Zkoušky 2020-21

 

UNESCO kvíz

Studuješ na GIO?
Jsme součástí projektu UNESCO a UNESCO školou.
Kliknutím na logo pomoz prosím s vyplněním krátkého dotazníku - kvízu. 

Děkujeme!

 

PROMO VIDEO GYMNÁZIA

Ve spolupráci s regionální televizí

bylo natočeno promo-video našeho gymnázia. Máte možnost zhlédnout unikátní záběry z dronu a udělat si tak lepší představu o naší škole.


dlouhá verze

(MP4, 877 MB, 4:02 min)


krátká verze

(MP4, 197 MB, 0:54 min)

Fotogalerie gymnázia

větší náhledy ve fotogalerii

a také více fotografií v oficiální fotogalerii gymnázia

 


 Nejnovější fotogalerie...  

 

 

NEJBLIŽŠÍ AKCE

KALENDÁŘ

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

GIO NA FACEBOOKU

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

Přihlášení

Jste zde

Domů » O Gymnáziu

Ročníkové práce

Ročníkové práce ve školním roce 2020/2021

 

I v letošním školním roce budou studenti zpracovávat ročníkové práce (dříve seminární práce). Pravidla pro zpracování těchto prací jsou ve srovnání s minulým školním rokem obdobná (vzhledem k aktuální epidemiologické situaci jsou upraveny termíny a některé formulace). Práce zpracovávají studenti 3.ročníku čtyřletého studia a septimy osmiletého studia. Důležitým prvkem v celkovém hodnocení ročníkových prací zůstávající obhajoby těchto prací. Témata nebudou vázána jen na volitelné semináře. Kompletní znění pravidel bylo zveřejněno dne 3. 11. 2020 v písemné podobě v IC gymnázia a najdete je také pod odkazem zde. Studentům doporučujeme, aby se s pravidly pro psaní ročníkových prací seznámili co nejdříve. Důležité jsou zejména příslušné termíny, způsob výběru a přihlášení témat apod. S případnými dotazy se obracejte na své třídní učitele, případně na zástupce ředitele.

PhDr. Jindřich Vojta, ředitel GIO, aktualizováno k 3. 11. 2020

VZOR PRO PSANÍ ROČNÍKOVÝCH PRACÍ

  • není nutné použít (autor: Mgr.Lukáš Rambousek)

VZOR PREZENTACE PRO OBHAJOBU ROČNÍKOVÝCH PRACÍ 

  • není nutné použít (autor: Mgr.Lukáš Rambousek)

Tipy na zajímavé weby - pro ulehčení psaní ročníkových prací:

Normy pro psaní prací jsou k dispozici v IC školy. 

Směrnice pro psaní ročníkových prací (projektů) na GIO Semily

Témata ročníkových prací ve školním roce 2020 / 2021 - přehled, postupně doplňováno

téma práce vedoucí práce oponent práce student(ka) třída hodnocení v předmětu
Vojenské újezdy v ČR - historie a současnost Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Stanislava Bradnová Jiří Dufek 7.O SZ
Motosport na Semilsku Mgr. Martin Krajíc  Mgr. Radim Berka Lukáš David 7.O Tv 
Florbal  Mgr. Martin Krajíc Mgr. Stanislava Bradnová Matěj Pavlata 7.O Tv 
Monoteistická náboženství v současné české společnosti  Mgr. Stanislav Ulvr    Václav Bartoň  7.O SVS
Aktivní látky v kosmetice  Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Klára Hassová Vendula Buriánová 7.O SCCh
Florbal Mgr. Radim Berka   Martin Forman  7.O Tv
Klarinet, historie nástroje   Mgr. Lucie Pospíšilová  Mgr. Jitka Strandová Theresia Hakenová  7.O SHv 
Vývojová psychologie ve fotbale  Mgr. Stanislav Ulvr   Matěj Hejduk 7.O SVS
Violoncello, vývoj nástroje  Mgr. Jan Hortvík   Anna Hošková 7.O  D
Obchod s komoditami  Mgr. Jan Hortvík  Mgr. Stanislav Ulvr Vít Chlupáč  7.O SVS 
Přeplňování pístových a spalovacích motorů  Mgr. Marek Molčan   Tomáš Chmelík  7.O
Elektrické motory Mgr. Marek Molčan    Pavel Mazánek 7.O
Malta and its beauties  Mgr. Markéta Kubíková   Dominika Novotná 7.O KAj
Economics and Tourism of British Columbia  Mgr. Stanislav Ulvr   Dominik Pavlata 7.O Aj
Velkochovy Mgr. Kamila Víznerová Ing. Luděk Štěpnička Natálie Peterková 7.O SCB
Vývoj požárního sportu Mgr. Jan Hortvík   Jakub Strnad 7.O D
Architektura semilské nemocnice  PhDr. Ivona Riegrová Mgr. Šárka Staňková Viktorie Šídová 7.O D
Metody psychologické pomoci ve věznicích  Mgr. Stanislav Ulvr   Jana Špačková 7.O SVS
School system in Wisconsin  Mgr. Petra Pekárková   Marek Valenta 7.O KAj
Kvalita spánku Ing. Luděk Štěpnička  Mgr. Kamila Víznerová  Dita Bartůšková 3. Bi 
Metodika výcviku sjezdového lyžování Ing. Luděk Štěpnička Mgr. Martin Krajíc Daniel Hák 3. Tv
Psychické změny ve stáří Mgr. Petr Pýcha   Anežka Halamová 3. SVS
Plútarchos z Chairóneie - velekněz Apollónův Mgr. Jan Hortvík   Vojtěch Hlava 3. SD
Sport na amerických středních školách Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Martin Krajíc Lukáš Hradecký 3. Tv
Autismus Mgr. Lucia Rambousková, Ph.D.   Viktorie Janatková 3. SVS
Krevní skupiny Ing. Luděk Štěpnička Mgr. Lukáš Rambousek Kateřina Janevová 3. SCB
Výživa ve sportu Mgr. Radim Berka   Ondřej Jirouš  3. Tv 
Historie bicích nástrojů  Mgr. Lucie Pospíšilová  Mgr. Jitka Strnadová Zuzana Joštová 3. SHv 
Umírající planeta Mgr. Radim Berka   Pavlína Krausová 3. SZ 
Tvorba počítačových her  Ing. Petr Lešák   Zdeněk Kutěna 3. SCM 
Adaptace člověka a mobilních telefonů Mgr. Stanislav Ulvr   Petr Malík 3. SVS 
Katalyzátory v chemických reakcích  Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Klára Hassová Tomáš Navrátil  3. SCCh 
Formování hororu ve světové literatuře 19. stol.  Mgr. Petr Pýcha    Jakub Nosek 3. LS 
Prof. Charles Karel Piršel - posláním učitel Mgr. Aleš Zahradník   Aneta Patočková  3.
Deformity páteře  Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Lukáš Rambousek Hana Pražáková 3. SCB 
Problematika sebepoškozování  Mgr. Ludmila Kobrová   Tereza Randisová 3. SVS 
Bipolární porucha  Mgr. Petr Pýcha   Mgr. Stanislav Ulvr Sára Elizabeth Reichlová  3. SVS 
Historie ochotnického lomnického spolku  Mgr. Aleš Zahradník   Michal Stránský  3.
Historie Republikánské strany v USA Mgr. Jan Hortvík Mgr. Aleš Zahradník  Jaromír Šimek 3. SD 
Vliv technologií na současnou mládež Mgr. Ludmila Kobrová   Marie Urbánková 3. SVS
Hipoterapie Ing. Luděk Štěpnička Mgr. Lukáš Rambousek Nikola Vanická 3. SCB
Inhalační alergeny Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Lukáš Rambousek Žaneta Veitová 3. Bi
Sportovní aerobik Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Radim Berka Sabina Vodseďálková 3. Tv
Postavení žen ve společnosti Mgr. Ludmila Kobrová   Michaela Vojtíšková 3. SVS
Inflace Mgr. Lucie Pospíšilová   Tomáš Votoček 3. SCM
Lidová architektura v Železném Brodě Mgr. Aleš Zahradník  Mgr. Jan Hortvík Kryštof Zatloukal 3. D
Podkovářství Ing. Luděk Štěpnička Ing. Luboš Hlava Anna Žďárová 3. Bi

 


Témata ročníkových prací ve školním roce 2019 / 2020 - přehled

téma práce vedoucí práce oponent práce student(ka) třída hodnocení v předmětu
Rozvodovost a její historická změna v regionu a Libereckém kraji  Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Stanislava Bradnová Andrea Holatová 7.O SZ
Palmový tuk v potravinách - průzkum trhu Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Kamila Víznerová Karolína Hnyková 3. SCB
Historie lyžování a vývoj lyžařského vybavení nejen v Krkonoších Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Radim Berka Marie Palmová 3. Tv
Jezdectví - charakteristika disciplín, příprava koně a jezdce Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Radim Berka Lukáš Kořínek 7.O SCB
Metodická příručka basketbalu - nácvik a trénink základních herních činností u nejmladších dětí  Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Martin Krajíc Markéta Polívková 3. Tv
Crohnova choroba  Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Lukáš Rambousek Jitka Hubařová 3. SCB
Nanomateriály  Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Lukáš Rambousek Tereza Machačková 7.O SCCh
Využití fyzioterapeutických metod při tréninku hodu oštěpem  Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Martin Krajíc Dominika Roztočilová 7.O SCB
Sourozenecké konstelace Mgr. Lucia Rambousková, Ph. D.
Mgr. Ludmila Kobrová  Veronika Havlová 3.  SVS
Žáci s poruchami pozornosti Mgr. Lucia Rambousková, Ph. D. Mgr. Ludmila Kobrová  Anna Tvrzníková 7.O  SVS
Poruchy příjmu potravy z pohledu adolescenta Mgr. Lucia Rambousková, Ph. D.
Mgr. Petr Pýcha Karolína Šimůnková 7.O  SVS
Rizika legalizace prostituce  Mgr. Petr Pýcha Mgr. Jan Hortvík Aneta Satoriová 3. SVS
Southern England Mgr. Markéta Kubíková  Mgr. Aleš Zahradník Pavlína Kolocová 3. AK
Nobelpreisträger fur Literatur aus den deutschsprachigen Ländern Mgr. Stanislava Vojtová PhDr. Jindřich Vojta Anna Pekárková 3. NK
Moderní japonská literatura Mgr. Alena Bukovská Mgr. Ludmila Kobrová  Klára Šedá 3. Čj
Vývoj hlasu  Mgr. Lucie Pospíšilová Mgr. Jitka Strnadová Žaneta Hubačíková 3. SHv
Káva a její konečná úprava  Ing. Luděk Štěpnička Mgr. Stanislav Ulvr Edita Kašparová 3. Bi
Výcvik psa a psí sporty Ing. Luděk Štěpnička  Mgr. Lukáš Rambousek  Anna Konnyuová 3. Bi
Vermikompost Ing. Luděk Štěpnička  Mgr. Kamila Víznerová  Vavřinec Šimůnek 3. SCB
Westernové jezdectví Mgr. Martin Krajíc  Mgr. Stanislava Bradnová  Tereza Šupová 3. Tv
Tchoukball Mgr. Martin Krajíc Mgr. Radim Berka Lucie Skalická 3. Tv
Windsurfing Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Radim Berka Adam Sadílek 3. Tv
Hasičský sport Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Martin Krajíc Petronela Kovaryová 3. Tv
Rozrod rodiny Zonygových Mgr. Jana Štefánková Mgr. Stanislav Ulvr Šimon Zonyga 3. D
Budování  a osud  opevnění v západních Krkonoších a Jizerských horách Mgr. Jana Štefánková Mgr. Stanislav Ulvr Václav Hochmal 3. Tv
Turnovsko v letech 1938 - 1945 Mgr. Jana Štefánková Mgr. Lenka Škrlíková Radim Kobosil 3. SD
Historie lomnického pivovaru a piva Mgr. Jan Hortvík Mgr. Aleš Zahradník Vojtěch Pýcha 3. D
Historie Lomnice nad Popelkou Mgr. Jan Hortvík Mgr. Petra Pekárková Kryštof Vejnar 3. SD
Vývoj a výchova dítěte ve skautské organizaci  Mgr. Jan Hortvík Mgr. Stanislav Ulvr Klára Mocková 3. SVS
Působení počítačových her na psychiku člověka Mgr. Jan Hortvík Mgr. Stanislav Ulvr Adéla Kyzivátová 3. ZSV
Značení turistických cest
Mgr. Radim Berka Mgr. Lukáš Rambousek Ema Leitnerová 3. SZ
Česká architektura Mgr. Šárka Staňková PhDr. Ivona Riegrová Sára Motejlková 3. SD
Phenomenon of Marvel Mgr. Markéta Kubíková Mgr. Petra Pekárková Adam Beck 3. AK
3D animace  Mgr. Jana Kocourová  Ing. Luboš Hlava Jan Bartoň 7.O  SCM 
Začleňování vietnamské komunity do české společnosti  Mgr. Petr Pýcha Mgr. Stanislav Ulvr Hana Doanová 7.O  ZSV 
Koncentrační tábory ve střední Evropě  Mgr. Aleš Zahradník Mgr. Stanislav Ulvr  Terezie Ester Jelínková 7.O  D
Vnímání stopmotion technik okem Mgr. Jana Kocourová  Mgr. Šárka Staňková Jan Koťátko 7.O F
Bikulturální (thajsko-český) pohled na prostředí České republiky Mgr. Stanislav Ulvr Mgr. Lucia Rambousková, Ph. D. Eva Nováková 7.O AK
Polární záře v kontextu sluneční aktivity Mgr. Jana Kocourová Mgr. Marek Molčan Magdalena Šlaufová 7.O F
Tekutý dusík Mgr. Jana Kocourová Mgr. Marek Molčan Daniel Rypl 7.O F
Včelaření a jeho problematika Ing. Luděk Štěpnička Mgr. Kamila Víznerová  Jana Tůmová 7.O SCB 
Temperament Mgr. Jan Hortvík Mgr. Petr Pýcha Matyáš Vízner 7.O SVS
Porovnání metod výuky nevidomých a nehendikepovaných studentů Mgr. Stanislav Ulvr Mgr. Jan Hortvík Adéla Zajptová 7.O SVS
chybí   chybí  
Tony Šimek 7.O  
Black Novel Mgr. Petra Pekárková Mgr. Alena Bukovská Karolína Švitorková 7.O Čj
Jóga Mgr. Martin Krajíc Mgr. Radim Berka Kateřina Závěrková 7.O Tv

Témata ročníkových prací ve školním roce 2018 / 2019 - přehled 

téma práce vedoucí práce oponent práce student(ka) třída hodnocení v předmětu
Fyzioterapie Mgr. Martin Krajíc Mgr. Radim Berka Veronika Vanická 7.O Tv
Metodika kuželkářského sportu Mgr. Martin Krajíc Mgr. Stanislava Bradnová Daniel Zuzánek  3. Tv
Černobyl - tehdy a teď Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Stanislava Bradnová Kristýna Mejsnarová 7.O SZ 
Stravovací zvyklosti mládeže - zhodnocení stavu vybraného vzorku populace Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Kamila Víznerová Jana Buchtová 3. SCB 
Život s diabetem Mgr. Lukáš Rambousek Ing. Luděk Štěpnička Jana Maťátková 7.O D SCB 
Život s plasty Mgr. Kamia Víznerová Mgr. Lukáš Rambousek Tereza Fikarová 7.O  
Neverbální komunikace Mgr. Stanislav Ulvr Mgr. Jana Lásková Natálie Samková 7.O  
Prevence nemoci AIDS Mgr. Stanislav Ulvr Mgr. Kamila Víznerová Kateřina Kobrová 7.O  
Turists´ Attractions of California Mgr. Stanislav Ulvr Mgr. Markéta Kubíková Johanka Jínová 7.O Ak 
Vliv rodiny na kriminalitu mládeže   Mgr. Petr Pýcha Natálie Francová 7.O ZSV
Život paní Marie Kaliničové za 2. sv. války Mgr. Jan Hortvík Mgr. Stanislav Ulvr Sára Doušová 7.O
La grande guerre  Mgr. Jan Hortvík Mgr. Lenka Škrlíková Lucas Brun 3. Fj
Světové turistické destinace Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Radim Berka Nikola Hartychová 3. SZ
Průmysl v Lomnici nad Popelkou – historie a současnost Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Lukáš Rambousek Markéta Pospíšilová  3. SZ
Dvoutaktní motory Mgr. Marek Molčan Mgr. Jana Kocourová Radek Pokorný 3.  F
Sluneční hodiny Mgr. Marek Molčan Mgr. Jana Kocourová Jan Lukeš 3.  F
Rudolf Hlava Mgr. Jan Hortvík   Aleš Zahradník 7.O  
Historie houslařství Mgr. Jan Hortvík Mgr. Lucie Pospíšilová Dominik Carda 7.O  D
Brexit: Right or Wrong Mgr. Aleš Zahradník Mgr. Stanislav Ulvr Kateřina Greenwoodová 7.O Aj
Rok 1968 v našich dějinách. Promarněná šance? Mgr. Aleš Zahradník Mgr. Jan Hortvík Aneta Kahudová 7.O
Kryptoměny Mgr. Jana Kocourová Mgr. Marek Molčan Sára Bažantová 7.O SCM
Porovnání fyzické zdatnosti žáků základních škol a nižších gymnázií Mgr. Radim Berka Mgr. Martin Krajíc Michaela Houfková 3. Tv 
Porovnání disciplín v alpském lyžování Mgr. Radim Berka Mgr. Martin Krajíc Richard Samohel 3. Tv
Geocaching Mgr. Radim Berka Mgr. Stanislava Bradnová Marek Polcer 3. SZ
Geografická charakteristika Českého ráje Mgr. Radim Berka Mgr. Stanislava Bradnová Jakub Dlabola 3. SZ
Život s cukrovkou  Ing. Luděk Štěpnička Mgr. Lukáš Rambousek Ondřej Havel 7.O
Prevence nemoci AIDS Mgr. Stanislav Ulvr Mgr. Kamila Víznerová Kateřina Kobrová 7.O  
Celiakie Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Lukáš Rambousek Markéta Novotná 7.O SCB 
Antikoncepce Mgr. Kamila Víznerová Ing. Luděk Štěpnička Viktorie Palová 7.O B
Ovlivnění chování koní výstrojí Ing. Luděk Štěpnička Mgr. Kamila Víznerová Ludmila Šimůnková 7.O B
Differences between American charter school and Czech grammar schools (case study) Mgr. Markéta Kubíková Mgr. Stanislav Ulvr Jonáš Závěrka 7.O  
Obsedantně kompulzivní porucha  Mgr. Petr Pýcha    Ema Leitnerová 3. SVS 
Alkoholismus v psychosociálním kontextu Mgr. Petr Pýcha   Tereza Mušková 3. ZSV
Lucidní snění Mgr. Jana Lásková Mgr. Stanislav Ulvr Tomáš Najman 3. ZSV
Pohled společnosti na problematické oblasti bioetiky Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Lukáš Rambousek Kateřina Navrátilová 3. SCB
Osudy lidí z dětských domovů   Mgr. Petr Pýcha Tereza Nosková 3. SVS
Měření osobnosti   Mgr. Jana Lásková Anna Pýchová  3. SVS
Vliv médií a reklam na člověka   Mgr. Petr Pýcha Jan Řehák 3. SVS
Pravicový extremismus v ČR   Mgr. Petr Pýcha Lukáš Borůvka 3. ZSV
AFS studenti v českých školách   Mgr. Petr Pýcha Adam Stodola 3. SVS
Ichtyóza Ing. Luděk Štěpnička Mgr. Kamila Víznerová Ivana Bártová 3. B

 


Témata ročníkových prací ve školním roce 2017 / 2018 - přehled

téma práce vedoucí práce oponent práce student(ka) třída hodnocení v předmětu
Výživa koní  Mgr. Lukáš Rambousek  Mgr. Klára Hassová  Eva Chlupáčová 3. Bi, SCB 
Plantografie  Mgr. Lukáš Rambousek  Ing. Luděk Štěpnička Eliška Zálabská 3. Bi, SCB 
Holocaust v severních Čechách Mgr. Jan Hortvík Mgr. Aleš Zahradník  Aneta Doležalová 7.O D
Semilské kroniky Mgr. Jan Hortvík Mgr. Jana Maierová Milan Havlík 7.O D
Středověké vojenství Mgr. Jan Hortvík Mgr. Aleš Zahradník Vojtěch Pekař 7.O D
HRH Mgr. Jan Hortvík Mgr. Jitka Strnadová Václav Vondra 7.O D
TOFA Semily Mgr. Jan Hortvík Mgr. Lenka Škrlíková Lukáš Venzara 3. D
Milan Uherek - odkaz dětem Mgr. Jan Hortvík Mgr. Jitka Strnadová Štěpán Strnad 3. D
Člověk a kůň Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Klára Hassová Nela Kobosová 3. Bi, SCB
Jedy a protijedy v historii Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Klára Hassová Jan Kraus 7.O SCCh
Rychlost chemických reakcí Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Klára Hassová Adam Hochmal 3. SCCh
Chov kočkovitých šelem Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Lukáš Rambousek Barbora Bísová 7.O Bi. SCB
Cizokrajní ptáci v ZOO  Mgr. Kamila Víznerová Ing. Luděk Štěpnička Eliška Černá 7.O Bi. SCB
Život lidí s postižením v Domově Tereza Mgr. Pavel Nečaský Mgr. Petr Pýcha  David Hruška 3.  ZSV 
Vliv rozvodů na psychický vývoj dětí Mgr. Pavel Nečaský Mgr. Petr Pýcha Erika Jiroušová 3.  ZSV 
Kriminalita v našem regionu Mgr. Pavel Nečaský Mgr. Petr Pýcha Veronika Vejnarová 7.O  ZSV 
Psychický vývoj dvojčat Mgr. Pavel Nečaský Mgr. Petr Pýcha Alena Buriánková 7.O  ZSV
Psychický vývoj dětí v náhradní péči Mgr. Pavel Nečaský Mgr. Petr Pýcha Katka Jetelová 7.O ZSV
Ohlédnutí za historií Semilské železnice Mgr. Eva Kousalová  Mgr. Lukáš Rambousek  Štěpán Zonyga   3.
Caviaterapie Ing. Luďěk Štěpnička Mgr. Kamila Víznerová Martina Šťastná 3. Bi. SCB
Problémy pohybového aparátu koní a mezikostního svalu Ing. Luďěk Štěpnička Mgr. Klára Hassová Kateřina Váchová 3. Bi. SCB 
Nervová soustava a její onemocnění Ing. Luďěk Štěpnička Mgr. Lukáš Rambousek Renáta Budošová 3. Bi. SCB 
Rozhledny Libereckého kraje Mgr. Radim Berka Mgr. Stanislava Bradnová David Holubec 3. SZ
Prečerpávací vodní nádrže Dlouhé stráně  Mgr. Radim Berka Mgr. Stanislava Bradnová Jan Zamastil 3. SZ
Zlatý řez ve fotografii Mgr. Martin Krajíc Mgr. Jana Kocourová Eliška Suchardová 3.
Nohejbal-metodika Mgr. Martin Krajíc Mgr. Radim Berka Iveta Vaňátková 3. Tv 
Hokej v Lomnici nad Popelkou Mgr. Stanislava Bradnová Ing. Luboš Hlava Kateřina Lásková 3. Tv 
Rugby - sport gentlemanů Ing. Luboš Hlava Mgr. Radim Berka Taras Turkevych 3. Tv
Danish Mgr. Petra Pekárková Mgr. Stanislav Ulvr Tereza Šmídová 7.O Aj
Mentální anorexie                Mgr. Petr Pýcha Mgr. Pavel Nečaský Eliška Kletečková 7.O ZSV
Epistolární román 18.století       Mgr. Petr Pýcha Mgr. Pavel Nečaský František Šubrt  7.O LS
Tréninkový cyklus běžce  Mgr. Radim Berka Mgr. Martin Krajíc Filip Šírek 7.O Tv
Historie SUPŠS v Železném Brodě  Mgr. Aleš Zahradník Mgr. Stanislav Ulvr Michaela Medková   7.O D
Hunger games Mgr. Petra Pekárková Mgr. Stanislav Ulvr Monika Medková 7.O Aj
... Mgr. Markéta Kubíková Mgr. Stanislav Ulvr Natálie Hejdová 7.O Aj
... Mgr. Petra Pekárková Mgr. Stanislav Ulvr Jiří Jakubů 7.O Aj
... Mgr. Lenka Škrlíková Mgr. Jan Hortvík Michal Valenta 7.O Fj
Lidice Mgr. Jana Štefánková Mgr. Jan Hortvík Tran Viet  7.O D

Témata ročníkových prací ve školním roce 2016 / 2017 - přehled

téma práce vedoucí práce oponent práce student(ka) třída hodnocení v předmětu
Historie a současnost obce Košťálov  Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Radim Berka Nikola Sprostá  3. SZ
Národnostní menšiny v našem regionu  Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Radim Berka Tereza Novická 7.O SZ
Není civilizace jako civilizace  Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Lukáš Rambousek Mariana Machačná  7.O SZ
Vliv výživy na výkonnost sportovce Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Martin Krajíc Markéta Hradecká 7.O Tv
Závislost vitální kapacity plic na výšce a váze člověka Mgr. Lukáš Rambousek Ing. Luděk Štěpnička Adéla Pospíchalová 3. SCB
Posuzování vybraných antropometrických charakteristik Mgr. Lukáš Rambousek Ing. Luděk Štěpnička Jaroslav Paroulek  7.O SCB
Interaktivní původce a prohlídka Bozkovských dolomitových jeskyní Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Kamila Víznerová Pavlína Vodseďálková 7.O B
Hiporehabilitace Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Klára Hassová Petra Loumová  7.O SCB
Bojové chemické látky Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Klára Hassová Matěj Greenwood 7.O SCCh
Cholesterol a jeho vliv na zdraví Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Klára Hassová Lenka Bělohlávková 7.O SCB
Očkování a jeho negativní vlivy na zdraví Mgr. Kamila Víznerová Ing. Luděk Štěpnička  Jan Lengál 7.O SCCh
Kůrovcové kalamity Mgr. Kamila Víznerová Mgr. Lukáš Rambousek Pavla Herclíková 3. SCB
Stařecká demence, metamorfóza lidské psychiky Mgr. Petr Pýcha Mgr. Pavel Nečaský  Petra Tikvová 3. ZSV
Trhlina v čase, shakespearovská coververze pro 21.st. – komparatistická práce Mgr. Petr Pýcha Mgr. Pavel Nečaský Tereza Koublová 3. Čj
Elementární částice a jejich detekce Mgr. Marek Molčan Mgr. Jana Kocourová Zbyněk Neumann 7.O F
Atentát na Heydricha Mgr. Jana Štefánková Mgr. Soňa Jarolímková Římková  Eliška Kolocová 3.  SD
Protržená přehrada Mgr. Jana Štefánková Mgr. Soňa Jarolímková Římková Lenka Grebeníčková 7.O  SD
Pride and Prejudice (comparison of a book and film version) Mgr. Stanislav Ulvr Mgr. Petra Pekárková Anna Součková 3. Aj
Prevence kyberšikany Mgr. Stanislav Ulvr Mgr. Pavel Nečaský David Bělohlávek 7.O ZSV
Vegetariánství Mgr. Radim Berka Mgr. Růžena Holubová Zuzana Vašků 3. Tv
Skoky na lyžích v Lomnici nad Popelkou  Mgr. Růžena Holubová Mgr. Radim Berka Tereza Lásková 3. Tv
Anorexie a bulimie Mgr. Růžena Holubová Mgr. Radim Berka Markéta Blažková 3. Tv
English language and non-native speakers Mgr. Aleš Zahradník  Mgr. Stanislav Ulvr Bára Šefrová 7.O  Aj
Psychologická interpretace postav v současné japonské románové tvorbě  Mgr. Pavel Nečaský Mgr. Petr Pýcha Tereza Janáková 7.O SVS
Rozpočet města Semily Mgr. Pavel Nečaský Mgr. Stanislav Ulvr Michal Petrlík 3. SVS
Rómská komunita v Semilech - historický vývoj Mgr. Pavel Nečaský Mgr. Petr Pýcha Barbora Šťastná 3. SVS
Hyperaktivita u dětí Mgr. Pavel Nečaský Mgr. Petr Pýcha Petra Jará 3. SVS
Vady zraku Ing. Luděk Štěpnička Mgr. Kamila Víznerová Karel Matura 7.O Bi
Umělý odchov pstruhových ryb Ing. Luděk Štěpnička Ing. Luboš Hlava  Jiří Kadlec 7.O Bi
Laická první pomoc adolescentů Ing. Luděk Štěpnička Mgr. Růžena Holubová Tomáš Zeman 7.O Tv
Správné provedení základních cviků v úpolových sportech Mgr. Martin Krajíc  Mgr. Stanislava Bradnová Jan Diviš  3. Tv
Zapojení sportovních aktivit do výuky předškolních a školních dětí Mgr. Martin Krajíc Mgr. Stanislava Bradnová Gabriela Mužíčková 3. Tv
Analýza výsledků zátěžových testů u atletů Mgr. Martin Krajíc  Mgr. Radim Berka Michaela Malá 3. Tv
Partyzánská činnost na Semilsku v dobovém tisku a obecních kronikách Mgr. Jan Hortvík Mgr. Aleš Zahradník Jiří Brill 7.O D
Vývoj příčné flétny Mgr. Jan Hortvík Mgr. Jitka Strnadová  Pavlína Drmlová 7.O  D
Výživa podle krevních skupin  Mgr. Radim Berka Mgr. Stanislava Bradnová Martin Fišer 7.O  Tv
Běžecké lyžování se zaměřením na mazání lyží Mgr. Radim Berka Mgr. Stanislava Bradnová Jan Pekárek 7.O  Tv
Srovnání historické a současné lukostřelby  Mgr. Radim Berka Mgr. Martin Krajíc Tomáš Lukeš 3. Tv
Rybníky MO ČRS Semily  Mgr. Klára Hassová Ing. Luděk Štěpnička Jaroslav David 7.O SCB
Geometrie v přírodě  Mgr. Klára Hassová Mgr. Lukáš Rambousek Aneta Lacinová 7.O Bi
Významné invazivní druhy rostlin  Mgr. Klára Hassová Mgr. Kamila Víznerová Annemarie Josková 7.O SCB

Témata ročníkových prací ve školním roce 2015 / 2016 - přehled 

téma práce vedoucí práce oponent práce student(ka) třída hodnocení v předmětu
Komplexní geograficko-biologická charakteristika části toku Jizery Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Klára Hassová Jakub Novotný 7.O SCB
Geologie Kozákova a nejbližšího okolí Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Kamila Víznerová Vojtěch Plíva 7.O SCB
Sledování vybraných klimatických charakteristik ve Vysokém nad Jizerou Mgr. Lukáš Rambousek Mgr. Stanislava Bradnová Jiří Paroulek 7.O  SCB
Judo - víc než sport
Mgr. Růžena Holubová
Mgr. Martin Krajíc 
Karel Buriánek
 7.O  Tv
Doping ve sportu Mgr. Růžena Holubová Mgr. Martin Krajíc Martin Širc  3.  Tv
Český znakový jazyk Mgr. Eva Kousalová Mgr. Aleš Zahradník Zuzana Kopová   7.O  SVS
Mezikulturní rozdíly Česka a Japonska  Mgr. Pavel Nečaský  Mgr. Petr Pýcha  Martina Vanická     7.O  SVS
Textilní průmysl v Semilech Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Radim Berka Jan Jareš 7.O SZ
Tréninkové metody výchovy mladých fotbalistů Mgr. Stanislava Bradnová Mgr. Martin Krajíc  Jan Motejlek 7.O Tv
Ema Destinová Mgr. Lucie Pospíšilová Mgr. Jitka Strnadová Kateřina Šťastná 3.  SHv 
Muzikoterapie (terapie hudbou) Mgr. Lucie Pospíšilová Mgr. Jitka Strnadová  Markéta Rážová 3. SHv 
Regionální výtvarný umělec, osobní setkání, osudy, životopis, zmapování tvorby Mgr. Šárka Staňková PhDr. Ivona Riegrová Tereza Matalová 3. SVv
Národní kulturní památka Hospital Kuks, historie, současnost, okolí Mgr. Šárka Staňková PhDr. Ivona Riegrová Karolína Bielová 3. SVv
Stirlingův motor  Mgr. Marek Molčan  Ing. Petr Lešák Patrik Hedvičák 7.O F
Rubensova trubice  Mgr. Marek Molčan  Mgr. Soňa Jarolímková Římková Václav Maleček 3. F
Vodní elektrárna, výstavba a provozování Mgr. Jana Kocourová Mgr. Marek Molčan Adam Kuršel 7.O F
Jednoduché pokusy s PET lahvemi Mgr. Jana Kocourová Mgr. Marek Molčan Alžběta Honců 3. 
Úniková hra Mgr. Jana Kocourová Mgr. Martin Krajíc Pavel Hásek 3. M
Transformace grafů funkcí Mgr. Jana Kocourová Mgr. Petra Pekárková Štěpán Zuzánek  3. M
Zittau und Umgebung Mgr. Soňa Jarolímková Římková Mgr. Stanislava Vojtová Dang Huy Binh 7.O  NJ 
Historie České obce sokolské a její působení na Semilsku  Mgr. Soňa Jarolímková Římková  Mgr. Jana Štefánková  Tomáš Tulak 3.
Nábytek v období gotiky  Mgr. Aleš Zahradník  Mgr. Jan Hortvík Arnošt Hašek  3. 
Jak dějiny 20. století poznamenaly Semily Mgr. Aleš Zahradník Mgr. Jana Štefánková  Daniel Kouble 7.O D
Termochemie v praxi Mgr. Kamila Víznerová  Mgr. Klára Hassová Ladislav Bís 7.O  SCCH 
Jakost konzumních vajec Mgr. Kamila Víznerová  Ing. Luděk Štěpnička Pavla Havrdová 7.O  SCB 
Analýza mléka - porovnání mléka z domácího chovu, velkochovu a mléka v obchodě  Mgr. Kamila Víznerová  Mgr. Klára Hassová Barbora Machová 7.O  SCB 
Ekologie korálových útesů Mgr. Kamila Víznerová   Mgr. Lukáš Rambousek  Anežka Novotná 7.O  SCB 
Rozhlasová dramatizace literární předlohy Mgr. Petr Pýcha  Mgr. Pavel Nečaský Tereza Bímová  3.  LS 
Výchova a vzdělávání dětí s Downovým syndromem Mgr. Petr Pýcha Mgr. Pavel Nečaský Lucie Černohorská  7.O  ZSV
Domácí chemické pokusy  Mgr. Klára Hassová Mgr. Kamila Víznerová Kateřina Honcáková 7.O  SCCH 
Sexuální dimorfismus dermatoglyfických vzorů  Mgr. Klára Hassová  Mgr. Lukáš Rambousek  Dominik Linek 3.  SCB 
Srpnová okupace ČSSR a její průběh v regionu Mgr. Jan Hortvík  Mgr. Aleš Zahradník  Tomáš Stříbrný 7.O SD
Sociální skladba obyvatelstva na Semilsku v období 1. republiky  Mgr. Jan Hortvík  Mgr. Soňa Jarolímková Římková  Vít Douba  7.O 
Dějiny výroby piva v českých zemích na příkladu regionálního pivovaru Mgr. Jan Hortvík  Mgr. Eva Kousalová Lucie Chlumová  3. 
Školákem ve válečné době Mgr. Jan Hortvík  Mgr. Stanislav Ulvr  Tereza Víznerová 7.O
Partnerstädte Semily und Schauenburg. Was kann man dort sehen und erleben? Mgr. Stanislava Vojtová Mgr. Jitka Strnadová Martin Hnyk 3.  Nj
Primární prevence patologických jevů  Mgr. Stanislav Ulvr  Mgr. Pavel Nečaský Natálie Brabencová  3.  SVS 
National parks of New Zealand Mgr. Markéta Kubíková Mgr. Stanislav Ulvr Markéta Zelinková  3. Aj 
British vs. American Universities Mgr. Markéta Kubíková Mgr. Petra Pekárková Markéta Danišová  3.  Aj
Barvy v psychologických teoriích Mgr. Pavel Nečaský Mgr. Petr Pýcha Adriana Peremilovská  7.O SVS 
Vývoj loutkového divadla na Semilsku Mgr. Pavel Nečaský Mgr. Petr Pýcha Vojtěch Kousal 7.O Čj 
American Public High Schools (King Philip High Shool, Wrenthnam, MA) Mgr. Stanislav Ulvr Mgr. Aleš Zahradník Anna Máková 7.O  Aj 
Domácí učení dětí Mgr. Jitka Strnadová Mgr. Lenka Škrlíková Lenka Vatrasová 7.O ZSV 
Metodika demonstrační pitvy  Ing. Luděk Štěpnička  Mgr. Lukáš Rambousek   Lukáš Černý   3.  B
Historie budov městské správy v Semilech Mgr. Jana Štefánková Mgr. Soňa Jarolímková Římková Lukáš Tichák  7.O D
Zabrání Sudet a život v protektorátu na Semilsku Mgr. Jana Štefánková Mgr. Soňa Jarolímková Římková Michael Štyrand 3. SD 
Nejčastější onemocnění zažívacího traktu Mgr. Martin Krajíc Mgr. Stanislava Bradnová Martina Matějovská 7.O Bi
Analýza chyb u vrcholového lyžaře prostřednictvím videozáznamu  Mgr. Martin Krajíc Mgr. Radim Berka Jan Samohel 3. Tv
Příprava a realizace půlmaratonu  Ing. Luboš Hlava  Mgr. Radim Berka  Adéla Pilařová  3.  Tv 
Tréninkový cyklus - letní přípravné období - fotbal ženy Ing. Luboš Hlava  Mgr. Martin Krajíc Jitka Sisrová 7.O Tv
Cvičení k plodnosti žen Ing. Luboš Hlava  Mgr. Radim Berka   Zuzana Patočková 3. Tv
Naučná stezka zaměřená na památné stromy v Semilech a okolí  Mgr. Radim Berka  Mgr. Stanislava Bradnová  Michal Vojtěchovský  7.O SZ 
Psí sporty  Mgr. Radim Berka   Ing. Luboš Hlava  Markéta Šimůnková  3.  Tv 
Modernism in the work of Virginia Woolf Mgr. Petra Pekárková Mgr. Markéta Kubíková Eliška Lamačová   3.  Aj
Murder on the Orient Exprress (comparison of the book and the film version) Mgr. Petra Pekárková Mgr. Stanislav Ulvr Kristýna Kořínková 3. Aj
Veganství - boj proti utrpení zvířat Ing. Luděk Štěpnička Mgr. Radim Berka Aneta Medková 7.O SCB

                                                                                                                                                              

PROJEKTY na GIO


 

PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY PRO SŠ A VOŠ I

2018 - 2020

Projekt EU „OP VVV, ŠABLONY GYMNÁZIUM SEMILY 2018-2020“, registrační číslo projektu CZ02.3.68/0.0/0.0/16_035/0008073


 

WEB TechUP na GIO stránkách


 

BAKAWEB

GIO MAIL

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

SUPLOVÁNÍ, ROZVRHY

možnost volby stálého rozvrhu, rozvrhu pro tento týden, rozvrhu učitele, učebny,...

JÍDELNA

PŘIHLÁSIT

UPOZORNĚNÍ !!!

JE NUTNÉ PROVÉST REGISTRACI UŽIVATELE POMOCÍ EMAILU,

NÁSLEDNĚ VYHLEDAT ŠKOLNÍ JÍDELNU GIO (číslo: 11183) A PAK "PŘIDAT STRÁVNÍKA" POMOCÍ SVÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ.

NÁVOD PRO REGISTRACI (.pdf)

Kde nás najdete?

Najdete nás na mapy.cz

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Nad Špejcharem 574

51301 SEMILY

Mobilní Bakaláři

Pro přihlášení použijte adresu serveru získanou z URL řádku vašeho prohlížeče, pro GIO

Login a heslo použijete stejné jako pro dosavadní internetovou verzi Bakalářů.

Ke stažení na GOOGLE PLAY


Jak u nás bude?

Počasí Semily - Slunečno.cz