejnosti opět nabízet originální bílé pastelky za finanční příspěvek 20 Kč a více jako symbol světa neviditelných linií, symbol světa nevidomých a výraz solidarity a dobré vůle. Finanční výtěžek bude rozdělen mezi neziskové organizace poskytující odbornou pomoc nevidomým a slabozrakým. Opět máte možnost pomoci potřebným lidem a umožnit jim ulehčení těžké situace. (ŠTĚ)
 • Ve dnech 15.10. až 17.10. proběhne v liberecké Home Credit Areně největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji EDUCA 2015 MYJOB LIBEREC. Semilské gymnázium se stejně jako v minulých letech prezentuje i letos jako vystavovatel a představuje se zájemcům o studium. Garantem prezentace a expozice je zástupce ředitele gymnázia Ing. Luděk Štěpnička, na přípravě a realizaci se významně podílejí i Ing. Luboš Hlava a naši studenti. Veletrhu se zúčastní školy, zaměstnavatelé, regionální i mezinárodní společnosti. Je očekáváno až 10.000 návštěvníků. Akce má řadu doprovodných programů, účast našim studentům, pedagogům i veřejnosti vřele doporučujeme. (ŠTĚ)
 • Ve čtvrtek 22. října navštíví naši školu paní Věra Sosnarová, žena, která prožila 19 let na Sibiři v gulagu, což byl pracovní tábor, kam byla se svou sestrou a matkou odvlečena po 2. světové válce. Paní Sosnarová nám bude vyprávět svůj životní příběh a zájemcům podepíše svou knihu Krvavé jahody, ve které svůj příběh literárně ztvárnila. Přednášky, která začne v 10:00, se zúčastní vybrané třídy vyššího gymnázia. (ZAH)
 • Ve dnech 26. a 27. října pořádáme pro milovníky literatury již páté putování literabusem. Navštívíme místa spjatá s životem a tvorbou Oty Pavla, Karla Čapka, Bohumila Hrabala a Jaroslava Haška. Studenti získají informace, na které ve výuce již nezbylo místo, a budou moci prožít atmosféru míst, kterou tvůrci svou přítomností a dílem vytvářeli. Součástí cesty bude projekce filmu v kině Jitřenka. (NEČ,PÝCH)
 • Ve dnech 29. a 30.10. budou podzimní prázdniny. S předcházejícím víkendem a státním svátkem (středa 28.10.) budou mít žáci po dvou měsících studia v  tomto školním roce příjemných 5 dní volna. (VOJ)

Na listopad mj. připravujeme:

 • na pondělí 2.listopadu oblastní kolo soutěže pIšQworky 2015,
 • na pátek 6.listopadu exkurzi do Ústavu fyziky plazmatu AV ČR,
 • čtvrtletní poradu pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků (pravděpodobný termín porady: pátek 20.listopadu od 14.00 hod.,         
 • setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách; pravděpodobný termín konání: středa 25.11. od 16.00 hod. v aule a poté ve třídách) (VOJ)

Citát měsíce k zamyšlení:

„Každý, s kým se v životě potkám, mě v něčem předstihuje. Tak se od něho učím.“ 

                                                    (Ralph Waldo Emerson)


Uzávěrka příspěvků pro kalendář listopad: pátek 23.10. v 16.00 hod.

© 30.09.2015, redakce: PhDr.Jindřich Vojta, Ing.Luboš Hlava, Mgr.Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jan Hortvík (HOR), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Barbora Matějková (oktáva), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petra Pekárková (PKÁ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Šárka Staňková (SVÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).


 

Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz