Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Přihlášky na email kocourova@giosm.cz.


 

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2014

Kalendář říjen 2014

 • Ve dnech 4. – 6. září se v Praze konalo celorepublikové finále OVOV. Naši školu zde reprezentovala Dominika Roztočilová ze sekundy. Dosáhla velmi pěkného výsledku. Ze 77 závodníků své kategorie obsadila nádherné 13. místo. Ve třech disciplínách byla lepší než Roman Šebrle, který spolu s Robertem Změlíkem a dalšími olympioniky absolvoval rovněž celý desetiboj v rámci exhibice. Dominice gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy. (BRÁ)
 • Ve středu 17. 9. 2014 odjela družstva dívek a chlapců reprezentovat GIO do Turnova na CORNY okresní pohár v atletice. Po vynikajících individuálních a samozřejmě týmových výkonech ve štafetách postoupila obě družstva z druhého místa do krajského finále, které se bude konat opět v Turnově. Chlapci v okresním kole získali 7114 a dívky 5551 bodů. Z jednotlivých výsledků: Filip Horký (3.) 1.místo na 100m a 2.místo na 400m, Michaela Medková (4.0) 3.místo na 800m, Karolína Kosová (4.) 3.místo ve vrhu koulí, štafeta chlapců 3.místo. (KJC)
 • Ve středu 1. 10. navštíví žáci primy interaktivní výstavu HRY A KLAMY v Městské knihovně Semily. Čekají je interaktivní exponáty, experi-menty, kvízy, hádanky, hlavolamy a deskové hry. Pedagogický doprovod vykoná Mgr. Kocourová. (KCÁ)
 • Novou sezónu zahajuje filmový klub při semilském kině Jitřenka 2. října novým tematickým cyklem Nevěř nikomu přes třicet aneb Rebelové bez příčiny. Jeho prvním snímkem bude Život Adele, Zlatou palmou v Cannes oceněný film francouzského režiséra tuniského původu Abdellatifa Kechicheho. Poslední čtvrtek v měsíci 30. října pak bude patřit cyklu Okrajové žánry českého a světového filmu a celovečernímu částečně animovanému dokumentu také francouzského režiséra Michela Gondryho  Je muž, který je vysoký, šťastný? Snímek je výletem do filosofie Noama Chomského. (PÝCH, NEČ)
 • Na pátek 3.10. je pro studenty připraveno divadelní představení ochotnického souboru z Rovenska pod Troskami s názvem „Blbec k večeři“ od francouzského autora F. Webera. Proběhne v aule gymnázia od 10.45 hod. (ŠTĚ)
 • V sobotu 4. října 2014 se uskuteční tradiční Pochod maturantů, který je pořádán maturitními třídami Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Připraveny budou trasy pro pěší v délce 7, 12 a 27 km, pro cyklisty 20 a 40 km a pro ty nejmenší bude na Ostrově připravena napínavá cesta časem, během které budou děti plnit na jednotlivých stanovištích zábavné úkoly s odměnou.  Prezentace účastníků bude probíhat od 7 do 10 hodin ve vestibulu školy. Startovné je pouhých 30 Kč. V rámci  této  akce  proběhne  i  soutěž  o nejmladšího a nejstaršího  účastníka a rovněž bude vyhlášena třída semilského gymnázia s největším zastoupením zúčastněných studentů. Na závěr Pochodu maturantů dostane každý úspěšný účastník diplom. Během akce bude pro všechny připraveno bohaté občerstvení ve školní jídelně. (Petr Lux,HLA,RSÁ)
 • Ve středu 8. 10. se zúčastní studenti 3. ročníku a zájemci besedy ENERGIE – BUDOUCNOST LIDSTVA v Městské knihovně Semily. Náplní budou všechny druhy energetických zdrojů, jejich světové zásoby, typy elektráren, jejich výhody a nevýhody, zajištění jejich bezpečnosti, obnovitelné zdroje a výhled do energetické budoucnosti. Lektory jsou vyučující a doktorandi z ČVUT. Beseda je zdarma. Pedagogický doprovod vykoná Mgr. Kocourová. (KCÁ)
 • 8. října 2014 navštíví skupina studentů našeho gymnázia pražské Salesiánské divadlo a zhlédne volnou dramatizaci gotického románu Mary Shelleyové Frankenstein. Představení bude v anglickém jazyce, a tak umožní studentům ověřit své znalosti jazyka v praxi a zamyslet se nad problémy, které přináší současný svět a pokrok vědy. Klonování lidí, umělá inteligence a etické otázky s tím související si budou spolu s herci a studenty klást profesoři Zahradník a Ulvr. (ZAH)
 • Po několika letech se vrací na gymnázium spisovatel Michal Viewegh. Žádný jiný současný domácí autor nemá tak širokou čtenářskou obec a není tak oblíben mezi filmaři jako právě on. Na každou jeho novou knihu se čeká jako na bestseler a osm z nich bylo zfilmováno (mezi nimi Báječná léta pod psa, Účastníci zájezdu, Výchova dívek v Čechách, Román pro ženy). Poslední filmovou adaptací Vieweghovy  tvorby jsou Andělé všedního dne (režijně se jich ujala Alice Nellis). Michal Viewegh se setká se studenty literárního semináře a s dalšími zájemci v pátek 10.října ve 14:30 v multimediální učebně. O několik hodin později uvede premiéru Andělů všedního dne v semilském kině Jitřenka. (PÝCH)
 • 13.10. od 08.00 do 12.25 hod. proběhne v aule  školní kolo soutěže „pIšQworky“. (ŠTĚ)
 • Již tradičně se naši vybraní studenti zúčastní přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Ve dnech od 10. do 15.října se zapojí do divadelního semináře, pod dohledem dramaturga České televize Luďka Horkého a pedagoga DAMU Milana Schejbala. Společně se budou učit interpretovat zhlédnutá divadelní představení a nacvičovat drobné herecké etudy. (PÝCH)
 • 15.10. proběhne každoroční humanitární sbírka „Bílá pastelka“. Tři dvojice studujících budou vybírat na pomoc nevidomým a slabozrakým. Naši studenti, dobrovolní spolupracovníci, pracovníci Tyfloservisu a jiných organizací budou veřejnosti opět nabízet originální bílé pastelky za finanční příspěvek 20 Kč a více jako symbol světa neviditelných linií, symbol světa nevidomých a výraz solidarity a dobré vůle. Finanční výtěžek bude rozdělen mezi neziskové organizace poskytující odbornou pomoc nevidomým a slabozrakým. Opět máte možnost pomoci potřebným lidem a umožnit jim ulehčení těžké situace. (ŠTĚ)
 • 16.-18.10. proběhne v liberecké Tipsportareně největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji EDUCA 2014 MYJOB LIBEREC. Semilské gymnázium se stejně jako v minulých letech prezentuje i letos jako vystavovatel a představuje se zájemcům o studium. Garantem prezentace a expozice je zástupce ředitele gymnázia Ing. Luděk Štěpnička, na přípravě a realizaci se významně podílejí i Ing. Luboš Hlava, Mgr. Lucie Rusová a naši studenti. Veletrhu se zúčastní školy, zaměstnavatelé, regionální i mezinárodní společnosti. Je očekáváno až 10.000 návštěvníků. Akce má řadu doprovodných programů, účast našim studentům, pedagogům i veřejnosti vřele doporučujeme. (ŠTĚ)
 • Ve středu 22. října se studenti kvarty zúčastní kombinovaného programu v kině Jitřenka skládajícího se z interaktivního divadelního představení herců z uskupení Divadelta a besedy. Chlapci navštíví divadelní představení s názvem Poslední mince, které se zabývá problematikou finanční gramotnosti a dívky navštíví představení s názvem Pět rad pro Bertu zaměřené na poruchy příjmu potravy. Více o těchto představeních se můžete dozvědět na webových stránkách občanského sdružení Divadelta – www.divadelta.cz. Vstupné 30 Kč. (ULV)
 • Letošní putování literabusem zavede naše studenty a jejich češtináře do moravské metropole a jejího blízkého okolí. Během dvou dnů (23. a 24.října) budou objevovat Brno literární, divadelní i architektonické. Na programu  je mimo jiné návštěva renomovaného nakladatelství Host, představení Amazonie v divadle Buranteatr , účast na scénické zkoušce divadelního souboru Ořechov nebo návštěva jedinečné Jurkovičovy vily. (PÝCH, NEČ)
 • Držme palce žákyni primy Theresii Anně Hakenové v celostátním kole přehlídky vypravěčů v Jičíně 9.10. Přehlídka má název „Čteme všichni, vypráví jen někdo“ a je pořádána v roce 90.výročí narození Eduarda Petišky, významného českého spisovatele knih pro děti a mládež, a také v roce 115.výročí narození Ondřeje Sekory, ilustrátora a spisovatele. T.A.Hakenová postoupila ještě jako žákyně základní školy z místního kola soutěže (22.4. v Turnově) a byla úspěšná i v regionálním kole (20.5. v Semilech). Pedagogický doprovod žákyně na soutěž vykoná PhDr. Jana Staňková. (SKÁ,VOJ)
 • Také letos na podzim se studenti 2.ročníku a sexty  účastní projektu MF Dnes Studenti čtou a píší noviny. Projekt doplňuje hodiny  stylistiky ve zmíněných třídách, studenti se učí pracovat s denním tiskem, procvičují jednotlivé publicistické útvary, poznatky z novin využívají v dalších předmětech a těm šťastnějším vycházejí články na stránkách deníku. (PÝCH, NEČ)
 • Ve dnech 27. a 29.10. budou podzimní prázdniny. S předcházejícím víkendem a státním svátkem (úterý 28.10.) budou mít žáci po dvou měsících studia v  tomto školním roce příjemných 5 dní volna. (VOJ)
 • Projekt „Drucken und Technik“, který jsme připravovali na říjen, se bohužel neuskuteční. Důvodem jsou problémy v partnerské škole ve Weißwasseru. Další výměnný pobyt s Landau-Gymnasiem plánujeme na podzim 2015. Našim studentům ale nabízíme už v listopadu náhradní možnost. Po loňské návštěvě v Semilech a příjemných chvílích strávených v naší škole nás do Německa zvou mladí lidé z partnerského města Schauenburg. Čtrnáct němčinářů může strávit v Hessensku týden od 10. do 14.11.2014. (VTÁ)

 


 

Na listopad mj. dále připravujeme:

 • čtvrtletní poradu pedagogů o prospěchu, chování a absenci žáků (pravděpodobný termín porady: pátek 21.11. od 14.00 hod.) (VOJ)
 • setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule, následná informace o prospěchu, chování a absenci žáků ve třídách; pravděpodobný termín konání: úterý 25.11. od 16.00 hod. v aule a poté ve třídách) (VOJ

  


 

Citát měsíce k zamyšlení:

„Neříkej, že to nejde. Raději řekni, že to zatím neumíš.“

(Tomáš Baťa) 

 


                                                                                             

Uzávěrka příspěvků pro kalendář listopad: středa 22.10. do 16.00 hod.

 


 

© 30.09.2014, redakce: PhDr.Jindřich Vojta, Ing.Luboš Hlava, Mgr.Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Stanislava Bradnová (BRÁ), Ing. Luboš Hlava (HLA), Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Martin Krajíc (KJC), Petr Lux, Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Mgr. Lucie Rusová (RSÁ), Mgr. Jana Staňková (SKÁ), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

 
Obrázek uživatele admin

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz