Přípravný kurz k PZ

Gymnázium Ivana Olbrachta nabízí pro žáky devátých a pátých tříd přípravný kurz k přijímacím zkouškám na střední školu (do 1. ročníku a do primy osmiletého gymnázia).

Setkání by probíhala od listopadu do března vždy v pondělí od 16 do 18:30 hodin (70 minut čeština, 70 minut matematika, 10 minut přestávka).

Délka kurzu: 15 lekcí, lektoři: učitelé GIO, cena kurzu: 2 000 Kč.

Zkoušky 2022-23

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » Kalendář » rok 2014

Kalendář PROSINEC 2014

 • V pátek 7. 11. 2014 se konalo v Liberci krajské kolo Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Mezi 51 semifinalisty v kategorii C (SŠ) uspěli velmi dobře Dominik Beck (4. r.), který se umístil na 12. místě, a Magdalena Čapková (7.O), která se umístila na 19. místě. V kategorii B (50 účastníků) skončila Tereza Šmídová (4.O) na 10. Místě a Samuel Vohnický (3.O) na 28. místě. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.(KCÁ)
 • 10. listopadu se na Gymnáziu Ivana Olbrachta konal tradiční oblastní turnaj v soutěži pIšQworky. Utkalo se 10 týmů ze Semil (GIO), z Jilemnice (Gymnázium a SOŠ) a z Loukova (Krakonošova ZŠ). Týmy z domácí školy si vedly velmi dobře a tak se mezi ně dostal do semifinále a finále pouze tým Kvinta z Gymnázia a SOŠ Jilemnice, který nakonec zaujal druhou nejvyšší příčku. První místo patřilo stejně jako loni týmu Mis3 ve složení Jaroslav Zeman, Daniel Šimek, Lucie Plecháčová (8.O), Josef Kučera (7.O) a Josef Bartoň (4.O). Dva nejúspěšnější týmy postoupily do krajského kola, které se konalo 21. 11. 2014 na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci. Naši pIšQworkáři (doplněni Filipem Horkým ze 3. r.) v krajském turnaji bojovali natolik úspěšně, že se jim podařilo obhájit mezi týmy z 10 různých škol loňské prvenství a již podruhé tak postoupit do další fáze soutěže, kterou je Grandfinále. Nejvyšší kolo pIšQworek se koná 28. 11. 2014 v Brně. K velkému úspěchu gratulujeme! (KCÁ)
 • V listopadu proběhla školní kola ve volejbale. V soutěži dívek vyhrály studentky 4. ročníku, před kvintou a 3. ročníkem. Mezi chlapci zvítězili studenti oktávy, před 3. ročníkem a septimou. (KJC)
 • Na přelomu listopadu a prosince proběhne po celé České republice další ročník osvětové a informační kampaně zaměřené na prevenci a boj s nemocí AIDS. S touto kampaní je již tradičně spojená také veřejná sbírka – Červená stužka. V pondělí 1. prosince si budete moci od vybraných studentů, dobrovolníků z kvinty a 1. ročníku, koupit za 20 Kč červenou stužku, která je symbolem solidarity k osobám HIV pozitivním a nemocným AIDS. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o kampani a sbírce naleznete na: http://www.aids-pomoc.cz/. (ZAH)
 •  Střední školy už od podzimních měsíců informují uchazeče o studium o přijímacím řízení v roce 2015 a prezentují se na školách základních. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2015-2016 a jejich rodiče  podáváme na tradičních „burzách“ středních škol. Jedno z těchto setkání proběhne pro žáky pátých a devátých tříd semilských základních škol, a to v úterý 2.prosince v budově ZŠ Dr.F.L. Riegra od 15.30 hod. Avizujeme také, že tradiční „Den otevřených dveří GIO“ se uskuteční v budově gymnázia v sobotu  10.1.2015  od 09.00 do 14.00 hod.(ŠTĚ,VOJ)
 •  Ve středu 3.12. 2014 se uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategorii III.A (5.0, 6.0, 7.0, 1., 2., 3.ročník) a v kategorii II.B (3.0, 4.0). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ
 • a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete do pondělí 1.12. do 14 hodin přihlásit. Ve středu 3.12. 2014 se koná školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích – označených A1, B1/B2) – informaceu vyučujících FJ, přihlášky též do 1.12. do 14 hodin. (VTÁ)
 •  4.prosince uvede filmový klub ve svém cyklu o mladých rebelech bez příčiny i s příčinou Nevěř nikomu přes třicet poetický snímek Attila Marcel francouzského režiséra Sylvaina Chometa. Paul žije v pařížském bytě se svými dvěma tetami, postaršími aristokratkami. Jeho život plyne v nudné rutině, cvičí na klavír a v hodinách tance, které tety pořádají, doprovází tanečníky. Paul stárne odříznutý od okolního světa, aniž by vůbec kdy pořádně žil... Až do dne, kdy potká Madame Proustovou, sousedku ze 4. poschodí... 17. prosince, v předvečer výročí úmrtí Václava Havla, filmový klub v cyklu Okrajové žánry českého a světového filmu připomene osobnost prvního českého prezidenta starším snímkem Občan Havel a novinkou Život podle Václava Havla. Účast na večeru přislíbil ekonomický poradce V.Havla Tomáš Sedláček. (PÝCH,NEČ)
 •  V pátek 12. prosince zpestří výuku anglického jazyka na našem gymnáziu 2-3 zahraniční studenti, kteří tento školní rok studují v České republice v rámci programu AFS. Tito studenti navštíví hodiny angličtiny v třídách 5.O, 7.O a 3. r.  a budou s našimi studenty besedovat o svých zážitcích a dojmech ze studia a života v ČR. Součástí besedy budou také informace o možnosti zapojit se do programu AFS a hostit zahraničního studenta. Na našem gymnáziu studovalo v minulých letech již celkem 5 zahraničních studentů, naposledy Shuha Maehara z Japonska. (ULV) 
 • Komise matematiky a fyziky organizuje v úterý 16. 12. exkurzi do science centra iQLANDIA v Liberci. Studenty 1. a 3. ročníku čeká deset interaktivních expozic, které nabízejí zážitek zemětřesení, vichřice nebo tance blesků. Budeme si moci vyzkoušet, co cítí kosmonaut při letu do vesmíru, projít se lidským tělem, pochopit jak fungují věci kolem nás. Autoři slibují, že každé PROČ má v iQLANDII své zábavné PROTO. V rámci vstupného zhlédneme show Happy Vánoce plnou experimentů s vánoční tematikou. Volná místa budou doplněna zájemci z ostatních tříd. Akci stejně jako v minulých letech podporuje Nadace Škola hrou. Pedagogický doprovod vykonají Mgr. Jana Kocourová, Mgr. Lukáš Rambousek a Mgr. Martin Krajíc. (KCÁ)
 • Ve středu 17. 12. se na GIO bude konat projektový den pro základní školy na téma Energie v rámci projektu TechUp. Připravují Mgr. Jana Kocourová a Mgr. Kamila Víznerová. (KCÁ)
 • Dne 17.12. od 14 hod. se ve velké tělocvičně uskuteční tradiční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Pokud se nedostanete do studentské nominace, přijďte alespoň povzbudit svůj oblíbený tým. (KJC)
 • Post Bellum Příběhy našich sousedů je projekt zaměřený na vtáhnutí mladých lidí do hlubin 20. století, sblížení generace mladé s tou starší a záchranu životních příběhů pro budoucí generace. Studenti vyhledají a vyslechnou osudy pamětníků, kteří byli nějakým zásadním způsobem poznamenáni nacistickou, nebo komunistickou diktaturou. Jejich osudy zaznamenají, zpracují a výsledný dokument prezentují veřejnosti a rovněž publikují na internetu. Celý projekt zaštiťuje neziskové sdružení Post Bellum a je podporován městem Semily. Do projektu je zapojeno 9 studentů z třídy tercie a kvarta pod vedením Mgr. Jana Hortvíka a Mgr. Aleše Zahradníka. (ZAH)
 • Ve čtvrtek 18.12. se v aule školy uskuteční vánoční koncert hudebního souboru Fidle z Jičína. Začátek od 11.00 hod. Vstupné pro studenty bude symbolické, koncert finančně podpoří SRPG. (ŠTĚ,VOJ)
 • Vánoční prázdniny pro studenty začínají v pondělí 22.12.2014 a skončí v pátek 2.1.2015. Výuka v novém kalendářním roce bude zahájena v pondělí 5.1.2015. (VOJ)

 


 

Na leden mj. připravujeme:

lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n.J. od 04.01. do 09.01.),

„Den otevřených dveří“ pro zájemce o studium čtyřletého i osmiletého studijního oboru) na semilském gymnáziu (sobota 10.ledna od   09.00  do 14.00 hod., začátek   v   aule,  kde  vedení  školy  podá aktuální informace k přijímacímu řízení, poté prohlídka školy),                                                                  

pololetní pedagogickou radu (pátek 23.ledna od 14.00 hod.),               

ples maturantů (sobota 31.01., KC Golf Semily, od 20.00 hod.).                   

 (VOJ)


 

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům  gymnázia  a  všem  lidem  dobré vůle klidné
a krásné adventní dny a vánoční svátky plné pohody a radosti.

 


                                                                                         

Uzávěrka příspěvků pro kalendář na leden: pondělí 15.12. do 16.00 hod.


 

 

© 28.11.2014,  redakce: PhDr. Jindřich Vojta, Ing. Luboš Hlava, Mgr. Pavel Nečaský a Helena Babcová. Příspěvky dodali: Mgr. Jana Kocourová (KCÁ), Mgr. Pavel Nečaský (NEČ), Mgr. Petr Pýcha (PÝCH), Ing. Luděk Štěpnička (ŠTĚ), Mgr. Stanislav Ulvr (ULV), PhDr. Jindřich Vojta (VOJ), Mgr. Stanislava Vojtová (VTÁ), Mgr. Aleš Zahradník (ZAH).

Obrázek uživatele admin

Zřizovatel školy

PROJEKTY na GIO


 


  


  

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz